Отговори
  • Мнения: 1 671
1. Какво покрива застраховката, която правят в училище, и как родителят доказва, че е направил такава?

2. Получава ли всяко дете персонално някакъв документ от застрахователната компания, когато плаща парите?

3. Задължителна ли е?

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 4 385
В училището където учат моите деца всяка година плащаме застраховка .Миналата година една от майките от класа на малката дъщеря отказа да плати и нямаше никакъв проблем , жената каза че си е направила другаде застраховка на детето . А иначе персонално всяко дете не получава документ . Полицата е обща за целия клас , на нея са описани имената ,ЕГН-то и подписа на всяко дете .Документа остава за застрахователя . Покрива злополуки причинени в границите  на училището . На моя съседка сина си счупи ръката и им изплатиха към 200лв.

# 2
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Само да поправя Милена - и в училището има екземпляр от полицата, у застрахователя - също.

# 3
  • Мнения: 1 671
А покрива ли рискове по време на междусрочните ваканции и на лятната - тоест годишна ли е, или е само за времето, когато детето е активно на училище?

# 4
  • София
  • Мнения: 2 530
Застраховката е годишна. Покрива календарната година. Застраховката е валидна за застрахователни събития станали в учебното заведение, в бита, по време на учебна практика и стаж, пътувания и лагери, настъпили на територията на България.

# 5
  • Мнения: 1 671
Любопитството ми е напълно задоволено Grinning

Благодаря, дами  bouquet

# 6
  • Мнения: 1 264
както и шарки , и заушка , и още някои болести  Simple Smile

# 7
  • Мнения: 25 447
А защо родителите нямат достъп до информацията? Дават 2-та лева на доверие, без даже да знаят в кое дружество си застраховат детето. Нито пък какви рискове покрива въпросната застраховка. Толкова ли е трудно да се изкара на ксерокс договора и да се предаде на родителите?
Друго също ми е любопитно - казвате, че детето само подписва. А такъв договор каква сила има, при положение, че детето не е пълнолетно? И недай си, боже, нещо стане, къде и кого да търси родителят? А ако учителката е била заместничка и вече не работи там?

# 8
  • Мнения: 479
Друго също ми е любопитно - казвате, че детето само подписва. А такъв договор каква сила има, при положение, че детето не е пълнолетно? И недай си, боже, нещо стане, къде и кого да търси родителят? А ако учителката е била заместничка и вече не работи там?

Едва ли детето подписва само. Тъй като застраховката е групова (за целия клас), полицата се подписва от класния или директора.

Съгласна съм, че всеки родител трябва да получи копие от полицата.  Peace
Пролетта, когато Теди се разболя от варицела, съвсем бях изключила за застраховката. Но учителката ми напомни, подготви документите + ксерокопие на полицата, връчи ми ги. И така получихме съответното обезщетение от застрахователя заради инфекциозното заболяване.

# 9
  • Мнения: 1 671
В реда на мисли на Тодоран, ако детето се зарази с хепатит А /в Пловдив това е съсвем вероятно/, застраховката ще покрива ли боледуването?

# 10
  • София
  • Мнения: 2 530
Доколкото съм запозната само ДЗИ покрива инфекциозни болести. Тяхната оферта е над 20 дни до 40 дни се изплащат 6% от застрахователната сума, над 40 дни до 60 дни - 10%,над 60 дни - 12%. Това е при инфекциозно заболяване.
А иначе застрахователния агент ако иска ще даде ксерокскопие и на родителите. Но полицата, която се издава е достатъчна.

# 11
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
А защо родителите нямат достъп до информацията? Дават 2-та лева на доверие, без даже да знаят в кое дружество си застраховат детето. Нито пък какви рискове покрива въпросната застраховка. Толкова ли е трудно да се изкара на ксерокс договора и да се предаде на родителите?
Друго също ми е любопитно - казвате, че детето само подписва. А такъв договор каква сила има, при положение, че детето не е пълнолетно? И недай си, боже, нещо стане, къде и кого да търси родителят? А ако учителката е била заместничка и вече не работи там?
Едва ли родителят е неинформиран Thinkingобикновено на проведената родителска среща в началото на учебната година идва представител на съответното застрахователно дружество и обеснява всичко.Ксерокопие не се раздава ,защото там,на полицата ги няма децата поименно,те са на допълнителен списък прикрепен към полицата,такъв списък остава при директора заедно със самата полица.Ако има настъпило застрахователно събитие свързано със застраховано дете,родителят се обръща към класният ръководител,той вече информира директора,а той знае на кого да се обади.Много е важно при заболяване протичащо по-дълъг период,болничните листове да не са с прекъсване
Ако има родители,които незнаят все пак нищо за въпросната застраховка нека да поискат телефона на застрахователният агент с когото работи училището/ или детската градина/,или просто да поискат от директора да прочетат офертата - там всичко пише!
Децата  Naughty неподписват нищо!!!

# 12
  • Мнения: 3 405
И да внимавате, че има случаи, когато "агентът" взема парите (посреща родителите извън училище, пред вратата, представя се от къде е и дава един списък за записване, взима по 2 лв за дете без да даде документ, естествено при него няма учител или човек от градината/училището и ... пей сърце!) и не представя никаква полица, искайте да я видите.

# 13
  • София
  • Мнения: 2 530
Точно заради това застраховката се сключва от класния.

# 14
  • Мнения: 25 447
Каква родителска среща, бе хора, какъв застрахователен агент?  ooooh!
За 7 години досега на един не съм видяла очите. Идва детето и казва: "Дай 2 лв. за застаховка" и това е. Когато бяха по-малки, най-много класната да спомене на род. среща: "Имаме оферта за застраховки, ама забравих да я взема" и да назове дружеството. А сега както ги направиха род. срещи, вече съвсем нямаме възможност да получим някаква съществена информация. Бродим като гламави по етажите да търсим преподавателите в кабинетите им, висим с часове на опашки и я успеем да се видим с половината поне, я не. Пък докато се сети учителят за кое дете от 200-те или 300-те го питаш... (Аз си водя сина с мене, за лигитимация и да пестя време!  Mr. Green)
 Ужас и безумие цари в днешното училище, повярвайте ми!  #Crazy

Общи условия

Активация на акаунт