Проблем с акането

  • 671
  • 6
  •   1
Отговори
Много съм притеснена!Имам бебе на 1 месец и имаме голям проблем с акането, сам не иска или не може не знам кое от двете, до днес го карах с помоща на мушкато но днес и то не помогна.Ако някои знае нещо по въпроса да помага?

# 1
  • София
  • Мнения: 1 546
На кърма ли сте? Ако сте на изкуствено мляко вероятно ще се наложи да го сменяте.

# 2
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Запек ли има? Ако сте на кърма яж овесени ядки, ако е на изкуствено мляко прави му го с прецедена отвара от овесени ядки. Някои казват че има глутен в тях, но въпроса е доста спорен и аз рискувах. Проблема със запека ни се реши, а проблем с глутен не сме имали.

# 3
Само на кърма и доста добре си хапва!Не знам дали не е от капките за колики Infacol и чайчето на Hipp но като че ли от както му ги давам спря да ака сам, а вече 48 часа не е акал а и мушкатото не помогна тази вечер.Мисля че не е запек защото акото му е рядко каквото трябва да бъде според мен.Не знам ако до утре не го направи ще трябва да ходим на лекар!Много съм притеснена!

# 4
  • Мнения: 1 489
Запек ли има? Ако сте на кърма яж овесени ядки, ако е на изкуствено мляко прави му го с прецедена отвара от овесени ядки. Някои казват че има глутен в тях, но въпроса е доста спорен и аз рискувах. Проблема със запека ни се реши, а проблем с глутен не сме имали.
И аз само с овесени ядки си реших прроблема.

# 5
  • Мнения: 5 393
Остави детенцето само да се изака.Щом сте само на кърма, нормално е и 7 дни да не се изака.Рискуваш да го свикнеш така и изобщо да не ака само.Ако не показва признаци на дискомфорт(освен коликите) и си яде нормално го остави.Влез в библиотеката на кърмаческия форум-има много информация по въпроса.Ако е запек ще ака твърдо, на топченца.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=14649

Последна редакция: пн, 16 окт 2006, 21:45 от Mecho Pyx

# 6
  • Мнения: 2 082
Остави детенцето само да се изака.Щом сте само на кърма, нормално е и 7 дни да не се изака.Рискуваш да го свикнеш така и изобщо да не ака само.Ако не показва признаци на дискомфорт(освен коликите) и си яде нормално го остави.Влез в библиотеката на кърмаческия форум-има много информация по въпроса.Ако е запек ще ака твърдо, на топченца.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=14649
  щом акото не твърдо-НЕ Е запек-не мъчи детето и не му давай нищо-много е малко

Общи условия

Активация на акаунт