Публика или общество сме?

  • 528
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 97
Дразни ме терминологията , която се налага- "Публична администрация", "Публичен регистър". Това нормално ли е? За мен не е . Сещам се за "Дом" и "Тоалетна" (да ме простите) с тези названия. Ако някой е писал на тази тема се извинявам. Какво е Вашето мнение?

# 1
  • Мнения: 7 837
Ъъъъ  newsm78
Оригиналното Public рядко се използва в смисъл на публика. Значението на думата ли да ти разшифровам...

# 2
  • Мнения: 4 978
Public = Общество
това просто е поредната чуждица в българския език

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 2 491
Public = Общество
това просто е поредната чуждица в българския език

Да, буквално така е.

Но в тесния смисъл, утвърден от практиката, по-скоро сме публика, за съжаление.

# 4
  • Мнения: 97
Ъъъъ  newsm78
Оригиналното Public рядко се използва в смисъл на публика. Значението на думата ли да ти разшифровам...

Е, не ми го "разшифовай", знам го и без тебе.Въпроса го разгледай и в стила на "економикс" дето се учи

# 5
  • Мнения: 4 978
Дразни ме терминологията , която се налага- "Публична администрация", "Публичен регистър". Това нормално ли е?

Освен по-горните обяснения, публично означава достъпно за всички.

# 6
  • Мнения: 7 837
Аха, за чуждиците ли ще си говорим... Grinning

whatever

# 7
  • Мнения: 97
Да , но е дразнещо!!!

# 8
  • Мнения: 1 581
Тва с терминологията - по-умни глави от мене са го мислеле и са го измислеле, аз си траем.

Това са такива формалности  ooooh! Какво значение има дали ме наричат публика или общество  newsm78  Важното е аз как се усещам.

# 9
  • Мнения: 97
Ми аз не искам да съм публика и да си  плащам данъците за тази цел.

# 10
  • Мнения: 442
тази тема на мен ми беше полезна - изясни ми се какво е `публична държавна собственост`

# 11
  • Мнения: 97
тази тема на мен ми беше полезна - изясни ми се какво е `публична държавна собственост`

Нещо "висящо" в процес кой да го вземе.

# 12
  • Мнения: 442
тази тема на мен ми беше полезна - изясни ми се какво е `публична държавна собственост`
Нещо "висящо" в процес кой да го вземе.

тъй тъй... достъпно до всички (които го пожелаят)

# 13
  • Мнения: 3 405
публично общество Joy

Общи условия

Активация на акаунт