Ragtime?

  • 570
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 877
След като гледах "Имало едно време в Америка", много ми се прищя "Рагтайм", но не го намирам никъде. Идеи?

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 4 562
Тъкмо чета книгата на Доктороу - за същото ли става въпрос? Не съм гледала филма.

# 2
# 3
  • Мнения: 5 877
Жива да си, Калпазанке!
Да, за същото става въпрос.

# 4
# 5
  • Мнения: 5 877
ох, защо не ми тръгват субтитрите?

# 6
  • Мнения: 4 806
Анде, малко ме учуди изборът ти... Бих предпочела Кабаре, отколкото този филм. На мен ми е прекалено тежък. Удивително тежък (то и Кабарето не е по - лек)... Не мога да ти помогна с технически подробности...

# 7
  • Мнения: 5 877
Ми... не, не ми е тежък. Аз съм го гледала отдавна, като кандидат-студентка, тези дни като пускаха по телевизията "Имало едно време в Америка", пак се изкефих на Елизабет Макгавърн и исках да я покажа на мъжа си в "Рагтайм".
Филмът ми харесва... що да е тежък?

# 8
  • Мнения: 4 806
ами някак безнадежден е ... не знам, сигурно е въпрос на възприятие, асоциации с празния драматизъм на руската интелигенция преди революцията... крах на ценности, слепота за нови...

# 9
  • Мнения: 5 877
ами то това не се е променило, само дето... де да знам, тогава сякаш са имали по-големи надежди.
нещо в лакомите очи на това време ми действа оптимистично, извън централния сюжет, разбира се; пък и ако щеш, стилът му ме кефи, книжките с движещите се картинки, самата музика рагтайм, роклите и намусената глезеност на Елизабет Макгавърн... Худини ме кефи, бързо сменящите се кадри на нямото кино, ретро-плажовете...
приятно ми е, още повече, че един мой прадядо е живял из Америка горе-долу по същото време.

# 10
  • Мнения: 2 792
    Мерси за подсещането и аз ще го дръпна да го гледам тези дни, а книгата как я обичах, може и да я препрочета, сега съм с друг акъл, ще ми е интересно как ще я възприема  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт