боядисване на апартамент по време на бременност

  • 8 275
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 25
Здравейте мили мами!Знаете ли дали е много вредно и какви са рисковете при това освежаване- трябваше да боядисаме целия апартамент с латекс и бл.боя, за да го освежим/ нали все пак искаме да е хубаво, чисто и хигиенично когато дойде бебчо/, обаче вече цяла седмица съхне бл.боя и си мирише и аз съм притеснена дали с нещо не съм му навредила - в седми месец съм към края.
Много благодаря предварително на всички, които ще ми отговорят.
Пожелавам на всички хубав и слънчев ден  и мноооого усмивки Simple Smile

# 1
  • Мнения: 8 505
Боядисването с латекс не е опасно.За блажната боя не зная.Ако ходиш на работа,оставяй прозорците отворени,за да се проветри.Ако не работиш-прави си разходки и пак проветрявай в това време.

# 2
  • Мнения: 25
Ох, отваряме ги и през деня и през нощта/само на спалнята през нощта затваряме/, но нали вече е студено и по-трудно съхне Sad.

# 3
  • Мнения: 2 885
И ние правихме ремонт когато бях в 6-ти месец.
Майка ми и баща ми бяха на гости /от Варна/ и ми помагаха, а аз ходех на работа и спях при леля ми в съседен квартал, за да се предпазя пт миризмите на боя. Много лека бременост имах и не ми се е повдигало въобще, но от мириса на боя ми ставаше лошо от раз. Ако имаш възможност за седмица - две да бъдеш малко на курорт при приятелка или роднина ще е най-добро за теб и бебенцето ти. Но това е мое мнение. После ще си подредиш бебешките неща на спокойствие, когато всичко е готово и чисто.

# 4
  • софия
  • Мнения: 1 745
Ние пък циклихме паркета,ей голяма смрад беше направо щях да  Confounded.Уж бил някакъв бързо съхнещ,не миришещ познай кога много лак.Добре,че беше през лятото и спахме на отворени прозорци.Така,че на въпроса ти-Да търпи се,но ако може да си го спестиш по-добре ще е  newsm10!

# 5
  • Мнения: 46
Оставаха ми 20дни до термина, а аз бях качена на една стълба да лепя тапети, да боядисвам и т.н. Гадеше ми се от всякаква миризма но...сега на БЕБО и семейството ми ни е много гот след ремонта. Изобщо не съм се притеснявала, дали миризмата на боята ще навреди.Аз не съм си пъхала носа в кутията по ЦЯЛ ДЕН. А и бебо къде,къде е скрит в корем,матка,плацента....

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 537
Чувал съм, че не трябва да се борави с каквито и да е силни и отровни миризми /блажна боя, ацетон, разтворител за боя/, защото се просмуквало през кожата, но това е непотвърдена информация. Лично аз и боядисвах, и свалях стара боя от дограмата с пистолет за горещ въздух /а това как мириши  Confounded/, и фугирах и др. почти до края на 9 мес. за да можем да приключим ремонта преди бебето да се роди. Да ми е живо и здраво, не му се отрази Hug!

# 7
  • варненка от София
  • Мнения: 4 880
Аз имах подобни перипетии. Бях бременна, когато си купихме апартамент и започнахме ремонт основен, включих се активно. Боядисвах с латекс, свалях тапети, чистих, свалях боя и аз с пистолет с горещ въздух, включително и паднах от един стол с тумбака. Когато се стигна обаче до блажната боя и лакирането на паркета не присъствах, но дори и да не бях бременна пак щях да се махна, защото не понасям тази миризма. Сега си имаме една малка принцеса и видимо не й се е отразил ремонта

# 8
  • Мнения: 5 026
 И ние спретнахме едно ремонтче, когато бях в 4 месец. Спяхме в моите родители и единствено през деня съм "дишала" миризмата на латекса. С бебе всичко е ОК-надявам се не му се е отразило по някакъв начин.

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 560
Миналата година боядисвах с блажна боя, когато бях в 6 г.с. и след това направих спонтанен  Sad Незнам дали е от това, но си имам едно наум!
Тази година бях в 9-я месец, кагато мъжът ми боядисваше и нямах проблеми- даже лошо не ми ставаше.
Мисля че не е препоръчително в началото, но след това няма проблеми! Това са си лично мои наблюдения  Naughty

# 10
  • Мнения: 1 555
 ние започнахме основен ремонт когато бях в 7 месец, аз съм се катерила по стълби да свалям тапети, а корема ми беше огромен, кляках стававах, миех след майсторите, но когато боядисваха избягвах да стоя наоколо и си правех едни страшно дълги разходки и после спяхме на отворено !

# 11
  • Мнения: 147
И аз правя ремонт в къщи, тъй като мъжлето бачка неуморно и няма кой да ми свърши работата, така че смело се качвам на стълбата, за което ужасявам всички комшии и познати.Нямам представа защо толкова го взимат на сервизно но явно не са виждали българи че от работа не се плашат.По съвети на френски доктори а и самото общество тук не възприемат  Naughty работа каквато и да било на бременна след 6 месец.Учудвам се   Shocked даже че и за някой  по-обемисти и тежки покупки в магазина не ми дават да ги вдигам-само дето в колата не ми ги товарят   Laughing... много мило!
Но според нашия доктор не само изпаренията на боята, а и самите движения които извършваш :качване на стълба опъна на ръцете и усукването на тялото, въобще движения които не са естествени, а извършени с известно напрежение на мускулите, води до контракции и преждевременни раждания  Tired.

# 12
  • Мнения: 568
Май всички сме в този отбор и ние правихме ремонти и при 2те ми бременности.
Четох, че боите криели неизследвани рискове, но май всички поемат тези неизследвани рискове Grinning

# 13
  • София
  • Мнения: 1 043
И аз съм в групата на правилите ремонт през бремеността. Бях 3-4 месец. Според майка ми изпаренията на блажната боя са опасни. Латексът не е проблем. Но все пак, ако може да избегнеш миризмите е по-добре, според мен.

Общи условия

Активация на акаунт