Липса на овулация?

  • 3 749
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 885
Здравейте на всички!
Онзи ден вече ходих на лекар, защото изминаха 7 месеца откакто не мога да забременея. Цикълът ми е повече от редовен (да чукна на дърво), но ми казаха, че това не пречи да имам липса на овулация.
Някой има ли повече информация? От твърде скоро се интересувам от тези неща и не съм никак наясно!

Мерси предварително!

# 1
  • Мнения: 4 324
Здравей,

Проследи цикъла си поне месец два с някой от методите за определяне на овулация.
Не разбирам защо предположиха на прегледа, че може да нямаш овулация?

# 2
  • Мнения: 343
Тони, за да се установи липса на овулация трябва да се направи няколко месеца фоликулометрия, след което ако наистина липсва ову да се потърси причината. От един цикъл не може да се говори за проблем, понякога е нормално да има един такъв цикъл в годината.

# 3
  • София
  • Мнения: 35 911
Изследване на хормони прави ли ?/ЛХ,Е2,ФСХ...Пролактин, Тестостерон, щитовидни хормони/
Добре е да мериш БТ и да правиш тестове за О./поне/
Пожелавам ти да няма сериозен проблем и много скоро да се похвалиш с добра новина

# 4
  • Мнения: 3 376
Тони, от думите ти ми се струва, че нито си ходила на лекар, нито сама се опитваш да следиш овулация, а просто си чула от тук от там по нещо. Ако си млада, здрава и нямаш основания да се съмняваш в репродуктивните си способности, зарежи тия необосновани съмнения (в случая - че може да нямаш овулация). Първо, отиди в съседния форум "Искам бебе" и прочети от закованите теми най-отгоре библиотеката. От там ще научиш как сама да си следиш овулацията и как да таймирате секса спрямо нея. Това за момента е най-важното и може би единствено, което е необходимо да направиш. Освен да пиеш Фолиева киселина, за която надявам знаеш Simple Smile Ако мине поне година невъзможност да забременееш (това обаче при условие, че сте правили цяла година редовен секс, особено около овулация), тогава отиваш при специалист по стерилитет и започвате да търсите заедно причината (която би могла да е липса на овулация, или някаква друга). До тогава може да си ходиш профилактично на обикновени гинеколози, но само колкото да следиш микробиология, цитонамазка и общо състояние. Не им се връзвай, ако почнат да ти изписват лекарства "от нямане какво да ти кажат" #Cussing out Желая ти скоро да ни се похвалиш с две чертички на теста   bouquet

# 5
  • Мнения: 4 302
Така случайно в тоз кабинет да споменаха думата спермограма?
Направете спермограма на партньора ти.

# 6
  • Мнения: 1 419
Започни с фоликуметрия.  Peace Поне три цикъла да минат и тогава прави изводи и се притеснявай  Wink

# 7
  • Мнения: 10
Здравейте, нова съм тук, но имам какво да кажа по темата,
мен първо лекарят ми каза, че има съмнение, че нямам овулация,
това го установи при профилактичен преглед по друг повод и без въобще да съм питала или казвала нещо по този въпрос. Докторът се усъмни от шийката на матката, която не отговаряше на нормалното в деня от цикъла, в който бях, поне това ми обясни. След дискусия с мен ми предписа лечение с Дуфастон. После хормонални изследвания показаха, че действително нивото на прогестерона ми е ниско, а базалната температура вече четвърти цикъл е еднофазна Cry Cry Cry. Много се надявах докторът да е сгрешил в предположението си, но явно не е. Иначе опити за бебче не сме почвали с половинката ми още, надявах се, ако всичко е наред живот и здраве догодина по това време да започнем бебеправенето newsm78. Сега не знам какво да предприема, но май освен да си слушам доктора и да си пия хаповете, друго не ми остава. Той беше категоричен "И да правите опити, няма да стане!"
Е, това е от мен, просто още един начин за установяване на тази диагноза,
поздрави на всички и успех  bouquet.

# 8
обяснете ми за тази фолиева киселина-кога трябва да се взема и защо,при какви жени се препоръчва или на такива с даден  проблем ,който е причина за невъзможно забременяване!

# 9
  • Varna
  • Мнения: 1 094
обяснете ми за тази фолиева киселина-кога трябва да се взема и защо
http://www.zachatie.org/modules.php?name=Sections&op=viewarticle&artid=27

# 10
# 11
  • София
  • Мнения: 135
Здравейте - едно съвсем некомпетентно мнение, но...
Цикълът ми винаги е бил нередовен, с разнообразни периоди, почти двойни на нормалното. Преди много години се опитахме да проследим овулацията. Лекаря се усъмни, че въобще имам. Хорманалните лечения имаха временен резултат.

Сега, десетина години след това забременях, мисля ,че основен принос за това има да се любите поне на всеки втори ден, тъй като прочетох, че сперматозоидите живеят два дни.  Освен по време на цикъла, естествено.
Тоест ако не знаете кога със сигурност е овулацията ви, това е все пак нещо. Другото е Божа работа и много желание от ваша страна.  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт