кажете ми каква е философията за нощното хранене

  • 2 111
  • 42
  •   1
Отговори
  • Мнения: 273
Здравейте
искам да махна нощното хранене на малката, но все не успявам
ядем в 10ч и после се събужда да яде в 3ч или3:30ч и след това в 6ч
искам да махна това хранене в 3ч.
ние ядемем през 4часа.

# 1
  • Мнения: 3 089
аз махнах нощното кърмене, когато заменихме вечерно кърмене с каша - т.е. към 7-я месец. мисля, че бебе на 2 месеца не би трябвалода бъде лишавано от нощно кърмене. или хранене с ам, все тая.

# 2
  • Мнения: 10 982
Защо искаш да го махаш толкова рано?  Rolling Eyes

# 3
  • София
  • Мнения: 12 550
И защо искаш да махнеш нощното хранене? Заради бебето или заради себе си, за да се наспиш? Абсолютна глупост е теорията за почивката на бебешкото стомахче. Бебето, ако иска да си почива то само ще се откаже от храненето и няма да се буди. А това става, но малко по-късно. Така че просто си му давай да папка! То има нужда. Naughty

# 4
  • София
  • Мнения: 272
Нашето бебче пък самичко спря да се буди към края на втория месец.От 10-тина дни вече я мъчат зъбки и пак почна да се буди към 03ч.

# 5
  • София
  • Мнения: 8 931
Аз още не съм махнала нощното кърмене. И сигурно няма да е скоро. Насила няма да стане. Ако искаш пробвай с вода да я залъжеш, да видиш дали се буди защото е гладна или заради друго. Но ако е гладна нищо не помага, нахрани си я.

# 6
  • Мнения: 273
ами покраи мен все ми казват че като навърши три месеца трябвало да се махне хощното хранене.

# 7
  • София
  • Мнения: 7 097
Калина доста дълго си се будеше нощем за кърмене. До 8-мия месец я кърмих, после още някой и друг месец й давах адаптирано мляко през нощта. Чак към годинка замених млякото с вода. Веднъж само се опитах да заменя кърмата с вода, но нямаше никакъв ефект, само дето се разсъни и рева, докато не й дадох да суче.

# 8
  • Мнения: 416
Философията е да го храниш през нощта.

# 9
  • София
  • Мнения: 223
И защо искаш да махнеш нощното хранене? Заради бебето или заради себе си, за да се наспиш? Абсолютна глупост е теорията за почивката на бебешкото стомахче. Бебето, ако иска да си почива то само ще се откаже от храненето и няма да се буди. А това става, но малко по-късно. Така че просто си му давай да папка! То има нужда. Naughty
Малко грубо се изразяваш, едва ли иска да си умори бебето от глад #Crazy
Мойта лична лекарака казва,че ако бебето наддава нормално ,трябва да има пауза от 9 часа и то се пробва ако не е толкова гладно ще си спи.

# 10
  • Мнения: 46 437
Коремчето на бебето ти е още малко. Не може да поеме количество, което да го засити за по-дълъг период и затова се буди.
Няма философия, при всяко дете е различно, в един момент просто спира да се буди.

# 11
  • Мнения: 273
аз за сега няма да го махам, за сега се спрявам с нощното хранене и немисля много да го махам за сега просто ме интересуваше имали начин да се махне.
тя за сега неможе да го махне понеже и като пие вода повече от 20гр почва малко да повръща и засега се храним като каже.
благодаря майчета лек ден

# 12
  • Мнения: 742
Аз и спрях нощното хранене около4м. Давах вода тя пиеше по малко и заспиваше пак. Peace

# 13
  • Мнения: 2 309
Аз не съм привърженик на нощното хранене!!!
Синът ми е на режим още от раждането и винаги върви едър за възрастта си.
Когато се будеше нощем,му давах вода...

# 14
  • варненка от София
  • Мнения: 4 880
Никога не сме хранили посред нощите, пиеше чайче и то много рядко. Последното хранене й беше винаги в 24:00 и така докато стана на месец и половина. Тогава спряхме това вечерно хранене и сега яде последно в 22:00 и се събужда да яде към 5:30 - 6:00, даже понякога се налага аз да я събуждам сутрин, за да яде. Така се наспиваме и ние и тя. После сутринта от 6 се събужда да яде чак към 10:30, много е стриктна в това отношение с нея мога да си сверявам часовника. На ден има 6 хранения и мисля, че са й достатъчно, детето си наддава и е жизнено и доволно. А като е гладна надава вой и не чака, иска на момента да яде.

Общи условия

Активация на акаунт