проблем с нощното спане на кърмаче

  • 487
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 398
Мили мами,

Беба спи много зле през нощта, откакто не я кърмя през деня. От около 10 дни започна да ходи на градина, аз не я кърмя денем около 2 седмици и половина. Тя не иска да суче през деня, не ми търси. Но проблемът се появи през нощта, защото е свикнала да спи като суче. Сега обаче гърдите ми се по-празни и тя страшно се ядосва, плаче и се мята, че не може да си суче, както обикновено. Миналата седмица дори ми разрани едната гърда, което не е случвало никога до сега. Вечер заспива на гърда и по някое време се буди  и иска пак да суче, аз й давам, но тя е недоволна и пищи, мята се - ужас. Не иска нито биберона, нито шише с мляко. Снощи я люляхме на ръце от 12 и 30 до 2 часа и едва тогава се унесе. Но се събуди след около 2 часа - пак й дадох, но си остана все така неспокойна. Мислите ли, че ако я отбия напълно - сигурно това ще е много мъчително - ще може да си спи спокойно.  Cry И как въобще да я отбия през нощта newsm78, ако това е разрешението, разбира се.

# 1
  • София
  • Мнения: 1 254
Мисля си... Не че имам опит подобен, но просто предполагам, дали пък това поведение не се дължи на новите емоции през деня? Децата? Игрите? Това че е отделена от теб?

# 2
  • Мнения: 422
И аз мисля, че е свързано с емоциите от деня.Незная дали е най-подходящо сега да я отбиеш.Не можеш ли да опиташ да цедиш по-малко през деня, за да продължаваш да стимулираш лактацията,а тя да си суче през останалото време както преди. newsm78

# 3
  • Мнения: 83
Ох!!! И аз с този проблем се мъча! Някои майки ми споделиха, че при пълното отбиване проблема спира! Но аз неискам да го отбивам още. До третия месец спеше спокойно! След една от ваксините беше много разкеврен и по цяла нощ беше на гърдата- и дали свикна и от там нататък все така.......

# 4
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
И на мен ми изглежда психологическа причината - тръгване на градина и без кърмене през деня, вероятно й е трудно все още да свикне. Представям си на теб колко ти е трудно - недоспиване, пищящо бебе, вероятно и куп задачи през деня - умората е направо смазваща.
Но най-вероятно това е само период и ще отмине за няколок седмици (изглежда ужасно, нали - да не спиш толкова време...). Сигурно може да намерите начин нещата да се уравновесят - много физически контакт след взимането от градината, съзнателно да й отделяш време, в което да не правиш нищо друго, освен да се занимаваш с нея (обикновено вечер е хаос и човек бърза да прави вечеря, да свърши някаква домакинска работа и т.н., преди да си легне), кърмене веднага след градината и неограничавано вечер - сигурно това ще я поуспокои и нощем ще е по-лесно да се справите.
Сигурна съм, че е въпрос на време и свикване и не налага пълно отбиване - и без него нещата ще улегнат, когато се почувства по-спокойна и сигурна.

Общи условия

Активация на акаунт