Алергия?

  • 743
  • 10
  •   1
Отговори
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 381
Здравейте,
много съм притеснена и нямам време за търсачката
С две думи - бебо има алергия...проблем е че незнам към какво?!
Целия е на големи неравномерни петна и има обрив като малки охапвания от комар. По цялото тяло и по главичката.
Новото което съм въвела в менчто му е млечна каша- в 3 следобед, нова кутия НАН, и мия шишетата с разтвор на Чико.
Сутринта имаше малко червено там където се беше изляло млекце от устичката....

Случвало ли се е нещо подобно и при вас?
Чакам лекарката, но реших да ви питам и вас.

# 1
  • Мнения: 8 585
Най-добре ще е да отложите всякакво захранване до 5.5 месец.
Много рано е още за храни извън АМ...
За обривите без снимка ще е много трудно да се каже нещо определено...

# 2
  • Мнения: 1 080
Най - вероятно е към млякото в кашата или към глутена в нея ако е глутенова .Може да пробвате оризова безмлечна на този етап например на Милупа или на Блевит.

# 3
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 381
Добре де, ама аз съм го захранила от поне месец, пък сега това  Sick

Благодаря за бързия отговор, бебо сега заспа.
Мъжа ми също има алергии, към пчели, комари, прах, орехи. Много е бял , рус със сини очи. Предупредиха ме че бебо може да е наследил нещо от баща си.

# 4
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 381
Оле, аз съвсем забравих да гледам за глутен  Embarassed  Cry

# 5
  • Мнения: 8 585
Не давайте нищо освен АМ до 5.5 месеца на детето.
Няма нужда от нищо освен от АМ.
Грешно сте го "захранвали" вече 1 месец.
Добре е да спрете, да се върнете на АМ само, и да изчакате до 5.5 месец търпеливо...

# 6
  • Мнения: 1 080
Бърди право ти казва , още повече ,че таткото е с алергии много внимателно .В клуб алергии в дир .бг . може да прочетете още .До шести месец не се захранава по възможност а ако държите за  каша най - добре е ориз обаче напоследък и към него има алергии  ooooh!.Глутена се съдържа в пшеницата и други житни - вид белтък ,който при ранно захранване може да доведе до сериозни последствия -сигурно знаеш де.Няма го в елдата , царевицата и ориза .

# 7
  • Мнения: 468
А от кога е на АМ? И марката сменяна ли е?
Освен храната казваш, че си започнала да използваш разтвор за дезинфекция на Чико. Добре ли изплакваш от него? Не знам как е сега, но на старите опаковки /сега виждам, че са по - различни/ пишеше да се изплаква обилно с гореща вода и после със студена. За играчките на Вяра съм ползвала таблетките, защото течноста оставя миризма /не лоша, но миризма/ и съм плакнала по този начин, както пишеше на старите опаковки /по времето на първото ми дете/.
А като тръгнеш отново да захранваш по - добре започни с царевично или оризово нишесте не с готова каша - има минимум съставки и е   по - лесно смилаемо от кашата. По белия свят има бебешки брашна те май са още по - добри за захранване, но пак трябва да е безглутеново и само с една зърнена съставка. С баткото съм ползвала "Йотис" - оризово брашно за бебета с аромат на ванилия, но от години не съм срещала newsm78 по магазините.

Последна редакция: вт, 17 окт 2006, 22:37 от aneta lolova

# 8
  • Мнения: 8 585
"започни с царевично или оризово нишесте не с готова каша."
->Точно с това не се започва... С плодово пюре в 16-17-18 се започва

# 9
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 381
Благодаря на всички за отговорите  Hug
Лекарката дойде и каза че е "Остър Дерматит"
Най-вероятно от АМ. Аз давам НАН 1.
От първата кутия нямаше проблем, това е втората, купена от друго място. Сега отворих трета, купена от магазина на първата. До скоро кърмех и бебо не е пил много АМ.
Надявам се тази нощ да няма проблем, утре лекарката ще дойде отново да ни види.

# 10
  • Мнения: 1 080
Кашата на Блевит -Ризкрем я давах по препоръка на гилдията от гастроентерологията още от втория месец - не сме имали проблем .Иначе има диетичен магазив в Младост 1 ,където има оризово брашно и оризови макарони ,чисти царевични пръчки но честно казано предпочитам кашата ,защото е обогатена с желязо а ние имахме и анемия .Плодовите пюрета не трябва ли пак да са отсяти - синя слива , круша - евентуално , боровинка на по- късен етап.Изключвам праскова и кайсиия .Банан може би .
Дано всичко е наред .

Общи условия

Активация на акаунт