ускорена yтайка на кръвта

  • 2 889
  • 13
  •   1
Отговори
Малкото ми слънчице което е на шест месеца прекара гноен отит близо месец два антибиотика изпи и сега ушната казва че всичко е наред но изследванията и показват че утайката на кръвта е ускорена и докторката каза че е нормално след тази тежка инфекция и постепенно ще се нормализира.
Но аз много се притеснявам да няма нещо пак
моля ви споделете ако сте имали подобни проблеми

Последна редакция: ср, 18 окт 2006, 14:02 от lilianeva

# 1
  • Бг-мама
  • Мнения: 2 223
Първо да ти кажа че отайката се пише -утайка и после на въпроса-да нормално е след боледуване показателите на утайката да са повишени с времето ще се нормализират не се безпокой.А колко е нивото на утайката?

# 2
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
еееееее, не ... Отайка  ooooh!... ще падна...., дръжте ме...  Joy

Ще се нормализира стойността й до няколко месеца. Няма нищо обезпокоително, за сега.

# 3
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
А колко е ускорена Утайката?

# 4
  • Мнения: 430
Лелее колко сте дискретни!  Twisted Evil Как очаквате момичето да се включи пак.

А иначе, предполагам става въпрос са СУЕ - скорост на утаяване на еритроцитите, и да, нормално е да е завишена след прекарано инфекциозно заболяване.

"Ускорява се при много заболявания, най-често 2-3 денонощия след появата на клиничните прояви и се нормализира 1-2 седмици след отзвучаването им."

# 5
Момичета аз по цели нощи не мога да спя а вие /Шани/ се забавлявате
надявам се да се забавлявате от сърце и да не ви се случва това което се случва на мен

# 6
  • Мнения: 323
мили4ка,не се тревожи,няма как толкова бързо да се нормализира стойността на утайката.ако толкова те притеснява пусни още 1 рутинно изследване,примерно след седмица за да проследиш нещата.а как са левкоцитите на детето?какви са техните стойности?

# 7
  • София
  • Мнения: 13 200
Да, нормално е. Утайката се нормализира дори месеци след инфекцията. Дъщеря ми имаше утайка 50, която много бавно спадна... и аз така се шашаках...

# 8
  • Бг-мама
  • Мнения: 2 223
Никой не се забавлява на твой гръб беше просто съвет.Не се засягай гледай си детето и бъди спокойна всичко ще е наред.След пневмония на сина ми винаги са завишени и си ни изписват клинично здрави.

# 9
  • Мнения: 511
Малкото ми слънчице което е на шест месеца прекара гноен отит близо месец два антибиотика изпи и сега ушната казва че всичко е наред но изследванията и показват че утайката на кръвта е ускорена и докторката каза че е нормално след тази тежка инфекция и постепенно ще се нормализира.
Но аз много се притеснявам да няма нещо пак
моля ви споделете ако сте имали подобни проблеми
Не се притесняваи,казвам го от личен опит,преди 2 седмици синът ми които е на 5 год,прекара гнойна ангина и утайката беше 65 mm.сега вече е 18mm и очаквам да спадне още,нормалният период е 1 месец след заболяването да се възтановят стоиностите
еееееее, не ... Отайка  ooooh!... ще падна...., дръжте ме...  Joy

Ще се нормализира стойността й до няколко месеца. Няма нищо обезпокоително, за сега.
дано не съм сгрешила някоя буква newsm78

# 10
  • Мнения: 352
Привет! Аз постоянно имам някакви проблеми с утайката - според мен направи още едно изследване едва след 2 седмици минимум, ако е тръгнала надолу значи нещата са ОК.
Успех!

# 11
  • Мнения: 728
И при нас имаше подобен проблем, бяхме болни от пневмония, изписаха ни с нормални показатели. Два месеца по-късно ни направиха рутините изследвания за 6 м. и имахме ускорена утайка, лаборантката каза, че може да е следствие от прекараното заболяване. Но докторката ни каза, че за да има някакъв проблем трябва и левкоцитите да са завишени, а те не бяха, затова повторихме изследванията и всичко беше наред. Просто грешка  Confused

# 12
  • Мнения: 449
При Маги след прекарана пневмония и 3 гнойни ангини, една след друга, утайката й беше 115 Rolling Eyes Но никой лекар не ни успокои и да ни каже, че след тези заболявания е нормално да е такава и бавно ще се нормализират стойностите. Вече бяхме решили да тръгваме за София, но се сетихме да се консултираме с едни братовчеди лекари на мъжа ми и те ни казаха, че трябва да минат 2-3 мес. , докато се нормализират стойностите. Така и стана.
Не се притеснявай, всичко ще е наред Wink

# 13
  • София
  • Мнения: 529
Да ви кажа определено си отдъхнах като видях какви стойности на утайката има по-нагоре  #Crazy  На дечко миналия понеделник му правиха изследвания, че е болен и утайката беше 40 ( за тези които се интересуват - горната граница е 16). Попритесних се, но при тези 115 по-горе мога да кажа, че е в блестящо здраве! Както и да е, лекарката каза, че утайката пада доста бавно, така че е нормално да е висока още известно време.

Общи условия

Активация на акаунт