Какъв цвят кухня - венге или избелен дъб?

  • 7 558
  • 38
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 676
Ще поръчваме кухнята тези дни и все още се чудим за цвета. Помещението е едно - кухня, трапезария и дневна - 36 кв.м. някъде...
Аз исках венге, но мъжът ми иска светли стаи. Аз склоних в крайна сметка цветът да е избелен дъб, но сега той взе да се колебае за венге-то. И още се чудим, а нямаме много време...

# 1
  • Мнения: 1 449
За такава квадратура съм за избелен дъб!

# 2
  • Мнения: 4 806
избелен дъб, разбира се... Причините са много - нова ли ще поръчвате след 2-3 години, когато венгето не е на мода вече?

# 3
  • София
  • Мнения: 1 511
При нас помещението също ще е трапезария,хол и кухня в едно.Избрах венге с жълто,вратичките ще са жълти,а корпусът и там,където са само рафтове - венге.
Така няма да е тъмно от венгато,жълтото (не е лимонено) дава светлина на стаята.
Така ще е нашата стая  Peace

# 4
  • София
  • Мнения: 18 679
Може да направите кухнята венге, а стените светли и свежи, с една примерно в по-ярък акцент. Така няма да ви стане тъмно в стаята Peace

# 5
  • Мнения: 1 564
С две ръце за избелен дъб Peace

# 6
  • Мнения: 634
Наистина по-добре да преобладава избеления дъб,ще стане много тъмно.
иначе и секцията ми в хола я поръчах точно такава комбинация Grinning
а за венгето-и да излезе от мода,какво,да не е някакъв електриков цвят, че да не е хубаво,не се влияя от модите в това отношение,важното е да ми харесва

# 7
  • Мнения: 4 298
И нашето помещение е такова. Решихме кухнята да е избелен дъб, комбиниран с титан. Така стана ненатрапчиво. Като си седнал на дивана се чувстваш в хол, не в кухнята.

# 8
  • София
  • Мнения: 676
Аз също не се впечатлявам от това, че венгето е модерно, просто ми харесва този цвят, но наистина май твърде много домове са решени в този цвят и това не ми се нрави...
Друго, възниква и въпросът за вратите и подовете, защото вратата на помещението е точно до кухнята...
Оххх, още не сме почнали ремонтът с пълна сила и вече ще се побъркам от чудене, а като си помисля още какво ни чака...  #Crazy

# 9
  • София
  • Мнения: 676
*vera, а масата и столовете в трапезарията какъв цвят са?

# 10
  • София
  • Мнения: 13 200
Малко ми е тъп въпроса... ама.... какъв цвят е венге??

# 11
# 12
  • Мнения: 2 768
За такава квадратура съм за избелен дъб!

Точно това си помислих и аз!  Peace

# 13
  • Мнения: 511
Ние поръчвахме обзавеждане преди 6 месеца, наистина залято е с венге и избелен дъб/не че ми пречи/
Нашето също е бокс-трапезария, горните шкафове са избелен дъб, долните венге- стана доста добре. Мебелите в стаята са венге-Маса и секция
Напълно те разбирам, аз потроших маса нерви с тоя ремонт.

# 14
  • Мнения: 169
А, защо не нещо и с двата цвята?  Например нещо такова: http://stefanystyle.com/kitchen-1.html

Последна редакция: ср, 18 окт 2006, 18:08 от tina_cute

Общи условия

Активация на акаунт