захранване при бебета с цепка на небцето

  • 789
  • 3
  •   1
Отговори
Привет на всички мами!
Моята малка хубавица е с цепка на небцето и е на 6 мес.От 4 мес.ядем с лъжичка като смесвам АМ с бананова каша,за да е по гъстичко.От един месец се опитвам да я захраня но без успешно.Не съм давала никакви плодови пюрета и сокчета защото много повръщаше преди и те й дразнят от киселините.Тя яде и по-малко 6 пъти по 130-140гр.едвам.А понякога и по-малко.Притеснена съм.Дали има значение това че има проблем.Знам трябва да съм по търпелива и нещата ще станат може и по-бавно но......Инъче е голъм бяс не се спира на едно место много е жизнена.Е трудно наддаваме.Тя се роди 3700кг.,сега е едвам 6950кг.Дане би да й дразни храната.Макар че ме увериха ,че твърдата храна ще я поема по-добре.Пробвах с домашно приготвено картофено пюре-неще.Записах я на кухня-неще.Купувах почти от всички видове пюрета пак неще.Незнам какво да правя.Моля,дай те ми някакъв съвет!Предварително благодаря.

# 1
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 475
Не бързай със захранването, давай АМ с каша, щом го яде.
От биберон яде ли?
Моя син ядеше само АМ чак до 8 месец, давах каша и картофено пюре, но ядеше само по 20-30 грама  с много зор.
После си навакса бързо с разните видове храни, но до 9 месец не можеше да си иязжда всичко с лъжица и давахме АМ със сондата.

# 2
  • София, в офиса
  • Мнения: 1 269
Здравей Катенце,
радвам се че бебка вече е добре и че е голям бяс.
С храненето - много внимателно, има някои особености при хранене и захраняване на деца с цепки - например не се дават кисели храни, не се дават трудни храни - лепкави или много течни, храната се поставя в страни между бузата и венеца, а не централно, за да не аспирира, още повече, щом е повръщала до сега толкова много, не се храни с метална лъжица, с пластмасова.
Може ли да напишеш какво ядете в рамките на един ден - в колко часа и по колко

# 3
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 475
Да добавя още, че нямах време преди малко.
Не сте толкова зле с теглото, Наско беше по-слабичкък на 6 мес.
Не се притеснявай за захранването, ще стане, но по-късно. Ще видиш как около 8 месец нещата ще се променят и ще се храни повече.
Наско беше почнал да изяжда двойни порции тогава.
Води се по детето, той хареса домашните пюрета и аз пасирах разни зеленчуци, с 2 лъжици АМ, постепенно включих жълтък и месо.
Забавянето от 2-3 месеца не е фатално. И без това детето най-добре усвоява млякото, а не зеленчуците или месото.
И понеже питаш каква е причината - като цяло трудностите идват повече от езичето и малката долна челюст, а не от небцето. Но скоро долната челюст ще порасне достатъчно и всичко ще е наред.
Не се тревожи, слушай малката, тя си знае какво й е най-лесно да яде.
Тя е герой и се справя чудесно, ти също!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт