Мисля само за това! *Б*

  • 5 555
  • 31
  •   1
Отговори
  • Мнения: 660
Хей,здравейте всички готини бъдещи и още не майчета!
Открих ви преди 2 месеца, а иначе от 3м. правим бебе.Откакто установих,че не става EFN  само за това мисля...защо,къде е проблема и още куп глупости....не ми се работи,не ми се празнува,нищо не ми се прави.
Не че търся съвет,но както повечето момичета тук просто искам да си го кажа...може би напрежението ще намалее,че в момента съм нетърпима
 af .Още повече,че не говоря с никой затова....само таткото се досеща,че има проблем,но си го обяснява с нередовния luvbed Тия мъже не са ли чували за овулация. #2gunfire и че след това нищо не може да стане.
Ей такива работи.Сори,че стана дълго,но и без това нищо не се хващам да свърша(дано не ме уволнят)поне да си кажа болката на вас. newsm45
Дано 2005г. е по-плодоносна за всички нас!

# 1
  • Мнения: 2 489
Три месеца е едно нищо!  Grinning  Опитай се да мислиш за други неща, макар че е доста трудно.
Мъжете наистина си нямат представа, /поне не всички/, че трябва да се улучи специален ден, но те съветвам да не психясваш твоя мъж както правех аз и да го занимаваш само с това!
Успех тази година!

# 2
  • Мнения: 7 716
Може би наистина проблемът е в неулучването на подходящия момент. Ти как си определяш овулацията?

# 3
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
Цитат на: sunny_zt
Три месеца е едно нищо!  Grinning  Опитай се да мислиш за други неща, макар че е доста трудно.
Мъжете наистина си нямат представа, /поне не всички/, че трябва да се улучи специален ден, но те съветвам да не психясваш твоя мъж както правех аз и да го занимаваш само с това!
Успех тази година!

Съгласта съм със Сънито.

За да бъде диагностициран стерилитет трябва да мине поне година без забременяване. Мисля, че е рано да се притесняваш. Знам че е трудно да не мислиш за това, но опитай. Нямаш място за притеснения все още.

# 4
  • Мнения: 2 489
А пък сега видях, че имаш и детенце! Спокойно, сигурна съм, че скоро ще се похвалиш!

# 5
  • София
  • Мнения: 4 272
Ей, Милан, не се отчайвай! Ние с мъжа ми "работим" от април, а нищо не става. При това изследванията и на двамата са отлични. Гинеколожката каза, че 50% от стерилитета е на психологическа основа, т.е. от много мислене. Ама как да не го мисля като го искам много, а времето тече... Така че не си само ти с тия мисли. Пиши по-често при нас и ще ти олекне! Stuck Out Tongue

# 6
  • Мнения: 498
Скъпа Милан , не ти е лесно знам Confused
При това , че съм като тебе с мъж , който си  мисли че било божа работа  и , че на втория ден след цикъла  можеш да хванеш   и такива работи.
Разбирам те напълно , но не мога да ти помогна с друго освен със съвета да мислиш колкото можеш по- малко за  това  кой е деня,  дали ще стане или няма. Наложи си го , не брой дните , прави го за удоволствие , не за идеята да забременееш и говори с мъжа си , не дръж  гнева и  мъката в себе си . Това е .
Лесно ми е да ти го кажа , но ми е трудно да го направя самата аз.
Успех, вярвай в случайностите.... Laughing

# 7
  • Мнения: 660
Пуснах темата,защото ми е кофти и както си и очаквах винаги сте наоколо,когато на някоя от нас ни е "черно пред очите".
Трябва да не мисля...но сега отивам до аптеката за нов тест....по-силно е от мен.
Лали,сигурно имаш предвид тестовете за ову...не, не съм ги пробвала още,не съм мислила,че ще опра до тях...сега ползвам W.desktop.
Тръгвам си...утре ще ви кажа какъв е теста...сигурно отново  ще е EFN
Лека вечер!

# 8
  • Мнения: 7 716
Не, имам предвид меренето та температурата евентуално. Аз лично много не вярвам на тестовете.

# 9
  • Мнения: 3 376
Милиан, нека те успокоя малко като ти кажа, че ако се проточи във времето (дай Боже обаче да не се проточва) твоето забременяване, постепенно ще се научиш от самосебе си да не мислиш постоянно за бебето. Всъщност, всички ти повтарят как 3 месеца са нищо, но именно първите месеци са най-трудни и тръпката е най-голяма. Но и аз ще трябва да ти повторя това, което вече знаеш: живей си живота, не спирай да живееш заради напрегнатото очакване. Доставяй си удоволствия, чети книжки, намери си някакво хоби... И докато се усетиш, бебето ще е станало #Milti

# 10
  • Мнения: 3 394
Цитат на: sunny_zt
Три месеца е едно нищо!  Grinning  Опитай се да мислиш за други неща, макар че е доста трудно.
Мъжете наистина си нямат представа, /поне не всички/, че трябва да се улучи специален ден, но те съветвам да не психясваш твоя мъж както правех аз и да го занимаваш само с това!
Успех тази година!


Правилно!! И успех в бебеправенето! Нова година, нов късмет!

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 21 605
Цитат на: Milian
..не съм мислила,че ще опра до тях...сега ползвам W.desktop...


Милиан , няма да повтарям момичетата.
Искам само да ти кажа , че се надявам сред нас да ти минава по - бързо времето до мечтаните 2 чертички .
   Уоман декстоп - а и аз го ползвам , но нищо не струва пред Фртилити - то . Препоръчвам ти го( фертилити - то де  Simple Smile  ) . И аз не вярвах , че ще стигна до него и все още не смятам , че съм " стигнала".  Simple Smile  Аз всъщност започнах да меря БТ , точно в месеца  , в който почивахме .

Дано утре имаш  EFP  !  Grinning

# 12
  • Мнения: 4 399
Цитат на: klia
Аз лично се замислям за въпросните изследвания и ми се искаше да попитам от къде се започва - какво изследват в началото и с какви изследвания се продължава - ако е възможно момичета опишете през какви изследвания сте минали /в случай че си спомняте и на какви интервали/.


Клиа, в дебелите книжки пише Че ако си под 35 години и нямаш някакви явни проблеми е по-добре да изЧакаш 1 година преди да запоЧнеш с изследванията. Моето мнение е същото, защото тръгнеш ли по изследвания, още повеЧе се затормозяваш. Все пак съм Чела също, Че ако в продължение на 6 месеца си мерила температурата и сте използвали подходящото време, можеш да запоЧнеш с изследванията и по-рано. Въпрос на лиЧна преценка, но аз не познавам някой който да е станал по-спокоен от това Че е тръгнал по лекари. Simple Smile
По отношение на последователността, всиЧки съветват да се запоЧне със сперматограма, защото е най-евтина, най-лесна за изпълнение, става бързо и се елиминират 50% от възможните проблеми. Следват хормонални изследвания при жената. Първо се правят няколко хормона в наЧалото на цикъла, около третия ден и след това прогестерон и естроген 1 седмица след овулацията. Успоредно с тези изследвания мен ме изследваха за хламидии и ми пуснаха и всиЧки възможни микробиологиЧни проби. Как ще продължат изследванията ти зависи от резултатите ти. Ако има някакви хормонални проблеми, може да се наложат някои биохимиЧни изследвания в допълнение. Ако няма проблеми, можеш да направиш няколко месеца фоликуметрия, защото все пак това е най-сигурния наЧин за проследяване на овуто. ВсиЧки изледания от тук натам са по-инвазивни и лекарят ти трябва да прецени с какво и кога да продължи, но ти пожелавам да не ти се налага да се запознаваш с тях. Laughing

# 13
  • Мнения: 4 399
Цитат на: klia
...при мен рядко нещата стават безпроблемно - дано да греша този път.


Я без такъв песимизъм, Че той е най-големия враг на бебеправенето!  Laughing

Както казах, въпрос на лиЧно решение е кога да запоЧнеш с изследванията. За времето не се притеснявай, при добра организация всиЧки лабораторни изследвания се вместват в рамките на 1 цикъл. Ако искаш пълен списък на хормоните, ми пиши и ще ти ги пратя.

И възрастта не я мисли толкова. Аз съм на 32 и се вайках пред една лекарка, а тя ми каза, Че възрастта ми не била приЧина за притеснения. Възрастните им пациенти били на 45-48 години.  Shocked Това на нас може да ни звуЧи и странно, но истината е Че в Западна Европа повеЧето от жените с висше образование раждат първо дете след 35. Така Че не сме престарели и ние.  Laughing

# 14
  • Мнения: 7 716
Клиа, може да не чакаш. Може да си направиш например хормоналните изследвания без лекар - така ще се поуспокоиш. Хубаво е и спермограма да се направи. Това също може без лекар /в смисъл отивате в лаборатория и правите/. После според резултатите - консултация с лекар. Аз мисля, че правенето на самите изследвания /при добри показатели, разбира се/ внася успокоение и резултатът се появява.

Общи условия

Активация на акаунт