Играят ли си с другите деца?

  • 1 329
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 134
Здравейте!

Един вьпрос по скоро кьм майките с по-големи близначета. Моите като че ли се чувстват най-добре когато са сами на детската площадка. Не са контактни или това е норамално...
Споделете как е при вас  Simple Smile

# 1
  • Мнения: 331
не. само с познати, и то по-големи. може би заради баткото са свикнали с по-големи деца.
стоят, гледат другите деца и изглеждат точно като евронаблюдателки. Joy не съм питала в яслата как са, но ще разбера скоро.

# 2
  • Мнения: 2 051
Докато не тръгнаха на градина (точно на 2 годинки), не играеха с никого. Дори понякога бягаха от по-настойчиви деца и се криеха при мен. Заиграваха се помежду си, но без да приказват много.
Влиянието на градината е голямо. Само след 1 месец започнаха първо да правят безкрайни игри с много приказване, имитации и смешки между тях си, а съвсем отскоро включват и други деца в играта си.

Освен това, в доста книги се среща едно описание как повечето деца до началото третата годинка по принцип нямат нужда от директно общуване с други деца и играят "паралелно" всяко за себе си.

# 3
  • Мнения: 15
здравейте!моите кукли са на 3 г. и си играят и с др. деца. до миналата година живях в Силистра и там се движехме 3 двойки близнаци. но се заиграваха и с други деца. имат различни предпочитания.Мими се сприетелява по-лесно от Гери.докато Гери не дава чужд човек да я пипне

# 4
  • Мнения: 87
Здравейте момичета!
Първо искам да се извиня на elina, че ще й разводня темата, но днес за втори път ми се случи едната да удари друго дете.
първия път не беше точно удряне, а пипане, но техните докосвания са малко грубички. майката на въпросното дете просто я нарече побойничка и аз си трая, защото ми стана неудобно. Днес направо си го удари детенцето и понеже бяхме на разходка, я наказах в количката.Тази майка не реагира, но после уж на майтап започнаха да плашат другите деца с нея, че ще ги набие.  Embarassed. Това е накратко историята и иска да ви попитам, вашите деца удрят ли други и как се справяте с този проблем?

П.П Само да уточня, че помежду си се бият, скубят, за хапането още не са се усетили.

# 5
  • Мнения: 7 803
моите и се хапят  Sad по-точно тони хапе теди и то до кръв  Cry какво ли не пробвах. даже преди няколко дни аз я ухапах тони, ефект нулев. опитах да я плескам, резултат започна да я щипе  Shocked

# 6
  • Мнения: 155
Моите близнаци са на 3г и 9м и май все още се чувстват най-сигурни, когато си играят сами. Доскоро страняха от останалите деца, но напоследък той започна да си играе с по-големите момченца, а тя да се заглежда по прическите и дрешките на другите момиченца и да си разменя играчки с тях. Май имаме напредък, нищо че на детските площадки те вдигат най-много шум от всички останали деца  Joy.

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 446
Моите все още са малки, но се заиграват и с други деца - и на тяхната възраст, а и по-големи.
jump, дали хапането не е свързано със зъбоникненето? Моите имаха един кратък период, през който много се хапеха, но отмина бързо.
didus, не се впрягай на майките, просто децата още не могат да си контролират движенията и ласките са им мечешки, и ние сме така. В никакъв случай не са побойнички куклите  Heart Eyes

# 8
  • Мнения: 4 965
При нас положението е като при Веддра. Преди градината си играеха само двете и си се разбираха помежду си без приказки, а и много често всяка си играеше сама, без да пречи на сестра си (госпожата в яслата скоро ми обясняваше, че това било типично поведение на деца под 2 г.). Навън играеха само с по-големи деца или с деца напознати, с които често са заедно (и то не с всички). От други деца или бягаха, или си "пазеха територията" (примерно, в "Патиланци" са си харесали 1 голяма червена кола в бебешкия кът и едната сяда на нея още с влизането и става само, за да седне сестра й или пък двете се защитават една-друга от по-настоятелни хлапета).
С тръгването на градина, нещата постепенно се промениха. Всъщност, Кика все още предпочита да играе сама или в градината с една младичка госпожа (защото в момента е по-срамежлива, обаче и тя търси навън компания), но Еса (с новото партизанско-ясленско име Сесе) се оказа много контактна. Има си приятелки в градината, има си приятелчета на площадката, доста деца на тяхната възраст от квартала я познават.

# 9
  • Мнения: 7 803
jojoba няма общо със зъбоникнене  Confused тя има 8 зъба от доста време, други не се задават. а на сестра и едва наскоро и излезе първия зъб. вчера пак ме ухапа  Cry

# 10
  • Мнения: 228
при нас пък Ник скубеше Еми а той си седи и плачка нищо не му прави,карах се на Ник той пък плаче,после започнах всеки път д взимам еми щом плачка и да му казвам че няма да го взимам него - и това не помогна и един ден на еми му писна и го захапа ама така го захапа че за малко да пусне кръв,ник не се доближи до него 1сед.сега спора е за играчи и емо понякога като се ядоса пак го хапва ама лекичко,ама и ник е нахален вижда че той си играе и ходи да му дърпа играчката .....а бе весело е при нас Joy

# 11
  • Мнения: 7 803
това ме подсети вчера каква я свършиха  hahaha
тони вдига килима. теди идва, плеска я по ръката с която държи килима, като го пусна тони, теди го приглади на пода и имаше една такава доволна физиономия  Joy

# 12
  • Мнения: 87
Здравейте!

Момиче като  чета какво сте писали, се успокоявам, а най-сранното е,че май никакви методи не помагат, за да ги откажем от тези им "закачки" Twisted Evil
С това, че се бият по между си някакси го приемам и се опитвам да се справя, но това да удрят другите деца ми е крайно неприятно и незнам как ще се възпитаваме за напред. smile3511Дано като пораснат още малко да започнат да разбират какво им обяснявам.

# 13
  • Мнения: 134
Абе Didus  по-добре те да удрят , отколкото тях да ги удрят  Wink Това е майтап, ама децата по различен начин си изразяват емоциите. В случая сигурно си отбраняват територията. Това сьс сигурност ще премине.
Поне от прочетеното дотук се успокоявам, че и други близнета не игарят много много с другите деца.
Иначе и при нас Димо хапе и няма нищо общо наистина с растежа на зьбите. Единствения начин да предотвратявам тези хапания е да успея да ги предвидя. Обикновено като се карат за някоя играчка и той напада. Естествено не винаги успявам да ги разтьрвя ( как звучи като подивели животинчета) навреме и после следва голям рев от страна на сестра му, която пьк много умее да ги извива едни вьв високите гами.
Май така като гледам пьрвото близначе винаги е по-проблемното. Така ли е или се льжа?

# 14
  • Мнения: 155
Хм, при нас всеки е проблемен по своему. Нали сме вече големи  newsm44 - почти на 4 - та проявяваме солиден и завиден характер още от сега. Що се отнася до хапането тази фаза вече отдавна отмина, но това не пречи да има по 2-3 сериозни спаринга на ден дори  и сега. С течение на времето първосигналите им инстинкти се пообуздават, лошото е, че агресията им става осъзната и целенасочена. И докато той разчита на физическата сила, тя хитричко и тайно успява да постигне това, което си е наумила и накрая все има ревящи деца. Така са не само вкъщи , но и навън - за мой най-голям ужас  Sick. Но това са им лошите дни, в добрите са истински ангелчета!

Общи условия

Активация на акаунт