Когато кърмите в каква поза сте?

  • 2 354
  • 63
  •   1
Отговори
  • Мнения: 54
Когато съм седнала и държа детето в мен после много ме боли гърба.А нощем го кърмя като съм легнала и го слагам да легне до мен настрани.Вие как заставате че и на вас и на бебето да е удобно?Дайте идеи..........

# 1
  • Мнения: 1 004
Уф, аз затова лягах на спалнята, облягах се на възглавница и така го кърмех. Мъжа ми все ми се караше, че така не се кърмело, че трябвало краката да ми висят надолу. Е, не можах да издържа така. После почнах легнала и аз, но почнаха гърдите да ми правят проблем.

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 23 546
Разплута Simple Smile Особено нощем, аааа-ха да се изсипем с бебето от спалнята. Облегнала съм се на две възглавници подпрени на раклата зад гърба ми. Бебето е в поза корем до корем с мен и дремем и двамата.

# 3
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Ако си седнала, е добре да имаш облегалка за гърба и ръцете, иначе не се издържа. Затова по-добре кърмене на стол, отколкото на ръба на леглото. Няколко възглавници около теб повишават чувствително нивото на комфорт Mr. Green
За кърменето легнала - нещото, което при мен чувствително подобри това как ми се чувства кръста, е да съм легнала успоредно на детето, краката ми да са свити в коленете (т.е. да са перпендикулярни на тялото - тялото и краката образуват буквата Г, ама огледално обърната) и да имам възглавница или навито одеало зад гърба, така че да мога да се облегна назад, ако ми стане неудобно.

# 4
  • Мнения: 378
основно легнала - както го е описала хедра.
седнала само когато имам обегалка - че иначе мног отрудна работата.

# 5
  • Мнения: 3 521
Събирам всички въzглавници в къщата и си ги нареждам Mr. Green...на последък zаради zъбите, явно и става неудобно да суче от някоя страна и поzите стават още по_екzотични: лицева упора, с бебето върху мен, с бебето под мишница...а бе май остава само да висна като Батман от тавана и така да пробваме ooooh!.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 750
Точно тея дни си мислех да пускам тема за най-предпочитаната поза при кърмене и ти си ме изпреварила Wink

В началото и аз кърмех седнала на спалнята с три възглавници зад мен и една възглавница под краката, че много ме боляха. Но щом веднъж пробвах да кърмя легнала, направо се влюбих в тази поза. Установих, че и за двете ни това е най-подходящата поза. Краката и гърба спряха да ме болят, а и Ени така суче по-спокойно. Иначе ми се гърчеше в ръцете и все нещо протестираше.

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 488
и аз кърмех легнала на леглото с подпрян гръб отзад вдигнати крака по някое време си имах болка в гърба но отмина мисля си че може и болката да е от самата бременност все пак с тоя кръст си носила 9 месеца .........???? килограми

# 8
  • Мнения: 5 401
И аз като Хедра  Simple Smile

# 9
  • Мнения: 1 288
най-често кърмех седнала на стол, бебка върху възглавница на коленете ми. но понеже често ми се запушваха каналите, пробвах какво ли не. най-вече на 4 крака над бебка. действаше безотказно. легнала така и не се научих. беше ме страх да не заспя и задуша бебето.

# 10
  • Мнения: 1 030
Лягам настрани, така и на бебето е по-удобно

# 11
  • Мнения: 566
В началото се кърмехме седнали, но като дойдеха жегите знаете какво е, пот тече отвсякъде, и започнах легнала, хем на кърста, хем на ръцете и на бебока му е по-добре, моя юнак много рита с крачета и шава докато суче и като сме легнали има по-голяма въможност за изява

# 12
  • Мнения: 432
полегнала Тодора (настрани)  Laughing Laughing Laughing

# 13
  • Мнения: 422
Основоно легнала, така ни е най-удобно и на двамата. Laughing

# 14
  • Мнения: 216
аз се обграждам отвсякъде с възглавници:на гърба, на краката, от ляво и от дясно; казано на кратко парти с възглавници. легнала ме е шубе да не задуша малчо с тия любеници hahaha

Общи условия

Активация на акаунт