Въпрос за секциото?

  • 4 476
  • 70
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 5 289
Моля родилите със секцио да ми кажете след раждането и зашиването много ли ви болеше раната,колко време ви болеше,кога започнахте да ставате?И аз най-вероятно ще бъда със секцио и ми се въртят какви ли не въпроси в главата.
А също така ме интересува кога се заплаща сумата по раждането,преди или след него?И колко излиза горе долу едно раждане със секцио?????

# 1
  • Мнения: 1 422
Това, което много помогна на моята приятелка след секциото преди месец, беше 24 часа след операцията/ раждането максимално изправяне на гърба при ставане и ходене. Отначало малко й дърпаше, но после супер бързо й изчезнаха всякакви усещания, свързани с раждането и шева! Ако си "щадиш" шева и ходиш прегърбена, после ще ти е по-трудно да се изправиш и опънеш! А на шева нищо няма да му стане  Shocked

# 2
  • Мнения: 3 777
Родих преди 9 дена. Рана болеше първите 3 дена, след това нямах проблем.
От 4 дена съм вкъщи готвя, пера, чистя гледам бебо сама. Нямам грам проблем и болка.
За плащането безплатно е с направление, иначе колкото си решиш.

# 3
  • Мнения: 5 228
С всеки изминал ден боли все по-малко. Аз се възстанових много бързо от секциото. Важното наистина е ранното раздвижване и повече движение първите дни. Първия ден боли, после болката все повече намалява. Когато ме изписаха - на 5 ден, вече почти не се сещах за секциото, само ме придърпваше от време на време. В родилния дом ще ти обяснят какво да правиш. Аз раждах вм Шейново, и там още на първата сутрин мина рехабилитатор да ни раздвижва, после идва още два пъти в стаята. Не се притеснявай  - пожелавам ти бързо и безпроблемно раждане и бързо възстановяване!

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 2 464
да прибавя и аз един въпрос за секциото:-) колко време имахте нужда от обезболяващи и какви обезболяващи ползвахте? Орално или с мускулни или венозни инжекции става обезболяването?
И още един ...... знаете ли колко време след операцията не трябва да се пие нищо... станаха 3

# 5
  • Мнения: 1 422
Цитат на: alegra
обезболяващи
??????????

Защо обезболяващи???? Още повече, че кърмиш!!!! Аз имах тежка коремна операция с голям шев и 4 дренажа - никой не ми е давал, а не ми е идвало и на ум за обезболяващи. Не е чак такова премеждие, че да са ти необходими  Laughing  Laughing Аз бях още дете тогава и не ми беше такъм проблем, че за възрастна жена ли!!!!

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 2 464
кърмиш след като излезеш от реанимация, а доколкото ми е известно абсолютно нормално е да получиш обезоляващо когато имаш болки и до кърменето ти остават още цял ден:-) разбира се това е по желание, и тъй като аз бих се възползвала от обезболяващо се питах каква е обичайната практика

# 7
  • Мнения: 46 492
Самата рана ме болеше само като излязах от упойката /пълна/ и докато махнаха торбата с пясъка. После боляха контракциите, с които матката се прибираше, а не самата рана. Не е много силна болката, за сравнение - моито менструални болки преди раждането бяха поне 3 пъти по-силни. Единственото ми неудобство беше, че не можех да спя на една страна, по-точно не смеех да се обърна, не че не може и гърба ми се схвана.
Станах след 24 ч., очаквах че трябва да се уча да ходя едва ли не, но просто станах и тръгнах, не ме болеше, просто се бях схванала от лежането.
Не съм плащала, бях с направление.
Успех Grinning

# 8
  • Мнения: 3 153
Цитат на: alegra
да прибавя и аз един въпрос за секциото:-) колко време имахте нужда от обезболяващи и какви обезболяващи ползвахте? Орално или с мускулни или венозни инжекции става обезболяването?
И още един ...... знаете ли колко време след операцията не трябва да се пие нищо... станаха 3


Ами на мен ми биха само 2 пъти профенид венозно няколко часа след самата операция и с това приключих с обезболяващите! Аз по принцип не търпя на болка, ама хич и това ми беше напълно достатъчно! След първите 24 часа болката постепенно намалява, но наистина колкото повече се движиш, толкова по-добре! Иначе аз на изписването си бях ок, имах около 2 седмици проблем при ставането и лягането, защото има дърпане от операцията, но то не е болка за умиране:)

# 9
  • Мнения: 46 492
Цитат на: alegra
да прибавя и аз един въпрос за секциото:-) колко време имахте нужда от обезболяващи и какви обезболяващи ползвахте? Орално или с мускулни или венозни инжекции става обезболяването?
И още един ...... знаете ли колко време след операцията не трябва да се пие нищо... станаха 3


Обезболяващите са съобразени с това, че ще кърмиш. Ако много те боли си искай. На мен ми удариха аналгин след като ме качиха от операционната, но аз това после го разбрах. Повече не са ми били нищо. 3 часа след операцията много ме болеше и си поисках, но тогава трябваше да ми махнат и торбата с пясъка и като я свалиха вече не изпитвах никаква болка и го отказах.
Успех Grinning

# 10
  • София
  • Мнения: 2 100
ами само течен аналгин, но те си ти го слагат! Боли когато се движех, когато си лежах не ме болеше!
Секциото ми беше в 18,00часа, към 19,00 излезнах от упойка, но непоносими болки не съм усетила!
Към 22 заспах като бебе та до сутринта!
Раздвижих се към обяд, а вечетра се замъкнах пеша до етажа на беба!
Най-гадно е при самото ставане и сядане, после и километри можеш да изминеж без проблем и то първите 3-4 дни!

Спкойно, болката е съвсем поносима !
Успех и чакаме новини!

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 2 464
благодаря за отговора за обезболяващите, вашия опит е много окуражаващ. Ако е удобно да попитам в коя болница сте раждали .... аз съм се насочила към Майчин дом и се чудех каква е практиката там ... с реанимацията и рехабилитацията Simple Smile

# 12
  • Мнения: 46 492
Цитат на: NVN
Цитат на: alegra
обезболяващи
??????????

Защо обезболяващи???? Още повече, че кърмиш!!!! Аз имах тежка коремна операция с голям шев и 4 дренажа - никой не ми е давал, а не ми е идвало и на ум за обезболяващи. Не е чак такова премеждие, че да са ти необходими  Laughing  Laughing Аз бях още дете тогава и не ми беше такъм проблем, че за възрастна жена ли!!!!


Разбира се че се издържа, но защо????????
Нормално е след секцио да те обезболят напълно, в смисъл секциото наистана да стане "безболезнено", но в БГ се прави рядко. Аз също бях с дренаж, не ме болеше особено силно, но ако ме бяха обезболили напълно нямаше да имам нищо против Grinning

# 13
  • Мнения: 2 489
Аз не съм минала през секцио, но имам две гинекологични операции, което е същото, защото разрезът е същият.
Болката за мен беше ужасяваща, но това наистина е само първия ден. На втория ден и двата пъти бях с цигарата /тогава пушех/ на прозореца.
На втората ми операция след неистовите ми викове ми сложиха много силно обезболяващо и се чувствах на седмото небе.
На мен също ми предстои секцио, не ме е страх, защото знам, че е за хубаво, но ще си искам обезболяващо, даже смятам да уговоря това предварително.
След няколко дена се чувстваш все едно нищо не е било.

# 14
  • София
  • Мнения: 2 100
Аз в Шейново!

Общи условия

Активация на акаунт