Херния при двумесечно бебе

  • 1 166
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 272
Здравейте мами! На моето бебче, което е на два месеца и половина, вчера му се подду единия тестис и се оказа херния. Лекарката каза, че трябва да се оперира когато стане на годинка.  Много съм притеснена. Трябва да го пазя да не плаче, да не се напъва изобщо, а той все още има колики. Помагайте!  Cry Има ли други подобни случаи и какво сте правили. Толкова ме е страх, да не би да изпусна момента и да станат усложнения. Все си казвам, че ще го заболи и ще проплаче, постоянно го събличам и му свалям памперса да проверявам дали пак не се е надул - не знам как ще го опазя толкова дълго време. Моля ви споделете или ако сте чували нещо. Знам, че е рисковано да се оперира толкова рано и не знам какво дда направя!

# 1
  • Мнения: 517
не мога да ти помогна със съвет..но искам да подсетя мамите за тази тема..защото е останала малко на заден план..

# 2
  • Мнения: 272
Само моето бебе ли има такъв проблем? Не съм го оставяла да плаче изобщо, стоя постоянно с него, просто коликите са му силни и не се успокоява лесно. 

# 3
  • Мнения: 272
Благодаря ти много Gerganna!  Hug

# 4
  • варненка от София
  • Мнения: 4 880
Не е само твоето бебе, но явно няма мами, които са във форума с подобен проблем, тук има много майчета, но далеч не всички майки в България посещават форума поради ред причини, казвам ти това, за да не се притесняваш, че си една единствена. На братовчедка ми големият син също беше с херния и го оперираха, а сега стана един здрав прав пубер. Нашата госпожица също има херния, но нейната е пъпна и е вродена, операция не се налага, а ходим само на хирург да ни лепи пъпчето, вече 3 лепенки сменихме, може би само още една ще ни лепят и ще се оправи.
Още веднъж ти казвам, не се притеснявай, не е страшна операцията, просто докато свикнеш с мисълта ще ти е притеснено, но да знаеш, че то са поправими неща.

# 5
  • Мнения: 601
    Здравей, мила
    Защо не отидеш и на още един лекар,за да видиш той какво ще те посъветва за  бебенцето   
ти ,да му кажеш как стоят нещата ,че има колики и е неизбежно да не се напрагя,все пак е бебе и за да се увериш ти самата,че поне минимум две лекарски мнения съвпадат по въпроса.
    Давай му цялата си любов и така ще му е много по-лесно.
    Дано и други мами се включат,които имат същият проблем за да ти помогнат Hug
    Цункай малкото слънчице и от мен Heart Eyes
    П.С. при нас успокоявахме коликите с 20-25 капки еспумизан преди всяко кърмене.
    Успех  bouquet

# 6
  • Мнения: 773
А защо трябва да чакаш до годинката. Анди го оперирахана годинка, но защото тогава я открихме. мисля, че трябваше да има 5кг. детето, за да се оперира.
най-добре потърси в здравни там има много мами които са писали по въпроса.
И не се притеснявай толкова. като излезе я притисни леко навътре и тя ще се прибере. ако не успееш тогава отиваш на лекар да я прибере, за да не се заклещи. И не е нужно постоянно да го проверяваш. ти сама ще го усетиш, че нещо не му комфортно когато е излезнала. Ако стигнете в близко време до операция ми пиши на лични да ти пратя по подробно инфо.

# 7
  • Мнения: 272
Tedito много ти благодаря! Ние извикахме шефката на детско отделение и после ходихме и при хирург да го види и двамата бяха единодушни. Лекарката каза, че може да ми предпише със зелена рецепта фенобарбитал, защото аз й казах за коликите. Ами че те после и зъбки ще започнат да никнат, аз ще го пристрастя мишленцето ми. Сега качвам стълбите с него - така се успокоява. Добре че все пак има някакъвначин, танцуваме и закрепваме някак положението.
Alessia лекарката каза 10кг или една годинка, а хирурга 2-3 годинки.  Shocked  И се беше заклещила, много страшно беше, не искаше да се успокои и имах чувството, че ше му се пръсне тестиса. Ще погледна и в здравни, благодаря ти! Между другото и моето бебче се казва Андрей! Grinning Като се наложи ще ти пиша!

# 8
  • Мнения: 6 164
Синът на една приятелка ще го оперират тези дни. Той няма и 3 месеца! Peace

# 9
  • Мнения: 601
Tedito много ти благодаря! Ние извикахме шефката на детско отделение и после ходихме и при хирург да го види и двамата бяха единодушни. Лекарката каза, че може да ми предпише със зелена рецепта фенобарбитал, защото аз й казах за коликите. Ами че те после и зъбки ще започнат да никнат, аз ще го пристрастя мишленцето ми. Сега качвам стълбите с него - така се успокоява. Добре че все пак има някакъвначин, танцуваме и закрепваме някак положението.
Alessia лекарката каза 10кг или една годинка, а хирурга 2-3 годинки.  Shocked  И се беше заклещила, много страшно беше, не искаше да се успокои и имах чувството, че ше му се пръсне тестиса. Ще погледна и в здравни, благодаря ти! Между другото и моето бебче се казва Андрей! Grinning Като се наложи ще ти пиша!
  В такъв случай щом трябва да се ичака от теб се иска да бъдеш силна и да се гушкате с малкия Андрей Hug
  Зъбките не при всички деца болят докато излизат ,дано вие сте от тези Peace

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 1 592
Пупсик - писах, писах и не ми го публикува #Cussing out Не се притеснявай, че си единствената.
Затова прочети тук: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=94598.0
и тук: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=116516.0
Ако нещо мога да ти помогна с инфо - питай тук или на лични Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт