Червено гърло - оспамокс?!

  • 30 144
  • 39
  •   2
Отговори
  • София
  • Мнения: 311
Дъщеря ми от вчера е с червено гърло и има температура - ту я качва, ту спада. Не кашля. Лекарката току що ни каза, че ако до утре не се оправи да започна с антибиотик оспамокс. Хич не ми се иска, а не смея да рискувам, за да не стане по-лошо. Отказва чайчета напълно. Какво да правя?

# 1
  • Мнения: 189
Мажи гърлото с Гранофурин или Гранулин, каквото намериш. Има страхотен ефект. За температурата давай Панадол, Ефералган, Нурофен или свещички. Успех и скорошно оздравяване.

# 2
  • София
  • Мнения: 311
Аз давам Панадол, но гърлото не съм мазала с нищо. Исках да пръскам Тантум верде, но личната категорично забрани - много била малка беба. А гранофурин нали го бяха спрели от производство?

# 3
  • Мнения: 189
Да, Гранофурина е спрян от производство, но има заместители. Намират се във ветеринарните аптеки под името Гранулин или Грануфарм.

# 4
  • София
  • Мнения: 311
А става ли за толкова малко дете (една годинка)?

# 5
  • Мнения: 189
Става, но ще е трудно да го намажеш, защото не може да си овори хубаво устата. Иначе ефекта е много показателен.

# 6
  • Мнения: 47 888
а как е люси,свежа ли е,храни ли се,играе ли си,или мрънка,плаче,зъб излезе ли?да не би да излиза сега,понякога има няколко дни т,баткото оздравя ли или и двамата са със сходни симптоми?
ако т продължава,аз бих дала антибиотика(сега знам че ще ме оплюят),ама може да отиде към ушите например,или да се влоши много гърлото

# 7
  • Мнения: 1 455
И големият ми син беше с такива симптоми преди няколко дни - оправи се с много билков чай с мед и хомеопатия! Аз не давам АБ за подобни вирусни заболявания!

# 8
  • Мнения: 1 680
колко пъти дневно се маже с Гранулин?

# 9
  • София
  • Мнения: 311
А къде в района на Плиска има ветеринарна аптека, защото в обикновените аптеки гранулин и грануфарм няма. Иначе Люси ту е жизнена, ту й се спи, свързано е може би с покачването и свалянето на температурата. Определено се храни по-малко от обикновеното.

# 10
  • Мнения: 702
От днес сме на оспамокс Cry . Бяхме с хрема и зачервено гърло.  Не ми се искаше да дамам АБ затова изчаках няколко дни до тази сутрин когато в 6ч. се събуди с много странна кашлица като кучешки лай  и затруднено дишане  Shocked при което изпаднах в паника Shocked, че получава асматичен пристъп и я заведох в спешен кабинет. Оказа се ларингит Sad. Започвам с оспамокса защото ми казаха, че ако слезе надолу може да направи бронхит. Е това е нашата история Tired На дъщеричката ти пожелавам  скорошно оздравяване  bouquet

# 11
  • София
  • Мнения: 311
Току що разбрах, че има ветеринарна аптека на "Шипченски проход" 79 и има грануфарм. А сега кажете ми как да го мажа? Сигурно ще е голям тормоз!

# 12
  • София
  • Мнения: 311
Току що разбрах, че има ветеринарна аптека на "Шипченски проход" 79 и има грануфарм.
Значи не е грануфарм, а гранулин. Купих го, но абсолютно не мога да я намажа. Тя отказва да си отвори устата, а ако я отвори за малко има позиви за повръщане. А току що обядва.
rumid, ти как се справяш?

# 13
  • Мнения: 1 610
направо кефите ......на детето лекарство zа ку4ета.....а какво Ще кажете zа нурофен и сироп zа каШлица мукоплант...и по добреоспамокс отколкото ку4е6ки хап4ета

# 14
  • София
  • Мнения: 311
rien, аз Панадол давам, но беба не кашля, не ми трябва сироп. Единствения проблем е, че вдига температура. А нурофена й дразни стомаха.

Общи условия

Активация на акаунт