Не знам какво й става!

  • 944
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 500
Моята принцеса е по-принцип любителка на млякото.Хапва си винаги добре.Напоследък обаче, може би от около 2 седмици, хапва малко от начало по-съсредоточено и после започва да се дърпа, да извива силно тялото си назад или да се свива напред, лицето й почервенява, мрънка, а понякога дори плаче.Бута биберона с език, извръща глава.Не знам какво й става! newsm78 Така хапва 70-80гр. и след 1,5 часа пак е гладна.Направо не знам какво да правя.Хвърлям количества мляко на ден и понякога се храним по 6-7 пъти на ден.Доскоро ядеше по 4 пъти дневно - в 9.00, 12.00, 16.00 и 17.30ч.Моля ви, някой ако знае какво й става да ме осветли! Thinking

# 1
  • Мнения: 1 448
Да не й е износен биберона? Аз имах такъв проблем и като му смених биберона всичко си дойде на мястото  Laughing

# 2
  • Мнения: 3 500
Не, почти нови са й бибероните.Тя го прави и със стар и с нов биберон.

# 3
  • Мнения: 1 448
Или пък да й е малка дупката?  Thinking

# 4
  • Мнения: 4 978
Колко е голяма дъщеричката ти?
Причините могат да бъдат разнородни.
Погледни й венците, в периодите на никнене на зъбките, дечицата понякога губят апетит.
Виж дали няма афтички в устата.
Извиването назад или превиването напред, които си описала, може да са и от колики. Има ли промяна в акането?

# 5
  • Мнения: 3 500
Колко е голяма дъщеричката ти?
Причините могат да бъдат разнородни.
Погледни й венците, в периодите на никнене на зъбките, дечицата понякога губят апетит.
Виж дали няма афтички в устата.
Извиването назад или превиването напред, които си описала, може да са и от колики. Има ли промяна в акането?
На 4 месеца е.Никога не е имала  колики, вазможно ли е да има сега.Тя е само на мляко, не съм давала никога нищо друго, не съм сменяла и млякото.С акането е много добре /да чукна/, ака на всяко ядене.Направо не знам........

# 6
  • Мнения: 4 978
А с педиатъра консултира ли се?
Може да е нещо безобидно.
Така ще ти бъде по-спокойно.
Иначе можем само да гадаем.

# 7
  • Мнения: 2 022
Селия, като ти гледам подписа сме  на почти една възраст  (с два дни разлика) и имам същия проблем. По цял ден съм с шишето. Странното е, че това е и при ДВАМАТА. Хапват по 60 (много гладни и след рев) и спират и след най-рано около час продължават с остатъка и не е сигурно дали ще го изядат целия, правя нов, хвърлям стария. Дъвчат бутат биберона с език, разсейват се, приказват, въртят се. Преди изяждаха 140 за 7-8 минути, сега се храним по час и половина Sad Времето ми минава в хранене и цедене (имат 2 хранения на изцедена кърма) цял ден. На какво мляко сте? Бяхме на Нутрилон, помислих си , че не го харесват, смених го с НАН - същата работа, и на кърмата по същия начин реагират. Сложих биберони с 3 дупки. Коликите минаха още на 2 месеца. От 3 дни давам пюре от ябълка, но ситуацията е от 2 седмици, съмнява ме да е от пюрето.
Ще следя темата ако има и други майки да дадат съвет какво да правим и кога ще отмине това?

Последна редакция: чт, 19 окт 2006, 08:38 от Cygnus

# 8
  • София
  • Мнения: 1 457
И аз мисля, че може би е от биберона - пробвай с нов каучуков биберон (може и двукапков вече). Ако пак не става, бих те посъветвала да правиш по-малко АМ и да даваш по-често, за да не изхвърляш излишно млякото. Сигурно е период и ще отмине   bouquet

# 9
  • София
  • Мнения: 2 160
И аз си мисля че може да е от биберона. newsm78....Твоят с колко капки е??
Дъщеря ми правеше същите номера, докато не се сетих да увелича капките..... Embarassed

# 10
  • Мнения: 3 500
Кърмена е три месеца.От месец и половина сме на Нутрилон Омнео, никога не съм го сменяла, винаги е яла него и за пръв път прави така.Аз не й давам никакви пюрета, сокове и тем подобни.Все още сме само на мляко.Биберона е с 3 дупки.Пробвала съм и с две дупки и с четири и с мултифункционалния биберон /шишетата и бибероните са на Авент/.Никога не сме имали проблеми.Да не е някаква стачка, нещо, забки, знам ли вече......

# 11
  • София
  • Мнения: 2 160
Хм, а пита ли педиатъра ви??  newsm78

# 12
  • Мнения: 3 500
Извинете ме за офф-а, Cygnus , ти в Тина Киркова ли си раждала и едното ти бебе било ли е в кувиоз?

# 13
  • Варна
  • Мнения: 1 131
И ние сме така от 20 дена. Нещо ужасно е и като отидохме на консултация се оказа, че сме наддали 370 гр за 1 м, което било малко за трети месец и докторката като чу, че не иска да яде ни пусна изследвания. Резултатите бяха добри и доки ме посъветва да сменя млякото. Аз до тогава давах аптамил. Сега давам Нутрилон, но не виждам голяма промяна. Иначе пробвах и биберона да сменя, и опитвах се да го храня на по-малки интервали по малки количества, но положението ставаше по-зле. Млякото не го хвърлях - изпиваше го мъжът ми и всеки път викаше - Как искаш да го пие детето, то е много гадно.
Единствения начин по който успявам да го накарам да се храни и то не всики път и не цялото количество е докато спи.

# 14
  • Мнения: 2 022
Извинете ме за офф-а, Cygnus , ти в Тина Киркова ли си раждала и едното ти бебе било ли е в кувиоз?
Selia, Не, във Варна раждах Simple Smile Не са били в кувьоз, защото се родиха 21 дни преди термин само.

morskasirena , наистина е гадно млякото. И при мен засега това е идинствения работещ начин, да чакам да заспят и наливам.

Общи условия

Активация на акаунт