До кога ще се буди по сто пъти през нощта?

  • 1 558
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 114
Синът ми е на 1г. 8м. От половин година спи сам в стаята си, но са малко нощите в които спи непробудно.
Понякога през час -два се събужда. Най-често си търси бибата. Може да е и от зъбите /останаха 2 да се покажат напълно/ или сънува нещо, но...
вашите деца от каква възраст започнаха да спят спокойно по цяла нощ?

# 1
  • София
  • Мнения: 19
Здравей, Теа. Моето малко съкровище Самуил от както се е родил до сега (вече 8 месеца и половина) се събужда поне по 6-7 пъти на нощ.Понякога се изправя прав в кошарата и тогава започва да плаче. Заспива пак като го гушна  Hug . Ляга си около 19:30 - 20:00, а сутрин се събужда след 7:30. До скоро пиеше по 150мл сок около полунощ, но напоследък не иска и по-добре. Не спи спокойно, не знам какво го мъчи - дали зъбите (имаме 2 зъба) или пък сънува  newsm78   До сега само 1 или 2 нощи е спал без да се събужда 

# 2
  • Bristol
  • Мнения: 9 355
Всяко дете си е различно.
Големият от рано започна да спи непробудно по цяла нощ.
Обаче малката сега много често се буди  Rolling Eyes Преди да навърши годинка ситуацията стана трагична, будеше се непрекъснато за бибата. Махнах бибата. Сега се буди и пие вода от шише с биба  Rolling Eyes Чудя се, ако ползва шише без биба, дали няма да се оправи ситуацията  newsm78 Има вечери, когато не се буди нито веднъж, но те са рядкост.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 983
И аз чакам отговор на този въпрос. Дъщеря ми откакто се е родила не е спала непробудно нито една нощ. Буди се да пие вода и то много вода, съответно се напикава и аз я преобличам. И така всяка нощ. Crazy За удобство отдавна сме събрали кошарката и с нашата спалня.
През различните етапи съм си давала различни обяснения -  зъби, глад, жажда, лоши сънища, биберонче, близостта на мама...?
Може да се каже, че съм свикнала и ако не ме събуди някоя нощ ще се притесня, само ако превиши броя на буденията се "сърдя", иначе чакам търпеливо да се отучи Tired

# 4
  • София
  • Мнения: 1 511
След като стана на две години спря да се буди. До скоро се будех да видя какво става,защо не мрънка,защо не се буди... Сега и аз спя с него като пън. Crazy
Преди се будеше по 8,9,10 и понякога повече пъти на нощ.Бях свикнала,но се притеснявах,че като тръгна на работа,това нощно будене ще ме изтощава и няма да съм пълноценна през деня.
Е,той пък вече взе,че не се буди.Не търси вече и вода през ноща (залъгалка не ползва от 1 година насам).
Дано и твоите нощни мъки скоро свършат. Peace

# 5
  • Мнения: 6 461
Голямото ми дете като бебче спеше непробудно по цяла вечер. Simple Smile
Но за сметка на това малкия ми по цяла вечер не спи -мрънка ,проплаква.Направа в чудо съм се видяла и не знам до кога ще продължава така . newsm78

# 6
  • sofia
  • Мнения: 1 426
Малкото започна да спи като човек  Simple Smile към 2 годинки. Случва се и да се буди и да мрънка или плаче през нощта, но като цяло вече си спи. Големия нормализира съня си на 4 години  ooooh!.

# 7
  • Мнения: 3 089
оф, значи още около година трябва да мине. и след нея още около година и половина, защото второто вече ще се е родило. мале, мале, мале. горката аз. горките ние, всъщност ooooh!

# 8
  • Мнения: 3 211
Към 2 години спря да се буди по 100 пъти и започна към 2-3 пъти на нощ Grinning
Към 3 години започна да спи непробудно, пак има нощи, в които се събужда по 1 път, но аз това не го броя, то е от кошмари или, ако съм й се карала повече вечерта преживява.

# 9
  • Мнения: 7 831
Големия се будеше до към 2 години и половина. Всъщност започна да спи по-добре първо като махнах биберона и после окончателно като махнах и водата.

# 10
  • Мнения: 1 835
До към 3 години ще се буди (може и по-рано, може и по-късно). Няма как... Но това недоспиване и този некачествен сън много изтощават майката. Имало е нощи, в които съм ставала и по 10 пъти и на сутринта не знам на кой свят съм. Но нека са ни живи и здрави. И това ще мине.

# 11
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Да не те разочаровам, но... Каката спеше кошмарно почти до 3,5-4 годишна възраст. Бях станала като робот, събуждаше ме на всеки 45-60 минути. Shocked

Малкият е по- добричък в това отношение. Спи по- добре, събужда ме около 2-3 пъти максимум (ако е здрав). Аз обаче не му обръщам толкова внимание както на каката. Изчаквам да видя дали само си пъшка и дали ще мине без мен. Wink

# 12
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Моите като по-дребни спяха по-спокойно  Tired

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 537
От както стана на 2 год. спря да се буди по 100 пъти на нощ. Сега рядко се случва да се събуди и то само веднъж - давам и водата и и оставям шишето и си лягам пак. Дори и да се буди пак, аз не знам newsm78.

# 14
  • Мнения: 281
След като махнахме биберона по принуда (беше на 1г и 3м и беше получил обрив около устата). Преди това се събуждаше по 100 пъти на нощ  ooooh! - паднал му биберона, не може да го намери в съня си... ужас беше! Twisted Evil След това всичко се нормализира- събужда се по 1-2 пъти, а понякога спи и непробудно. Изключение правят моментите когато е болен Peace

Общи условия

Активация на акаунт