Защо по дяволите ютията протича?

  • 7 311
  • 28
  •   1
Отговори
  • Мнения: 805
Нова е, от три месеца. От някое време насам обаче, буквално бълва вода през отворите долу. Тече и оставя следи по дрехите. Защо ли?  Thinking Запушена ли е нещо, що ли?!?

# 1
  • Мнения: 13 512
С чешмяна вода ли я пълниш? Може да се е насъбрал варовик.Пробвай да я почистиш.Поне при мен беше така и сега  гладя с минерална или дестилирана вода

# 2
При мен протича ако я пълня докато е включена.Пробвай да я напълниш първо и тогава да я включиш.

# 3
  • Мнения: 805
monda, а как я почисти? С някакъв препарат или с функцията self clean? Никога не съм я позлвала тази функция и не знам, дали няма да стане потоп  Embarassed

gery gery, никога не съм доливала във включена ютия.

# 4
  • Мнения: 13 512
Има препарати за почистване на котлен камък от ютии. Във Варна-от Пикадили го купувам.Пакетчета с еднократна доза са.Сипват се в ютията,добавя се  вода, включва се ютията ,постоява така известно време....и така,описано е ,естествено на пакетчето как се прави.

# 5
  • Мнения: 805
Благодаря.

# 6
  • Мнения: 1 655
Ютията има ли анти-капкова система. Ако няма, а е пълна с вода и не е включена в ел.мрежата, е нормално да бълва при положение на долу.

# 7
  • Мнения: 169
Ако температурата на която гладиш е много ниска, също е възможно да капе вода. Просто водата не може да се загреее до необходимата температура за да се превърне в пара и изтича.

# 8
  • Мнения: 208
Има препарати за почистване на котлен камък от ютии. Във Варна-от Пикадили го купувам.Пакетчета с еднократна доза са.Сипват се в ютията,добавя се  вода, включва се ютията ,постоява така известно време....и така,описано е ,естествено на пакетчето как се прави.
Това инфо беше много полезно и за мен. Благодаря ти monda!
Благодаря и на авторката на темата, защото отскоро имам същия проблем, макар, моята ютия да не е нова.

# 9
  • Мнения: 686
Ако температурата на която гладиш е много ниска, също е възможно да капе вода. Просто водата не може да се загреее до необходимата температура за да се превърне в пара и изтича.

И аз така мисля! А иначе я почиствам само над мивката с функцията self clean!

# 10
  • Мнения: 702
Когато температурата на която глатиш е много ниска тече.

# 11
  • София
  • Мнения: 1 951
Ютията трябва да се почиства след всяка употреба.

# 12
  • Мнения: 13 512
Ютията трябва да се почиства след всяка употреба.
Какво значи да се почиства?Това е абсурд....най-много да се излива водата,да не се остава пълна,когато не се глади с нея.

# 13
  • Мнения: 769
И аз имам голям проблем с моята ютия - капе раждива вода.. Нова е на 2 месеца, наливала съм и не повече от два пъти вода, исках да използвам функцията с парата. Пробвах self-clean функцията нищо не се случва.. вече мислех да правя рекламация..

Монда, този препарат, ще помогне ли при мен? И каква е тази кафява вода, нещо фабрично ли, не знам...

# 14
  • Мнения: 769
Някой ще ми обясни ли като на 5 годишно как се ползва функцията self clean, направо в чудо се виждам... а се налага да гладя всеки ден.. Shocked

Общи условия

Активация на акаунт