Заем

  • 2 630
  • 34
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Здравейте Simple Smile.Имам една чуденка Thinking.С мъжа ми решихме да правим ремонт и имаме малко пари в банката.Но в последния момент решихме да изтеглим заем от банката,а нашите пари да си останат.Хем ще си направим ремонта без да харчим всичките си авоари,хем ако нещо се случи ще можем веднага да върнем парите на банката.Според вас умна ли ще е постъпката ни и в момента изобщо удачно ли е да се тегли заем newsm78

Последна редакция: чт, 19 окт 2006, 09:18 от Глухарче

# 1
  • Мнения: 1 680
Не си "изяждайте" спестените пари с връщане на лихви.
Лично аз бих си изтеглила парите от банката, ако не ми стигнат бих взела от приятели.
Много е подтискащо да връщаш кредит.
Помислете пак.
Дано се включат и други.

# 2
  • Мнения: 5 790
И на мен не ми се струва разумно да взимаш заем от банката, при положение, че имаш спестени пари. Тези спестени пари, както вече са ти казали, ще отидат да връщаш лихвите.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Правим го за да ни останат някакви пари,един вид за да ги спестим.Ще връщаме заема от заплатите,а тези пари да си стоят там.По-спокойно ми е като знам,че има някакви там...

# 4
  • Мнения: 1 655
Не е разумно според мен. Аз бих използвала спестените пари за ремонта, а след това бих отделяла част от заплатата си в сметка (да кажем същата сума, все едно връщам заема). Така ще се окажеш с повече пари в края на периода на евентуалния заем, от колкото другия вариант. Ако пък ти потрябват пари преди да си възвърнала спестените, тогава тегли заем.

Последна редакция: чт, 19 окт 2006, 09:45 от Svetla1

# 5
  • Мнения: 1 680
изтеглете спестените пари за ремонта, пък от заплатите спестявайте наново.

# 6
  • Мнения: X
С мъжа ми направихме точно така, както описваш- срещу залог ( неговият е валутен) изтеглихме заем. Процентът на лихвата е доста по- малък. Готино е, защото иначе тези пари така или иначе щяхме да ги изхарчим, а сега вече хем сме си изплатили заема, хем имаме "скътани" пари.
За нас това беше страхотно удобен вариант  Hug

# 7
  • Мнения: 46 438
И ние така направихме, но за друго Peace
Сега връщаме по 100 лв. всеки месец, но с сме спокойни, че имаме сума, която ни чака, ако закъсаме  Grinning

# 8
  • Варна
  • Мнения: 10 493
 Simple SmileДа Tuala и Никол и на мен нещо такова ми се върти в главата

# 9
  • Мнения: 6 461
изтеглете спестените пари за ремонта, пък от заплатите спестявайте наново.
Peace
Няма смисъл да връщате лихви след като сте спестили някой лев.Ценете си труда Peace

# 10
  • Мнения: 3 880
И на мен ми се струва нелогично newsm78
Какъв е смисъла да плащате лихви, след като имате спестени?
Така ще сте "спокойни" че уж имате пари, а от друга страна на врата ви ще виси заем с лихви.... голямо спокойствие Wink В крайна сметка ако се обърка нещо с изплащането пак ще се наложи да пипнете спестените. Платете си ремонта с вашите, пък после си спестявайте от заплатите на спокойствие, че и лихви ще събирате Wink. По принци човек колкото по-малко има взима даване с банка толкова по-добре. Заема винаги е в тяхна изгода, а не в полза на клиента.......

# 11
  • Мнения: 4 300
Глухарче, твърдо За. И аз правя такива неща:)

За всички, които се чудят какъв е смисъла първо сметнете разликата в цифри ( т.е. разликата между лихвите по депозити и кредити върху  сумата ремонта / 12 ) и второ си припомнете, че един лев днес не е равен на един лев утре:)

# 12
  • Мнения: 116
Здравей ! Ще ти кажа аз как постъпих за моя ремонт през това лято.Около две трети от ремонтните дейности покрих със спестявания - основно материали , труд на майстори и др. Една трета - с кредит за някои покупки / от кредитните карти /. Можеш да постъпиш по подобен начин. Така хем ще си запазиш част от спестяванията си и от психологическа гледна точка ще ти е по-спокойно , хем и като съвременен човек ще използваш възможностите , които предлагат банките.Много зависи и какъв ремонт по обем мислите да предприемате...само ремонт . или преустройство. Това е от мен . Успех !

# 13
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Глухарче, твърдо За. И аз правя такива неща:)

За всички, които се чудят какъв е смисъла първо сметнете разликата в цифри ( т.е. разликата между лихвите по депозити и кредити върху  сумата ремонта / 12 ) и второ си припомнете, че един лев днес не е равен на един лев утре:)


мисля същото.
ако са Ви изгодни лихвите и можете да си го позволите - действайте. И аз съм ЗААААА  Peace

# 14
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Разбира се, че ЗА! Използването "парите на другите" е основен момент в мисленето на добрия икономист/финансист и т.н.  thumbsup

Общи условия

Активация на акаунт