Каква храна избягвате, ако кърмите?

  • 1 998
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 366
 Казаха ми да не пия сокове от кутия, газирано и да не ям един куп неща...Общо взето повече готвено и прясна,без салами и полуготови неща, бобови ит.н... Вие какво ядете??

# 1
  • Мнения: 372
Погледни тук http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=131026.msg2459126#msg2459126 и тук http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=116123.0 и тук в Библиотеката има доста статии   Simple Smile
Избягваш храни , дразнещи стомаха, но си проследи бебо как реагира на това, к` ядеш и сама ще прецениш. При различ. бебета е различно

# 2
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 500
Никакви Peace!За пет месеца сме нямали проблем,дано и за напред да е така.

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 1 203
аз не ям варива / боб, леща, грах/ , кафето намалих - само едно сутрин, газирано, чесън, прясно зеле . От всички без кафето, се получават газове и бебчо го боли повече коремчето. Все пак ако нещо много ти липсва опитай мъничко, виж на бебо как му понася и ако няма проблеми тогава си го яж както обикновено.

# 4
  • София
  • Мнения: 3 390
Аз спазвах доста сериозен режим до 3-тия месец-без шоколад, кафе, газирано,боб, леща, зеле, цитрусови плодове, прясно мляко, мед. След 3-тия си позволих по малко шоколад и бобови. Сега, след 6-тия въведох кафето. Wink

# 5
  • Мнения: 134
Погледни тук http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=131026.msg2459126#msg2459126 и тук http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=116123.0 и тук в Библиотеката има доста статии   Simple Smile
Избягваш храни , дразнещи стомаха, но си проследи бебо как реагира на това, к` ядеш и сама ще прецениш. При различ. бебета е различно

Наистина при всяко бебе е различно.
От самото начало изключих от храненето си само силните подправки, прясното мляко и кафето - всичко друго си хапвах. Не съм имала проблеми и продължавам да кърмя.

# 6
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 792
Бебето се е запознало до голяма степен с всичко, което яде майка му още в корема - в околоплодните води се пренася до голяма степен вкусът на храната, която майката яде.
Общо взето може да се яде всичко. За храните, които се считат традиционно 'проблемни' ключът е - опитване и умереност Simple Smile Рядкост са свръхчувствителните бебета, при които нещо, което е яла майката, ще се окаже проблем.

# 7
  • Мнения: 819
Категорично отбягвам шоколад и кола,черен чай също,а също и храни,които образуват газове и на мама ,и на бебе Laughing

# 8
  • Мнения: 171
Единственото, от което се лишавам, са яйцата, защото дъщеря ми направи три пъти видима алергична реакция, и трите пъти бях яла яйца. След други храни, които съм приемала, не съм забелязала нещо обезпокоително.

# 9
  • Мнения: 22 717
Никакви Peace!За пет месеца сме нямали проблем,дано и за напред да е така.
Peace Не съм се ораничавала от нищо,но аз като цяло ям повече зеленчуци.Само кафе и цигари спрях още с бременноста.

# 10
  • Мнения: 426
  Спряла съм само бобовите храни,по едно кафе на ден сутрин пия,всичко останало си хапвам и разбира се рядко алкохол,много рядко.Виж биричка по често съм пийвала,но не прекалявам.

# 11
  • Мнения: 3 092
Бебето се е запознало до голяма степен с всичко, което яде майка му още в корема - в околоплодните води се пренася до голяма степен вкусът на храната, която майката яде.
Общо взето може да се яде всичко. За храните, които се считат традиционно 'проблемни' ключът е - опитване и умереност Simple Smile Рядкост са свръхчувствителните бебета, при които нещо, което е яла майката, ще се окаже проблем.
е точно така процедирах и аз.Единственото , което избягвах до края на 3-тия месец беше прясното мляко .Не знам внушение ли беше , съвпадение ли , но Нана плачеше от колики Thinking

# 12
  • Мнения: 1 290
Хапвам и пийвам всичко което ми се иска, вкл. варива, шоколад и понякога газирано. Нищо не съм ограничила, просто по принцип не пуша, не пия кафе и рядко пия газирано...
Бебока ми мисля, че не е имал колики досега и е доста спокойно дете.
Цоцка си кърма на поискване съвсем хаотично...

В началото и аз се шашках от дългия списък със "забранени" нещица и направо се чудих какво ще ям..., но после бързо възвърнах разума си Wink

Всяко дете е индивидуално, а и както Бу е казала - свикнало е все пак с вкусовите предпочитания на мама още от утробата и.

# 13
  • Мнения: 6 461
Кърмих успешно 8 месеца. Simple Smile
Хапвала съм това което исках.Сядам наяждам се стабилно и после ела да гледаш млекоцентралата как бачка. Mr. Green
Е разбира се ,не ядях люти чушки Laughing

# 14
  • Мнения: 1 877
Хапвам си всичко,но без пикантни неща,понякога по една скилидка чесън,но люто-не.А прясно мляко.кола,шоколад редовно си похапвам.Пия по едно кафе на ден.Само бобови не съм яла,но скоро мисля да си сготвя,щото ми се яде зрял фасул

Общи условия

Активация на акаунт