за сушилните

  • 3 776
  • 47
  •   1
Отговори
  • Germany
  • Мнения: 1 262
Мами,

как сушите прането? Използвате ли сушилня - тези които са комбинираните перални? Доволни ли сте? И изобщо всичко за тези перални със сушилни ме интересува. Ние като си купувахме пералнята много се чудехме дали да е комбинирана, и накрая взехме без сушилня и сега май съжаляваме... newsm78

# 1
  • Мнения: 2 825
По-голямата част от прането го суша в сушилня, простирам само нещата, които не стават за нея.
Без сушилня ми е немислимо, при тази влажност една кърпа сигурно ще я чакам цяла седмица да изсъхне.
За пералните със сушилня нищо не мога да ти кажа, нашите са отделно.

# 2
  • Мнения: 907
Имам пералня със сушилня и съм много доволна (марка Rotel), не помня точно колко, но не беше скъпа. Купихме я така, главно, защото нямахме място за 2 отделни. Единственото, с което трябва да се съобразяваше е, ако искаш прането да мине в сушене автоматично, не бива да се пълни повече от половината, т.е. маx. 2.5кг. Въпреки това е супер да извадиш дрехите направо сухи.   Grinning

# 3
  • Мнения: 148
Аз имам отскоро сушилня, която е отделно от пералнята и съм много доволна. Особено сега, когато започва студеното време и прането е невъзможно да изсъхне с дни. Не мачка дрехите и оттам излизат дори по-добре отколкото когато висят на сушилника. И най-важното е, че ми спестява много време, а за мен е важно, защото съм работеща мама. Мисля, че в дом и семейство имаше няколко теми относно сушилните. Можеш да погледнеш и там.

# 4
  • MERIGNAC, FRANCE
  • Мнения: 1 551
Според мъжа ми, който се занимава с това, комбинираните не са за препоръ4ване, защото с тях имало пове4е повреди. Ние имаме отделна сушилня, която ми върши много хубава работа през зимата и когато е влажно. Особено добре е за 4аршафи и кърпи, които след това няма нужда да се гладят, защото стават много меки.

# 5
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Моята е отделна и я използвам всяка седмица. Иначе ще има да си чакам през зимата нещо да изсъхне. Не суша, обаче, дрехи в нея. Единственото, което не харесвам е, че от температурата се губи хубавата миризма на омекотителят / като седя в градината и сушилнята е пусната, цялата ми градина ухае на този омекотител/. Сега, обаче намерих кърпички с миризма, които се слагат вътре и съм много доволна.

# 6
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
Kalinka, я кажи малко повече за тези кърпички?  Blush

# 7
  • Мнения: 636
Да е жив и здрав този, който е измислил това чудо!

От доста години ползвам, а скоро изкарах 2 кошмарни месеца без сушилня. Резултат - простираш, чакаш да изсъхне, прането е твърдо, нуждае се от гладене - не искам да смятам колко време ми отнема  ooooh! И като прибавиш изгаряния по ръцете от ютия  ooooh! Знаех си аз, че не е препоръчително да ползвам този уред (ютията)  Joy
А със сушилня си е човешка работа  Wink Пъхаш, буташ копчето и след час вадиш мекички, топлички дрешки. Редиш веднага по закачалки и няма гладене, няма чудо  Whistling

Пробвай, който не е ползвал не може да прецени предимствата. Що се отнася до комбинираните пералня и сушилня, и аз съм чувала, че давали много повреди. Ако нямаш място можеш да се спреш на вида - една върху друга - сушилнята се поставя върху пералнята директно или на допълнителна стойка. Сегашните ми са от последния вид.

Хара, кърпичките са: http://www.bounceeverywhere.com/products/
Придават допълнителен мирис и мекота на прането и помагат срещу статичното електричество, което се получава при сушенето.


# 8
  • Мнения: 1 370
Иамам сушилня и не я заменям. Предпочитам да пера на ръка, но дрехите да ми изсъхват бързо и да е ги гладя. Не ми е комбинирана с пералнята, отделно е.
За кърпичките - също ги ползвам, но не са Bounce, a Fleecy - aroma therapy. Прането мирише невероятно

# 9
  • Мнения: 11 306
Откакто се снабдих със сушилня, се родих. Отделна е. Такива кърпички ползвам на Ленор, но само за "проветряване" на опушени дрехи.
Дори не се налага да ползвам и омекотител.

# 10
  • Мнения: 4 399
Нямам сушилня, по никакъв начин не чувствам липсата и не бих си купила. Ползвала съм когато живеех на общежитие и нямаше друг начин да си суша прането. Според мен скъсява живота на дрехите, а не разбрах кое точно и е голямото удобство. КОгато търсихме пералня теоретично се информирахме и за тези които са комбинирани със сушилня. Консултантът в магазина определено не ни я препоръча. Каза че в комбинираните машини пералнята пере по-лошо отколкото обикновена пералня и сушилнята също сушала по-лошо. Освен това каза че в комбинираната можеш да сушиш само половината от прането което машината пере.

# 11
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Моите кърпички са тези:


Вяра, и аз не суша дрехи в сушилнята, защото наистина не е хубаво заа тъканта, а и се смаляват, цветовете от високата температува също се променят.   

# 12
  • Мнения: 253
Имам отделна пералня и сушилня. Не съм голям фен на сушилнята, изпозлвам я само през зимните месеци ако вали и то не редовно. Колкото до комбинираните машини и аз знам че не перат толкова добре като само пералня а и могат да сушат само половината пране. А пък колко ток гълта сушилня #2gunfire, електромера като вентилатор се върти! Mr. Green
Ако имаш място, и финансова възможност, определено бих ти препоръчала да си купиш отделно пералня и сушилня.

# 13
  • Мнения: 4 399

Вяра, и аз не суша дрехи в сушилнята, защото наистина не е хубаво заа тъканта, а и се смаляват, цветовете от високата температува също се променят.   

Какво сушиш тогава? Чаршафи и кърпи е единственотокоето ми идва на ум, но пък кърпи едва ли някой глади, а чаршафите след като ми изсъхнат на простора са като гладени. А и да не са, пак не бих ги гладила. Пък и тия неща толкова бързо се простират.

# 14
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Тук няма простиране по терасите (и слава богу, доста е ... как да кажа... колоритно  Wink ... да гледаш на комшията бельото). И изобщо като погледнеш към фасадата на един жилищен блок, окачен с простряното пране - красота.  Mr. Green

Без сушилня в нашия климат сме за никъде. Много съм доволна. Ако има дрехи, които се повреждат от сушене, то същото важи и за прането им - дават се на химическо.

Общи условия

Активация на акаунт