Чай - Лактогонен- за колики и стимулиране на кърмата ли е?

  • 834
  • 7
  •   1
Отговори
Някой от вас ползва ли го и знае ли точното му приложение?

Поздрави

# 1
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
Противоколичния чай е различен от лактогонния. Много си приличат по състав, но има малка разлика все пак.  Лактогонния е за увеличаване на лактацията, а противоколичния то е ясно за какво е. Аз съм пила на Хип лактогонен в пакетчетата (има и в кутии, като бебешките). Фацата е да се започне да се пие когато кърмата съвсем малко не достига и да се пие в гооооолеми количества, но на Хип излизат много скъпо. Има и обикновени по аптеките, ама трябва да потърсиш. Много обяснения дръпнах, ама не разбрах точно всъщност теб кое от двете ти трябва, че нещо не става ясно  newsm78

# 2
  • София
  • Мнения: 4 575
Аз пих и този на Хип, и този от 1 лв. Ми , няма разлика. И двата действат добре. Hug

# 3
  • Мнения: 1 029
Лактогонният чай е за стимулиране на кърмата и няма нищо общо с коликите. Има български лактогонен чай и такъв на ХИП (поне аз знам само тези двата). Чай против колики съм взимала на Хип, казва се чай за храносмилане. 

# 4
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Пила съм на Хип лактогонни, пия сега и български от аптеката, едно и също е. А на шушка давам чай от копър на Хип, който е за колики.
Иначе за стимулиране на кърмата взимам хомеопатични хапченца на Боарон, казват се  ricinus comunis. Определено ми помогнаха, защото кърмата ми беше доста малко в началото, но сега се позасили.

# 5
  • Мнения: 748
аз съм пила само българския от 1лв. много добре действа според мен. указания за приготвянето му има на опаковката. не е нужно да се пие в много големи количества, защото така или иначе на ден трябва да изпиваш около 2 литра течности (за предпочитане вода). по-големи количества (примерно 3-4 литра и повече) могат да имат обратен ефект и да потиснат лактацията.

по принцип не са еднакви лактогонния и чая против колики, но зависи за какво питаш. ако искаш ти да пиеш чай против колики с цел стимулиране на лактацията - ок. върши работа.
като съставки наистина повечето се припокриват. но така или иначе е по-добре ти да ги пиеш, а на коликите на беб да действат чрез кърмата.  Peace

# 6
  • Мнения: 422
Лактогенния чай е за стимулиране на кърмата. Peace

# 7
  • Мнения: 601
Лактогенния чай е за стимулиране на кърмата. Peace
   И аз това знам.

Общи условия

Активация на акаунт