Помощ за Йордановден!

  • 1 208
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 243
Момичета, помагайте! На Йордановден мъжът ми има имен ден и ще имаме гости. Обаче нищо не ми иде на ума за менюто. Проблемът е, че е работен ден и съм на работа до 5. Докато се прибера, приемане на бебе от бавачка, туй-онуй, и гостите може и да дойдат. Дайте ми идеи за нещо, което да си приготвя от тази вечер и утре само да го пъхна във фурната. Лошото е, че и скарата ми се развали.

Другото, което ме смущава е, че не знам колко човека ще дойдат.

Миналата година бяхме на кръчма, ама сега с това бебе... Давайте идей. За салати, за манджи - да е по много и да става лесно!!! #Puppy dog

# 1
  • Мнения: 72
Можеш да направиш виенски шницели като основно ястие - ако не си правила, обади се да ти пусна рецептата - става много лесно, бързо и не можеш да сбъркаш Simple Smile . Салатите можеш да си ги купиш готови от някой кулинарен магазин, а за гарнитура към шницелите аз обикновено приготвям грах и царевица с масло /вземам ги замразени и с малко сол и масълце ги пъхам в микрото за 4-5 мин/. Не е лошо да имаш някакви печени ядки под ръка за аперитива, а за десерт - торта, баклава.
Ако искаш десертът да е домашно производство, можеш още довечера да спретнеш един много лесен крем - разбита сметана се смесва с изцедено кисело мляко, подслажда се с пудра захар и се разпределя в 4 купи. В първата слагаш нещо червено- ягодово или малиново сладко, във втората - какао и парченца шоколад, в третата - един жълтък/яйцето да е прясно!!!/ или жълта сладкарска боя и парченца банан, в четвъртата - кокосови стърготини. После почваш да редиш на пластове в красиви чаши и украсяваш по желание - можеш да пъхнеш пуричка или бисквитка, да ръснеш орехи отгоре или пресни плодове/те се слагат непосредствено преди поднасянето/
Пожелавам ти весело прекарване на празника Simple Smile  Simple Smile  Simple Smile

# 2
  • Мнения: 6 243
Давай рецептата за шницелите!
Кремчето отпада, защото не знам бройката на хората, но сигурно ще купя готови баклавички. Направо нямам време за готвене. Съвсем забравих, че довечера сме на гости Shocked

# 3
  • София
  • Мнения: 2 100
аз също имам Йордан вкъщи и тъй като съм да 18,30 на работа миля да мина на връщане през китайския на женския пазар! Вкусно, лесно и ефтино!

# 4
  • София
  • Мнения: 2 100
Дайте рецептата за шницелите насам!

# 5
  • Мнения: 3 251
И аз сутринта си нахвърлях менюто за утре/у нас ще е рожденния ден на малкия,не Йордановден! Grinning /,което също включва шницели.С тая разлика,че си знам бройката на гостите.И салатата избрах,само гарнитурата ме мъчи????!!!
Ето я моята рецепта за ШНИЦЕЛИ:
1кг.кайма
2 яйца
1с.л. кис мляко
подправки на вкус/кой каквото си хареса/
аз слагам чубрица и малко чер.пипер и омесвам всичко това.
Оформям си бройката като топки и след това всяка топка я топвам в разбито яйце и овалвам обилно в галета,мушвам я в един найлонов плик и леко с чука за пържоли оформям елипсовидната форма.
Преди пържене всеки 1 шницел отново го топвам в разбито яйце.Това е!

# 6
  • Мнения: 3 251
трампя рецепта за шницели срещу идея за гарнитурка! Laughing  Grinning

# 7
  • Мнения: 6 243
Мисля да взема замразени малки морковчета (т.нар. бейби), грах и царевица и да ги сваря. Като дойде време за сервиране - както са отцедени в тенджерата, малко сол и повечко масло - и пак на котлона, докато поеме маслото. После - в чиниите, и толкоз. Няма да пържа картофи, я. Нали всички сме дебели след празниците. Може и малко ориз със стафидки да направя.

# 8
  • Мнения: 72
За шницелите ще ти трябва хубаво свинско месо от обезкостен бут, който се нарязва на пържолки с дебелина 1 см. Най-лесно става, като сложиш бута за малко във фризера да се стегне/не да замръзва!/ и после се реже много лесно. Аз купувам шницелите от БИЛА - там са готови, нарязани. Щом не знаеш броя на гостите, предвиди малко повече за резерва.
На готовите пържолки правиш отгоре леки нарези с ножа, за да се изпържат по-добре навътре. Ръсиш си любимите подправки - чер пипер, сол, /аз използвам подправката за пържоли Аржентина на KOTANYI/. Отделно си разбиваш 2 яйца с малко сол, 1 с.л. олио и 1 с.л. прясно мляко. Всяка пържолка се овалва в брашно, после в яйцето и накрая - обилно в галета. Леко се изтърсва от излишната галета и се пържи в загрято олио до зачервяване. По този начин месото отвътре си остава сочно, а отвън получава хрупкава коричка.
Месото можеш да си го оваляш в панировката предварително и да го оставиш в хладилника, а да го изпържиш малко преди поднасянето. Да не забравя - готовите шницели не ги трупай един върху друг, защото ако се задушат - панировката се отлепва!
Можеш още довечера да направиш проба, за да видиш как става Simple Smile

# 9
  • Мнения: 3 926
Мойто свеки има една рецепта за шницели, която аз практикувам всяка година за Ивановден, че съпругът е Иван Wink
 
кайма - около кило
5-6 средно големи картофа
2 глави лук
2 яйца
брашно и подправки
 
Картофите и лукът се настъргват на ситно ренде. Смесват се с каймата, яйцата, подправките и се омесва. После слагате брашно - колкото да сгъсти сместа като за тиквени или зеленчукови кюфтета. След това се пържи като размерът на шницелите го определяте вие. Аз вземам голяма салатена лъжица и загребвам от сместа, като дооформям в тигана - разстилам и си правя точно форма на шницел. Стават много шницели, пък и вкусни Wink  За гарнитура обикновено се възползвам от туршийките, че доста вървят в този сезон.

# 10
  • София
  • Мнения: 2 100
за предястие правя предната вечер солена торта за да поеме малко!
Откакто продават готови палачинки става за 15 минути!
Майонеза и каквото има вкъщи! 10 палачинки всяка мажа с майонеза и слагам, настърнао сварено яйце, на друата кисели краставички,кашкавал, колбас, печна чушка, крема сирене и така каквото има, докато се наредят 100 палачинки! Може и да се повтори колбаса и кашкавала по-два пъти!
Отгоре цялата се маже с майонеза и порисва с насетирган кашкавал!
Много е ефектно а и вкусно!

# 11
  • Мнения: 6 243
Благодаря на всички.
Като прочетох и темата за рождения ден, и мисля, че взе да ми идва вдъхновението.

А пък и какво толкова съм се притеснила, ракия и вино имаме - море. Като няма за ядене, да пият Grinning

Общи условия

Активация на акаунт