Пустото желязо

  • 548
  • 7
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 198
Направихме изследвания на кръв и урина след 1 годинка и ... хемоглобина е 86.9. На 6 месеца беше 106 (макар че тогава изследването го правихме в друга лаборатория, от която после се разочаровах).
Изписаха ни Феронат. Трябва ли да направя контролно изследване, или консултация с хематолог или направо да давам сиропа.
Кърмим се, късно захранихме и трудно яде месо и жълтък. Давам елда и всичко каквото се сетя, но тя си предпочита кърменето и всичко сладичко.
Моля, дайте съвет!

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 800
Преди всичко - направете второ изследване в друга лаборатория - стават грешки.
Желязо има и в просото - от него става вкусна каша.

# 2
  • Мнения: 178
Както пише Бу-направи нови изследвания, по - възможност и желязо..А относно фероната-според моя педиатър е по-стара генерация лекарство и по-трудно се усвоява в организма.Затова се препоръчва малтофер,но пак трябва да се дозира от лекар.Стефани беше с нисък хемоглобин на 8 месеца и след приема на малтофер хемоглобинът се беше  вдигнал доста.И понеже е с алергия към яйца,жълтък не давам, а давам всеки ден месце.И сега пу-пу- и хемоглобинът и желязото са добре.

# 3
  • Мнения: 2 885
Kъсно захранено е дребното, всеки ден е яло месо след въвеждането му.
На 6 месеца  - 112, на 1 г. хемоглобина е 100. Яйца не ядем, но наблягаме на кашата от елда. 
Аз съм против малтофера, не е добре за детското стомахче.
Направи нови изследвания!

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 576
И моят съвет  е да направите наново изследването. При дъщеря ми след прием на Малтофер си докарахме сумати главоболия, а се оказа, че е грешка на лабораторията. В машината кръвта се утаявала и като вземат от повърхността е естествено да е нисък резултата, това ни го обясни доктор.

# 5
  • София
  • Мнения: 198
Има ли разлика между хемоглобин и желязо?

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 576
По принцип ниския хемоглобин може да се дължи не само на железен дефицит. За да се види точните стойности на желязото си се прави отделно изследване за желязо. Не знам защо лекарите решават веднага, че като е нисък хемоглобина то означава, че има железен дефицит!

# 7
  • София
  • Мнения: 198
PresiN,
пишеш че Малтофера ви докарал куп неприятности, можеш ли да кажеш какви точно и мога ли да се застраховам по някакъв начин.
Благодаря.

Общи условия

Активация на акаунт