Моля, спешно за съвет :((

  • 3 045
  • 15
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 546
Здравейте. От няколко дена сме с налепи по сливиците но без Т. От вчера взехме да го мажем с...Гранулин. Мъжът ми е на работа и с негов колега говорил, че го впръскват в устата със..спринцовка. Но аз явно в цялото си притеснение не съм разбрала количеството. Та така де - пръснах на детето почти 2 мл. от Гранулина в гърлото му. Притеснена съм. Нещо лошо може ли да му се случи???? Сега е добре, игрив...все едно нищо му няма, надявам се и нищо да му няма . Не знам какво да правя. Нали това лекарство е спряно и го продават във ветеринарните аптеки и не знам кого да питам.

# 1
  • София
  • Мнения: 1 546
Боже, няма ли някой който го е използвал това чудооо Sick МИнава вече почти час. Детето си е добре. Каза само, че му се ходи до тоалетна. Изходи се нормално. Не знам какво да мисля... ooooh! Наближава време и да си ляга. Така ли да го оставям..охххх

# 2
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 475
Гранулин, или Гранофурин?
Едно такова много зелено?
Не вярвам да му стане нещо от това, зъболекарите мажат с него разни афти и подобни.
Само един съвет - тва със спринцовката ми звучи ужасно, може много лошо да задавиш детето, моля те, не му пръскай в гърлото.
Намажи го с памуче, увито на нещо.
Не знам колко е ефикасно това за гърло, аз редувам сода за хляб и лимон и ефекта е доста бърз, а и не цапа.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 546
За задавянето...прескочихме този момент само с уплаха  Sad Това мина. Въпросът е от количеството. Макар, че като го измерих е половин чаена лъжичка де.  Praynig Дано всичко е наред. Вече си легна както обикновено..ще ставам тази нощ да го наблюдавам.

# 4
  • София
  • Мнения: 558
Не се притеснявай, няма да има проблем. Въпросът е да не го правиш редовно   Sick
Използвай за мазане нещо, на което да навиеш памук / като внимаваш памука да не падне и да го задави/.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 546
ОООО няма да повторя вече така със спринцовка а камо ли и такова количество. Тоя страх и паника дето насъбрах ми стига. ooooh!

# 6
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 475
Спокойно, не си го задавила, щеше да разбереш веднага. Но е опасно да се задави с подобно мазило. Ако го мажеш с памук, може да му се сгади и да повърне, но това не е толкова опасно, както ако му влезе в трахеята нещо.
Разминали сте се.
Със спринцовка когато се дават лекарства (сиропчета, не мазила) винаги се пръска в посока бузката, наляво или надясно, така няма да се задави и няма да го изплюе.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 546
Така е. Права си. Аз се притеснявам повече за количеството, което му пръснах.Те ми били казали 0,2 пък аз какво съм разбрала и аз не знам и хайде 2 мл. със спринцовката. Знам ли какво има и как може да му се отрази в по-голямо количество. ooooh! Сега спи. както обикновено си кашля от секрета. Само трудно заспа. Иначе всичко друго си е в рамките на нормалното. Дано да сме добре. Praynig

# 8
  • Мнения: 5 525
Защо не използваш Тантум верде? Аз мисля че е доста ефикасно, и не е толкова неприятно...

# 9
  • София
  • Мнения: 1 546
И него съм си го купила. Но реших да ги редувам за по ефикасен резултат. newsm78 Нали имаше тук тема за Гранулина (Гранофорина) та реших и аз да го използвам ама ето до къде го докарах.

# 10
  • Мнения: 5 525
И още нещо, аз когато се притеснявам за нещо, а е късно за GP, звъня и питам в бърза помощ. Досега не ми се е налагало да ги викам, но съветите които са ми дали са свършили работа.

# 11
  • Мнения: 178
Наистина се обади както ти писа marychery и питай,най-вече за да се успокоиш.Когато все още имаше гранофурин преди години, съм мазала доста обилно голямата и освен че пишка зелено друго не й е ставало.А за гранулин чувам за първи път.Обади се в спешното и се успокой!

# 12
  • София
  • Мнения: 1 546
И за това си помислих. Ама нали това мазило вече не се продава в обикновените аптеки. Знам ли ако се обадя първо на какво ще ме направят.  Embarassed Второ ако кажат веднага да го промиват или други работи да травмирам детето.

# 13
  • Мнения: 178
Ами и да те направят,все пак се обаждаш за детето. Всичко правим за доброто  на децата, и на мен ми се е случвало да се заблудя за някое лекарство или нещо друго..Не мисли чак за промивки и други работи.Обади се и бъди по-настоятелна ако не са много любезни.Пиши после

# 14
  • Мнения: 5 525
Ами нали ще говориш по-телефона, личен контакт тямаш. Така че не се притеснявай, а бъди малко по-настоятелна. А аз когато съм се обаждала, винаги са били любезни, преди няколко месеца Мария повръщаше всичко което приемаше, и жената на телефона от бърза помощ отдели около 20 мин.за да ми обяснява какво да правя, за да не се обезводни детето  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт