Според вас трябва ли да преместим аквариума?

  • 3 933
  • 24
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 679
В стаята, в която спим със съпругът ми имаме 50 литров аквариум с рибки.
Снаха му нещо му споменала, че живот и здраве като се роди бебето ще трябва да го преместим в друга стая.

Най-вероятно ще се консултирам с доктор, но ако някой има опит или представа, ще съм благодарна за мнения.

# 1
  • Мнения: X
Ако бебето не е при вас - няма защо да го местите. Нашият аквариум е в кухнята. Ако имате  капак отгоре - още по-добре. Проблема е, че след като се роди Ния ама хич не се грижа за рибките Embarassed та понякога водата става еднааа  Sick Най-добре се консултирай с ветеринар, или за да си по-спокойна го сложи в друга стая.

# 2
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
За аквариумите има едни стари схващания, че рибите поразяват очите.
Доколкото знам това е проблем само при скалариите.
Така че не е нужно да махаш рибите, а може би, ако имаш скаларии-да ги подариш на някой.
Ако имаш притеснения, е по-добре да го махнеш или преместиш в друга стая, за да не се притесняваш ненужно.

# 3
  • София
  • Мнения: 2 679
Казана честно още не съм почнала да се притеснявам, дано така си бъде и до края.
Нямаме скаларии, че те са много топлолюбиви, другите ни рибки не толкова.

Аквариумът си има капак, нещо и на мен не ми звучи много да пречи, но какво разбирам.
А колкото до стаята - не трябва ли поне първите месеци бебето да спи при нас? После сигурно ще го отделим.

# 4
  • Мнения: 3 663
Според мен, ако аквариумът си има капак не е проблем. Иначе щеше да ти овлажнява прекалено въздуха в стаята, но ако е с капак не мисля, че има нужда да се маха Simple Smile Но то не пречи да питаш някой доктор Simple Smile

# 5
  • Мнения: 246
Ние имаме аквариум откакто се е родила дъщеря ми, но той се намира в хола. Знам само, че е не  трябва да има допир с храната. Когато попитах нашата лекарка дали нещо ще навреди на детето това, че имаме риби тя само ме попита къде се намира аквариума. Когато разбра че се намира в хола каза, че няма проблеми и да пазим да не се "докопа" до храната, т.е да няма много достъп до аквариума, но не ни е казала да че трябва да го махнем. Така че споко.

# 6
  • Мнения: 4 358
Цитат на: mama Fani
Знам само, че е не  трябва да има допир с храната..........и да пазим да не се "докопа" до храната

Храната за рибки е много силен алерген, затова детенце не трябва да има допир с нея.

# 7
  • Мнения: 2 028
Цитат на: tedi_b
Цитат на: mama Fani
Знам само, че е не  трябва да има допир с храната..........и да пазим да не се "докопа" до храната

Храната за рибки е много силен алерген, затова детенце не трябва да има допир с нея.


точно! на кумата ми детенце получи някаква алергична реакция, даже се съмняваха за астма, а то от рибите, по-точно от храната на рибите! Лекарят веднага се е усетил.

# 8
  • Мнения: 3 211
Четох в една книга, че шумът от аквариум успокоява плача на бебето (особено при колики). Така, че според мен не би трябва да има проблем, може би после като проходи трябва да се внимава

# 9
  • Мнения: 1 680
Имаме голям аквариум 250 литра, много е красив, но се налага понякога основно почистване . Това означава вода от аквариума  и по плочките, а малкия лази и....
После чистя с доместос 3-4 пъти и всичко търкам, баня, мивки тоалетни, абе голяма разправия.
Според мен каквото и животно да е, даже и безобидните рибки са си риск от алергии и инфекции. Ама мъжа ми го има от 6 години.

# 10
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 698
Нашия аквариум (90 л) го махнахме, защото сме в гарсониера и е голяма теснотия, а и решихме че е опасно за малкия, когато проходи. Сега сме го сложили празен на терасата,а мъжа ми си мечтае как като Крис порастне ще ходят заедно на рибния пазар на Подуене и ще оправят аквариума. Laughing

А как скалариите поразяват очите Shocked ? Дайте повече инфо.

# 11
  • Мнения: 3 550
Детенцето на наши познати също получи по едно време астма и алергия и докторът им каза, че е от рибите. Но може твоето да се окаже по-устойчиво, те хлапетата към какво ли нямат алергии вече?

# 12
  • Мнения: 1 975
аз бих го преместила, или качила възможно най-високо...... поради съображение за сигурност на детето..... Тоест - като стане на няколко месеца и почне да се катери.... да не вземе да станя някоя беля...

# 13
  • Мнения: 185
Цитат на: tedi_b
Храната за рибки е много силен алерген, затова детенце не трябва да има допир с нея.


Сега разбирам защо по време на първата ми бременност полудявах само при миризмата на храната за риби.  #Crazy  Съответно аквариумът "изчезна" още преди да родя. Повече така и не се "завърна".  Grinning  Но аз така и саксиите "изчистих" от вкъщи. Просто нямам време и настроение да се занимавам с нищо друго като имам бебе...

# 14
  • София
  • Мнения: 39 715
нашите риби ги взехме когато Дияна беше на 7м. Около година съжителствахме заедно с рибите в една и съща стая, понеже живеехме в гарсониера. проблеми не съм имала. преместихме се в моя апартамент. Сега Дияна спи в стаята си, а рибите са в хола

Общи условия

Активация на акаунт