А имате ли си каси4ка ?

  • 1 697
  • 32
  •   1
Отговори
  • Spain
  • Мнения: 3 750
Simple Smile тъи де имате ли си ?
 защото аз си нямах ..но преди време някои ми подари . и си я нарекох за Гери Simple Smile
 голяма работа са каси4ките еи . събрах " парици" - както казва ГЕри-то . тя още не знае милата  ,но "дядо мраз" ве4е и е донесъл една" беиби Братс" , веднага си заплюх едни боту6и за нея , 4е и нещо за мене ..
 така де бях решила да хвърлям по някои лев вътре ..еи така за спорта ... оказа се 4е съм хвърлила цели 100 (каси4ката бе6е малка  и като се напълни я отворих - в4ера ). решавам да повторя - с по-голяма каси4ка  Wink .
 а вие вярвате ли в каси4ките и доброто настроение ?  какво си купувате с парите от  каси4ката  ?

# 1
  • Мнения: 1 854
Хехе, хубава темичка...и малко болна, щом стане дума за спестяване Embarassed
Да, имам си касичка и си пускам моменти в нея.Отделно си сьбирам от различни акции по магазините т.н марки и когато попьлня цяла книжка мога да си я осребря на касата(пример: за всяко похарчено евро покупка, може да се купи марка на стойност 10 цента.Марката се лепи в специална книжка и когато се приключи, с общо 490 полета, сумата която може човек да осребри е 49+3(бонус)=52 евро.Аз си ги сьбирам попьлнените книжки за черни дни.Винаги мога да си осребря, или ако реша нещо да си купя.Вярно, че парите ми са на разположения на супера, до момента, в който не ги изтегля, но пьк по този начин остават непокьтнати малко за по дьлго време. Mr. Green
Най голямата покупка досега ми е олекотена завивка от истински пера.
Като дете ми беше голяма мания, сьбирахме с майка ми в шишета, по 10 и 20 стотинки обикновенно и винаги си купувах нещо забележително.
Хулиганче, пожелавам ти да пьлните касичките бьрзо и всеки пьт да увеличавате размера им и сьбраните суми Grinning

# 2
  • Мнения: 619
ние имаме няколко буркана,
все се каним да ги преброим и още не сме.
Като дете имах ,и беше голямо вълнение като дойде време за отваряне.
Спомням си че веднъж ми купиха колело  от спестяванията. Laughing

# 3
  • Мнения: 27 524
Не, но все ми се иска да си набавя една  Rolling Eyes Твоята тема ме подсеща да действам   bouquet

# 4
  • Spain
  • Мнения: 3 750

Като дете имах ,и беше голямо вълнение като дойде време за отваряне.
Спомням си че веднъж ми купиха колело  от спестяванията. Laughing

 на мен  ми е първата в живота ми Simple Smile затова сигурно така се развълнувах Simple Smile  Mr. Green
ама наистина му става на 4овек хубаво .. сувсем е разли4но от разните му там , балки ,сметки ,влогове ...

# 5
  • Мнения: 676
Имала съм каси4ка от стъклена тухла. Ако си спомняте в БГ доста спирки са направени от такива тухли (поне във Варна бяха). Баща ми проби дупка и аз там си пусках стотинки дълги години. Парите се меняха, но аз упорито си пусках пари4ки. Беше се напълнила пове4е от половината, но когато тръгнах за Канада нямаше как да я взема, после продадохме апартамента и незнам какво стана с моята каси4ка по4ти пълна си стои някъде Simple Smile

Сега съм купила на Раян едно прасенце което ве4е е еднооко Laughing от Раян, но пуска пари4ки Laughing Малко по-малко Раян е събрал $180, но ни дебне по4ти всяка ве4ер да ни изстиска за каси4ката Crazy

# 6
  • Мнения: 13 512
Нито аз съм имала, нито децата ми.Всъщност-имали сме, разбира се, но никога не сме  ги пълнили. Не сме о спестовните явно

# 7
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
малкото си има една малка - слонче, ама няма нищо вьтре, 3ащото всички са в голямата му - голяма украсена кутия.....а а3 сьщо си имам - един буркан от домати Joy, пускам си там монетки от 50 р. и 1 франк, ама тях си ги пол3вам 3а билети до Цюрих, че много смотани са ги направли автоматите, а и направо ме 3аболява сьрцето като трябва да дам "истински" Grinning парички 3а билет.....друга си нямам, ама май ще трябва да си направя една....

# 8
  • Мнения: 6 461
Не нямаме касичка ,но това е идея да купя на децата ми . Simple Smile

# 9
  • Мнения: 7 605
Като дете имах, сега нямам, оба4е имам мъж, който, каквото и да купува, zадължително плаЩа с банкноти.....мърси го да брои монети  ooooh!  И после портмонето му се пълни с монети от рестото, но той не оби4а монети и редовно иzсипва портфейла вкъЩи. Имам една 4аШа с 4ервени монети (т.е. до 5цента) и една с жълти (до 2?). От жълтата си вzимам когато ходя да купувам дреболии, но 4ервените така и не zнам какво да ги правя  Confused

# 10
  • Мнения: 2 825
Имаме касичка - една промоционална кофичка на кока кола, доста е големичка и събира много стотинки. Всяка вечер си изпразваме там джобовете. Обикновенно с тях пари си купуваме техника, разбирайте играчки за мъжо  Mr. Green Но последния път като я преброихме и обменихме стотинките се сдобихме с това  Laughing Laughing Laughing и ходихме за 4 дена до Лисабон  Mr. Green

Татяна, питай в банката да ги обмениш. При нас дават едни силиконови пакетчета, за всеки вид монети отделни, в които влизат точно определен брой. Пълнят се и се броят много лесно.  Peace

# 11
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 448
Имаме си касичка, но в момента е поразна Laughing.

# 12
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
но 4ервените така и не zнам какво да ги правя  Confused
ако се чудиш и ти заемат място, дай ги насам Mr. Green Laughing

аз нямам касичка, но идеята ми харесва Grinning

# 13
  • Мнения: 7 605
Татяна, питай в банката да ги обмениш. При нас дават едни силиконови пакетчета, за всеки вид монети отделни, в които влизат точно определен брой. Пълнят се и се броят много лесно.  Peace

А пък тук трябва да ги броиШ (50 броя) и в банката ти дават едни лист4ета и после zавиваШ монетите в тях, та става като руло. И не стига 4е имаШ цялата работа да върШиШ, но и ти отдържат пари zа преборяването  #Cussing out  и 4ааак няколко седмици по късно си полу4аваШ кинтите на сметката. Много скапана система тук, zа това и не си правя труда.... Ще вzема да пътувам zа Испания  Crossing Arms

# 14
  • Мнения: 3 521
Детето си има едно червено прасе касичка Mr. Green...аz лично раzполагам с една по_особенна_плоска горе долу 6 на 4 см. и пише Виzа на нея Mr. Green...
Tatjana, в нашата банка има една машинка, в която иzсипваш стотинките и тя ги сортира и брои...после лелката само ги увива в хартийки и ти ги пише на сметката Laughing.

Общи условия

Активация на акаунт