микровълновата -спестява ми време и ме улеснява

  • 7 201
  • 28
  •   1
Отговори
  • Spain
  • Мнения: 3 750
 наистина е нещото без което не мога - не говоря за кафетата  и млякото
ето как готвя картофена пиле6ка яхния  за 10 минути
 готвя я на котлона разбира се ,  в тенджера ,   но картофите ги слагам в микровълновата за 8 мин . те се сваряват  и аз просто ги прибавям към вси4ко отстанало .доста време спестявам  така .
 варя ориз там - в моята го сварявам за 20 мин ..
 вие сте на ред - нови идей за  микровелето ?   готвите ли нещо там и какво ?

# 1
  • Мнения: 422
Готвила съм е твърде силно казано, но съм правила гювечета,картофена крем супа,крем супа с гъбки, картофено пюре/варила съм картофи/,сварявала съм замразени зеленчуци,варила съм гриз и ориз , там оставям да втасва тестото- за 30мин. е готово.Решила съм да опитам да сваря една леща там.Правя тези неща , но в малки количества, като за двама, затова ми е удобна.

# 2
  • Мнения: 6 461
Много ми е удобна микровълновата фурна .В нея приготвям редовно гювечета ,правя пуканки,варя картофи и ориз .Вадя от фризера каймата -буф във микровълновата и е размразена за минути . Simple SmileМикровълновата има и грилче принцесите стават страшно бързо вътре,нагласяш минутите и изобщо не ги мислиш Wink

# 3
  • Мнения: 5 362
Страшно удобен и необходим уред,особено за домакиня с малко дете. Аз най-често затоплям в микровълновата,правя пуканки и варя картофи.Няколко пъти правих и гювечета,но повече ми харесват на фурна.

# 4
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Ако разровиш с Търсачката  има няколко теми с добри идеи. Ето нещо от мен: http://www.gotvetesmen.com/forum/index.php?topic=249.msg501#msg501   bouquet

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Приготвям си картофите за картофи соте;
Пуканки, от замразените зеленчукови миксове съм си правила със синьо сирене или кашкавал, когато съм сама, че ми е по-лесно и бързо.
Варила съм макарони за детенце, защото за една порция е по-удачно
Правила съм сирене по шопски и гювечета, но не ми харесва как става яйцето и предпочитам фурната.
Веднъж като ученичка бях правила някакъв сладкиш по рецепта от книжка за микровеле и горе-долу беше добре; трябва пак да се пробвам някой ден.
Грилът ми е незаменим за сандвичи, защото нямам парти грил или нещо подобно и преди ми се налагаше за един-два сандвича да включвам фурната на грил и да ги пека там, което е излишен разход на ел.енергия.
Размразявам всичко, освен риба само в микровълновата - общо взето размразяването, сандвичите и пуканките са основните неща, за които я ползвам. Всичко останало, което изброих, са единични случаи, докато имам приятелка, която готви единствено в микровълновата; може би е време и аз да опитам нещо "по-така" Thinking

# 6
  • Мнения: 9 901
всички манджи на малкия правя в МВ. Макарони, кускус, ориз - стават за 20 минути. готвила съм и на себе си разни задушени манджи, но не се бях сетила да комбинирам с обикновената печка. Наистина ще ми спести време.

# 7
# 8
  • Мнения: 634
Готвила съм само ориз със замръзени зеленчуци и рулца от раци, също и задушени картофки и разбира се,пуканки Grinning

# 9
  • Мнения: 75
   Готвя всички зеленчукови супи, задушени картофи, кюфтета, гювечета, броколи с топено сирене.
   Много е хубава рецептата за кюфтетата по чирпански от сайта на Иван Звездев- всъщност има и други рецепти там, но не съм ги изпробвала.
http://www.bonapeti.tv/search.php?q=%EC%E8%EA%F0%EE%E2%FA%EB%ED% … amp;x=33&y=22

# 10
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Избягвам да готвя там, щото не било полезно!

Правя само гювечета и крем на малкия.

# 11
  • Мнения: 399
Освен всичко, което сте изброили, случайно научих, че може и тесто да втасва в нея. Това не го пишеше в указанието на МВ.
Слагам тестото в подходящ съд, захлупвам и пускам на опцията, която е по-ниска от опцията "размразяване" - не знам как точно се казва.
Тъй като не знам колко време да го държа, наблюдавам кога е готово.
Много е полезно, когато бързам.
Има ли някой, който да ползва тази функция?
Опитайте, ще останете доволни.

# 12
  • Мнения: 1 353
Нищо не готвя в нея, а само подгрявам храната или кипвам вода за чай.

# 13
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Правя гювечета и варя картофи!

# 14
  • Мнения: 4 546
освен пуканките, кафето и подобни:
кремвирши запичам
яйце в чиния
пикантни картофки в плик
гювечета
дреболии
пилешки пържоли със сметана пробвах, но не ми се видяха толкова хубави, както на обикновената фурна
свинско не съм пробвала, защото много ще ме е яд, ако прилича на подметка  Thinking
за грилът - не съм очарована. сандвичите стават за същото време, както и в другата фурна  newsm78 на моята, МВ, обаче не мога да нагласям степени за грила - имам само грил, 1/3 микровълни+2/3грил и 2/3МВ+1/3грил. та може и за това да не се получават сандвичите при мен  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт