алергичен ринит

  • 1 705
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 680
Всяка есен-зима синът ми страда от алергичен ринит, но тази есен просто бие рекордите. Постоянно е с ринит, страх ме е да не се хронифицира. Изписаха ни капки антибиотични Тобрин, но и те не свършиха работа. Предложих на докторката да му вземем секрет, но тя смотолеви нещо и изписа АУгментин. А все си мисля , че не е за антибиотик, не кашля, не вдига Т, няма зачервено гърло, възпалени уши и т.н. и още не съм го давала. Моля ви споделете мнение.

# 1
  • Мнения: 421
Малко ми е странно нещо "алергично" да се лекува с АБ..
Защо не пиете нещо противо-алергично - Кларитин, Зиртек ..
Освен това ние ползуваме един спрей за нос точно за алергичен ринит казва се "Алергодил"...не мисля че би навредило...и много промивки с физиологичен разтвор..
и бих те посъветвала консултация с добър УНГ...

# 2
  • Мнения: 178
Ами смени лекарката.Ако наистина е алергичен ринит консултирай се с алерголог и то възможно най-скоро.Ще хронифицира ако не се вземат мерки.Трябва да се пият антихистамини и да се пръскат спрейове в носа.Настоявай за секрет,за да изключиш бактериална инфекция.И аз преди години два месеца тъпках с антибиотици голямата ми дъщеря,защото било бронхит,хрема  и ................накрая ми писна и я заведох при друг педиатър, при алерголог и се оказа че прави асматични пристъпи.

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 2 491
Пробвай с капки от алое вера в нослето. Казват, че помага против алергии, за самата носна лигавица.
Аз преди 2-3 години страдах от една алергия- така ми беше набъбнала носната лигавица, че не можех да дишам през носа. Та тогава пробвах от тези капки-домашно приготвени, от изстискан сок от листата на алоето. Мина ми, но ми е трудно да определя доколко е влиянието на капките, тъй като пиех и лекарства. Но ти пробвай Hug

# 4
  • Мнения: 6 461
Всяка есен-зима синът ми страда от алергичен ринит, но тази есен просто бие рекордите. Постоянно е с ринит, страх ме е да не се хронифицира. Изписаха ни капки антибиотични Тобрин, но и те не свършиха работа. Предложих на докторката да му вземем секрет, но тя смотолеви нещо и изписа АУгментин. А все си мисля , че не е за антибиотик, не кашля, не вдига Т, няма зачервено гърло, възпалени уши и т.н. и още не съм го давала. Моля ви споделете мнение.
Най добре секрет.Изисквай направление ,за да се открие причината. Peace

# 5
  • Мнения: 1 680
Благодаря за отговорите.
Пие Кларитин Жорката, но и него не мога да го давам безкрайно дълго.
Днес уредихме час при УНГ, бивш доктор в Раковата болница, пък да видим.
Още веднъж благодаря.

Общи условия

Активация на акаунт