Как се справяте с домашния прах? (въпросът не се касае до методи за почистване)

  • 8 645
  • 16
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 636
Живеем на 9ти етаж, но близо до нас има оживено кръстовище. Проветряваме много и от там идва и големият проблем -  домашен прах!
Не става въпрос за нормално количество прах, а за ОГРОМНО количество прах.
Почистваме из основи -  прахосмукачка, измиване на подове, забърсване с влажна кърпа(така, че да не остане и прашинка по мебелите) навсякъде. Нямаме килими!
Точно след 2 часа след голямото чистене  -  мебелите изглеждат така, все едно в тази къща не е чистено с месеци. На следващата сутрин по паркета се влачат туфички с прах  #Crazy newsm78

Давайте идеи  Praynig
Нямам възможност да чистя всеки ден. И двамата сме на работа и се прибираме уморени. Чистим основно 1-2 пъти в седмицата, но винаги е прашно.

КАК ДА ОБЕЗПРАША?

# 1
  • Мнения: 14 486
ние не сме до кръстовище, но спалнята ни гледа към главната улица и сме на нисък етаж. прах и чудо #Crazy мен ме оправя само пронто -спрей за мебели, то има антистатичен ефект. обърша ли с него до две седмици почти не се натрупва прах. преди - на следващия ден можеш да се подпишеш върху скрина и нощните шкафчета.
телевизора /и другата hi fi  техника/ ни е до камината - преди за 2-3 дни ставаше черен парцала като го бърша - сега с пронто нямам такъв проблем.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 636
ние не сме до кръстовище, но спалнята ни гледа към главната улица и сме на нисък етаж. прах и чудо #Crazy мен ме оправя само пронто -спрей за мебели, то има антистатичен ефект. обърша ли с него до две седмици почти не се натрупва прах. преди - на следващия ден можеш да се подпишеш върху скрина и нощните шкафчета.
телевизора /и другата hi fi  техника/ ни е до камината - преди за 2-3 дни ставаше черен парцала като го бърша - сега с пронто нямам такъв проблем.


Ще пробвам този вариант! Дано подейства!

Търсих машина за обезпрашаване, но се оказа, че са скъпи и най-вече огромни -  нямам място за това.

# 3
  • Мнения: 3 268
До нас строят и имам същия проблем.Ще пробвам с Пронто.Мерси!Иначе махнахме килимите в хола,за да не се натрупва прах.Синът ми е алергичен към него

# 4
  • Мнения: 1 925
И аз мерси за съвета за Пронто   bouquet , защото ние живеем на оживена улица, строи се наблизо и имаме същия проблем.   #Cussing out

# 5
  • Мнения: 1 058
И аз ще го пробвам дано да подейства.

# 6
  • Мнения: 9 990
Не се справям.Ние пък живеем в "елитен" столичен квартал, строежите са на всяка крачка.Първи етаж.Както избършеш/ с каквото и да е/ веднага се полепва пак.Няма Пронто, няма Монто.Бетоновоз като мине-вдига до 3 етаж всичко-не се вижда нищо.Пране на балкона-само нощем.Иначе рискувам да си го пера по 100 пъти.Кола да спре от долу-пак всичко се вдига.Вятър да духне-ела гледай аквко става... Sad

# 7
  • Мнения: 46 488
С ламината няма как да се пребориш и да си на неоживено кръстовище, пак е същата работа, умирах от яд, когато имахме ламинат, тъкмо го мина и след половин час е същата работа  Confused

За другото не знам, яко чистене само помага  Tired преди бяхме на Сливница до Ботев и хладилника и пералнята ни ставаха черни за 3-4 дена, ама буквално черни  Crazy и то при положение, че бяхме с PVC дограма, а тези, които са с обикновена, не мога да си представя какво количество си отглеждат  #Crazy

А като се чисти с антистатик, къде отива количеството прах, което не полепва по мебелите   Embarassed

# 8
  • Мнения: 8 917
Препарат с антистатичен ефект, макар и временно, има ефект Peace

# 9
  • София
  • Мнения: 1 636
С ламината няма как да се пребориш и да си на неоживено кръстовище, пак е същата работа, умирах от яд, когато имахме ламинат, тъкмо го мина и след половин час е същата работа  Confused


То хубаво да не е ламинат, ама разликата ще да е само в това, че по-малко личи Simple Smile Иначе си права -  вечно изглежда мръсен.

Цитат
А като се чисти с антистатик, къде отива количеството прах, което не полепва по мебелите   Embarassed

По ламината Simple Smile  Joy

# 10
  • Мнения: 143
ние не сме до кръстовище, но спалнята ни гледа към главната улица и сме на нисък етаж. прах и чудо #Crazy мен ме оправя само пронто -спрей за мебели, то има антистатичен ефект. обърша ли с него до две седмици почти не се натрупва прах. преди - на следващия ден можеш да се подпишеш върху скрина и нощните шкафчета.
телевизора /и другата hi fi  техника/ ни е до камината - преди за 2-3 дни ставаше черен парцала като го бърша - сега с пронто нямам такъв проблем.

# 11
  • Мнения: 1 383
Имате ли комарници на прозорците? Донякъде спират праха. Само трябва да ги миеш по-често.

# 12
  • Мнения: 6 461
Ще пробвам с Пронто ,защото в къщи е същата история Simple Smile

# 13
  • София
  • Мнения: 1 636
Имате ли комарници на прозорците? Донякъде спират праха. Само трябва да ги миеш по-често.

Нямаме, но и не искам да слагам на балконската врата, където си е и основния проблем  Tired
Просто не искам да има втора врата  Tired

# 14
  • Мнения: 3 405
А като се чисти с антистатик, къде отива количеството прах, което не полепва по мебелите   Embarassed

Носи се из въздуха и после влиза в дробовете ни Confused

Общи условия

Активация на акаунт