нова работа и болнични

  • 1 241
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 317
Здравейте ! Моя позната започва нова работа от 01.11.2006, като същевременно вече знае че е бременна . Мислите ли че ще има проблеми с ползването на болничните - мисли след около месец да започне да си ги полза , понеже работи във вредна среда . Благодаря предварително на всички , които ще ми отговорят. 

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 1 162
Зависи на какъв договор е започнала - ако е на постоянен ТД няма от какво да се притеснява, но ако е договор със срок на изпитване може да има проблеми, защото работодателят й може да го прекрати по време на изпитателния срок, независимо че е в болнични. Същото се отнася и за срочен ТД, с изтичане на срока му си й прекратяват договора независимо от състоянието й.

# 2
  • Мнения: 174
Аз започнах нова работа и след 2 седмици разбрах че съм бременна!
Ходех на работа до края на 4 месец и после болничен,въпреки че бях на изпитателен срок.
Но всичко си зависи от политиката на фирмата!
Успех! Peace

# 3
  • Мнения: 1 000
Здравейте ! Моя позната започва нова работа от 01.11.2006, като същевременно вече знае че е бременна . Мислите ли че ще има проблеми с ползването на болничните - мисли след около месец да започне да си ги полза , понеже работи във вредна среда . Благодаря предварително на всички , които ще ми отговорят. 

Трябва да има 6 месеца без прекъсване в новата фирма за да ползва какъвто и де е болничен.....или поне така беше преди
Попитай тук: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=132300.0
Има 2 мадами счетоводителки които отговарят неуморно.... може да не е в рамките на 5 минути но ще получиш точен отговор

Общи условия

Активация на акаунт