Колко плащате зимата при отопление с климатик?

  • 12 350
  • 48
  •   1
Отговори
  • Мнения: 990
Правя проучване! На локално парно сме, но се интересувам дали ще успеем да се отопляваме с климатик (-ци) вкъщи? Живеем на втория етаж (от общо два) в къща около 90 кв.м. Мислим да си сложим и външна изолация, не знам дали ще помогне много... Thinking

# 1
  • Мнения: 636
Mного по-евтино е Peace Ние сме с 3 климатика в къщи и мога да ти кажа че е до 3 пъти по-евтино (ПОНЕ). Между другото това е много полезен сайт
http://www.termo-klima.com/bul/index.php

# 2
  • Мнения: 1 925
Steli_Meli , ние една зима искарахме на парно - в двустаен апаратмент сме - 75 вк.м. и при сметките се оказа, че ни излиза поне 2 пъти по-евтино на климатици.   Peace
baba_iaga, сайта е полезен, понеже е изкопиран от няколко други
  Peace  Wink

# 3
  • Мнения: 636
Възможно е незнам, но определено информацията е много изчерпателна. А и те ни монтираха машините и останахме много доволни. Между другото последния, които сложихме е с трансформация 1 към 6, което значи 6 пъти по- икономичен от печка
http://www.termo-klima.com/bul/marka.php?maker_id=21

# 4
  • Мнения: 636
Възможно е незнам, но определено информацията е много изчерпателна. А и те ни монтираха машините и останахме много доволни. Между другото последния, които сложихме е с трансформация 1 към 6, което значи 6 пъти по- икономичен от печка
http://www.termo-klima.com/bul/marka.php?maker_id=21
[/quote

Но те са варненска фирма и мисля, че нямат представителства другъде

# 5
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 673
От три години съм с климатици.Апартамента е 96 кв.м., има направена външна изолация и ПВЦ дограма, отоплявам го целия /т.е.не се изключват климатиците/, сметката ми е 120 лв. - това е най-високата.

# 6
  • Мнения: 3 405
От три години съм с климатици.Апартамента е 96 кв.м., има направена външна изолация и ПВЦ дограма, отоплявам го целия /т.е.не се изключват климатиците/, сметката ми е 120 лв. - това е най-високата.

Това за колко климатика е?

# 7
  • Мнения: 4 668
Мисля , че има значение какъв е климатикът , инвенторните мисля са по - икономични  Rolling Eyes
Иначе не знам как ги докарвате тези сметки , да ви е по - евтино отколкото с парно  newsm78
Миналата година , преди да ни пуснат парното , защото сме в нов блок се отоплявахме с климатици - под 200 лв. не сме падали и то в не толкова студените месеци, това е и + проточен бойлер + един малък радиатор в детската все пак .
Апартаментът ни е мезонет - 120 кв.м. , с парно плащаме между 100 - 150 лв. на месец  Wink
Дограмата и изолацията са от огромно значение !

# 8
  • София
  • Мнения: 4 966
Миналата година с два климатика-над 400лв.

# 9
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
какво означават киловатите в графа консумация.......за 24 часа ли се отнася или за час........ако е за час е много.........1,5 kwh, означава, че за 10 часа дневно харчиш 15 киловата....умножи това по 15 стотинки......и излиза, че на ден плащаш 2, 25 лв....по 30 = 67, 50 лв. само за климатика......

........нали така се изчислява  newsm78

бойлерите харчат по 2 kw на час.......до тук ....110 лв само за двата уреда, ако включваш бойлера по 6 часа дневно  ooooh!...много е скъпо

Последна редакция: пт, 20 окт 2006, 23:14 от secretgarden

# 10
  • София, център
  • Мнения: 686
Да и мен живо ме интересува, но май се окозва доста субективен този отговор!

1,Има ли изолация ( външна, вътрешна )
2,Дограмата ( дърво, алуминий, ПВЦ )
3,Колко климатика има
4,Колко квадрата отопляват
5,Денонощно или само вечер
6,Колко градуса поддържате( 20 или 25...все пак )

Уви като е грубо нищо не схващам аз!
Ето Исайкова казва 400 , а Titina 120 ТОП!

Просто си разсъждавам...

# 11
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Същото е все едно се отопляваш с духаща печка......когато я спреш, изстива за секунди.......незнам дали има чак толкова голямо значение изолацията.........в моя пример съм дала сметките за климатик от по- харчещите.......има и такива, които харчат по 0,8 kw за час

# 12
  • Мнения: 6 461
Ние сме с климатик и от сега съм го пуснала  Simple SmileКлиматика е във всекидневната.
 Simple SmileНе съм платила повече от 68.00лв ток като имате на предвид ,че в спалнята сме с маслен радиатор и на това отгоре  готвя на ток на    и плюс това  хладилника е с фризер.

# 13
  • Мнения: 9 063
Сметките ни се въртят около 90 лв. Отопляваме 1 стая, много голяма. Неизолирани сме, даже прозореца е със стара дървена "дограма", че и подухва понякога Laughing
Доволна съм и от топлото и от сметките:)

# 14
  • Мнения: 2 839
Зимата се въртим около 500, ама знам ли каква част от това е за климатиците, 5 на брой  Thinking Мисля, че и бойлера 150л. си казва тежката дума, пералнята пере 10 пъти седмично, печка в банята, миялна ... то да беше само топлото ...  ooooh!
А, да, имаме си и към 100тина лампички, лунички, аплици и т.н. светещи нещица.
То излиза, че климатиците са ни без пари направо  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт