Може ли да е от зъби или да търся др. причина?

  • 821
  • 11
  •   1
Отговори
  • Добрич
  • Мнения: 1 720
Здравейте!
Знам, че темата е нищена многократно, но вече се видях в чудо. Цяло лято все сме с разни разстройства, повръщания. Вирусите си бяха вируси, това е ясно, но сега от около две седмици сме ту с разстройство, ту спира. В момента, пък винаги когато се изхожда сутрин консистенцията е нормална - гъста каша, но през деня ака разстройство - два пъти. Давала съм Лечебна Хумана и Хидрасек - има ефект, но като я/ги спра и като започнем да пием нашето АМ - Нутрилон пак се започва така. Иначе има апетит, жизнен е и пие вода по 500мл. на ден и три пъти в денонощието по 250мл. АМ. През деня яде от кухнята и разни солети, бисквити и кроасани.
Имате ли идея от какво е? Мисля си зъби, ама де да знам - да не се успокоявам с това.  newsm78 Давайте идеи какво да правя. Да го водя ли при читав хомеопат или какво?
Ще съм благодарна на всички, които отговорят.  Hug

# 1
  • Мнения: 6 461
Моето   дете до преди няколко дена беше с разтройство.Поради тази причина трябваше да мине на диета ,на него сега му никнат зъбки .Давах му да яде попарка без масло ,каши които не съдържат мляко,постни  супички,лечебна Хумана,картофено пюре без масло,и др.,НО ЗА СЕДМИЦА И ПОЛОВИНА СЕ ОПРАВИ(без кухня и разни купешки кроасани идр.)Мисля че след като има разстройство няма смисъл да му даваш от неговото мляко,нали има лечебни млека давай от тях,но мисля че и те се дават под лекарски контрол.
МОЖЕ БИ Е ОТ ЗЪБКИТЕ  ОПРАВЯЙТЕ СЕ БЪРЗО Peace
(ако не е зъбки може да е вирусче ,така че лекарска консултация може би ще ти е от полза)

# 2
  • Добрич
  • Мнения: 1 720
Дими, така и правя - давам лечебна Хумана, пие две кутии и тогава всичко е ОК, после постепенно минаваме на нашето АМ и пак се почва разстройство.
Мерси за постинга.  Hug

# 3
  • Мнения: 6 461
Ами педиатърката на детето какво ти каза в случая ,то все от някъде ще трябва да е?
 newsm78

# 4
  • Мнения: 1 288
моята кейти правеше така от АМ-а, когато преминахме от АМ на кърма. дали не трябва да смениш АМ. може да не му понася добре. аз бях пускала тема за растройството и ме посъветваха да сменя млякото.
според мен обаче трябва да попиташ педиатъра на детето! дано бързо се оправите!  Hug 

# 5
  • Добрич
  • Мнения: 1 720
Вече не искам да се обръщам към педиатъра, защото тя ми казва давай Хуманата и Хидрасека. Е, и кво давам ги и поспе пак същото.  Sad
Иначе от 22-рия си ден Борис е на това АМ - в началото Нутрилон Омнео, а после само на Нутрилон. Ама, знам ли може би вече трябва да го сменя с др. марка.  newsm

# 6
  • Мнения: 6 461
Ако имаш възможност  направи изследвания на детето или го заведи при друг лекар на преглед ,защото не може да сте вечно на лечебна храна а и  разстройството до колкото знам може да доведе до обезводняване .Все пак аз не съм специалист де . newsm78
Все пак ако е от зъбки ще се оправите бързо без лекарства  Peace

# 7
  • Добрич
  • Мнения: 1 720
Благодаря ти, Дими ! Hug

# 8
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Подозирам, че  е възможно все още да не възстановена добре лигавицата на червицата ви. Докторката не изказа ли поне подозрение за "лактозна непоносимост" или нещо от сорта? Спирала ли си изцяло млякото (АМ, както и млчените кремчета от кухнята- с прясно мляко са), за да видиш дали имате подобрение в такива случаи?
Пробва ли да спреш кухнята и да готвиш по- диетично в къщи?

Надхвърлям идейки, над които съм мислила през лятото, когато имахме продължителен проблем с червицата. Може и тотално да греша, все пак не съм медик. Wink

# 9
  • София
  • Мнения: 790
Здравей,

и ние това лято бяхме доста болни и прекарахме две сериозни разстройства. Ние все още сме на диета - кърмим се, лечебна хумана, картофено пюре, бисквити, солети, сухари и от скоро месно-зеленчукови пюрета и каши, но безмлечни. Пиехме и Ентерол или Нормофлор за нормализиране на чревната флора.
Съветвам те да направите изследване на акото, за всеки случай, пък стискам палци проблема ви да не е сериозен. И можеш пробно да спреш кухнята за няколко дни - на нас гастроенеролог ни забрани детската кухня и всякакви млечни храни по време на разстройството.
Успех!

# 10
  • Добрич
  • Мнения: 1 720
Благодаря ви,  Анушка и КамиHug
Точно това ще направя - взехме отново Лечебна Хумана и Хидрасек и няма да ползваме 10 дни детската кухня. Ще му готвя в къщи и ще видим резултатите. Дано са положителни и трайни.  Praynig Praynig Praynig
Анушка, не съм спирала напълно АМ. Давала съм Лечебна Хумана. Как да го спра като той още яде през нощта, а на закуска и преди заспиване вечер не иска нищо др. освен АМ.  Crazy Този път не съм звъняла на д-ра, защото си знам, че няма да ми каже нещо ново.
Ками, посявка ще дам да направят, ако и след взетите мерки не се подобри положението.
Благодаря още веднъж и приятна вечер!   bouquet  bouquet  bouquet

# 11
  • Мнения: 4 392
kadrokosa , абсолютно възможно е да е от зъбите. Симона изкара 3 седмици с такова разстройство. Беше също така жизнена., нямаше температура, беснееше по цял ден. Даже и хомеопатични не съм давала, защото всичко беше обрано по аптеките. ooooh! Бях и спряла млякото. Само на Хумана беше и препечен хляб ,но ефект никакъв. Точно по същото време и избиваха няколко зъба наведнъж.
Важно е обаче какви са изпражненията- цвета, консистенцията и т. н!Нас ни спасиха> компот от дренки ( само сока) в промишлени количества, солети, препечен хляб, оризова вода и банани. Peace
В рамките на 2-3 дни успях да го овладея. Но може би щеше да спре само, след като избият зъбите. Hug
Не е зле да направиш консултация с добър класически хомеопат.
При дъщеря ми първото зъбче изби много трудно с всички възможни неприятни явления. Бяхме стигнали и до АБ. Откакто я лекувам с хомеопатия, не съм разбрала , че и никнат зъби, а преди 2-3 дни и излязоха 2 кътника, сега 3. е наред. Peace

Общи условия

Активация на акаунт