Разултат от патоанатомите-кога?

  • 1 976
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 369
Здравейте,момичета!
Откакто преживях най-кошмарния ден в живота си, събирам сили да разкажа историята си,и може би скоро ще го направя. Сега имам конкретен въпрос-всеки ден чакам да излезе резултата на патоанатомите и да разбера какво се случи,поне да мога да имам някакъв отговор защо след като не съм имала абсолютно никакви проблеми през бременността,в първия ден на 9я месец бебчето ми се роди мъртво след секцио по спешност. Първо ми казаха,че резултатите излизат след 10 работни дни,после след месец-днес отговора беше-минимум месец. Тъжно е да ви връщам назад към най-кошмарните моменти... но ако някой ми отговори-кога излизат тия резултати и колко време още ще живея в неведение...ще съм ви благодарна...

# 1
  • Мнения: 7 110
KikiNiki, много съжалявам  Cry Мир на душичката на мъничето  Flowers Rose.
Аз отидох в МД да си получа протокола от аутопсията точно на ІІ-рия месец след раждането. Минах през лабораторията, където бяха вписали резултата в един тефтер с дата 7-ми октомври, т.е 1 месец и един ден след. Самото копие от протокола си го получих от последното място, където е било живо бебето. 

# 2
  • Мнения: 498
След 1 месец, но да ти кажа в нашата епикриза от аутопсията не пише кой знае какво

# 3
  • Мнения: 7 110
Понеже не мога да си редактирам вчерашното писание -
аз попитах лаборантката да ми обясни с достъпни думи какво да очаквам от протокола.

# 4
  • Мнения: 2 849
Страшно много съжалявам ,че се случват тези неща . Confused
Мисля ,че беше минал около месец .Бяха минали около 2 седмици от аутопсията и ходихме с мъжа ми до катедрата до МА .Там на место ни обясниха всичко .И без да съм попитала дали има лекарска вина -се презастраховаха ,че лекар в случая вина няма . #2gunfire #2gunfire

# 5
  • Мнения: 1 369
Бяха минали около 2 седмици от аутопсията и ходихме с мъжа ми до катедрата до МА .Там на место ни обясниха всичко .
Катедрата по патоанатомия в медицинска академия ли? На мен ми казаха,че ги пращат в центалната патоанатомия,ама не знам дали Майчин дом си нямат и те патоанатомия,само за такива случаи...и на мен ми се върти да взема да ида на място и да питам,ама не знам къде по-точно да търся...

# 6
  • Мнения: 7 110
KikiNiki, МД има  патоанатомия. Намира се на 4-тия етаж. Самия етаж е кошмарен, но служителките са внимателни. Не отговарят на тропането по вратите. Затова надзърни в някоя от стаите. Ще те упътят. Лабораториите са в крилото, обратно по посока на централния вход.  Hug   

# 7
  • Мнения: 502
   Скъпа Kikiniki,много съжалявам за случилото се.Дръж се,наплачи се се приготви да опиташ пак.Мога само да те посъветвам на базата на информацията,която съм събрала,че ако се окаже при аутопсията,че има съсиреци в плацентата или не е добре кръвоснабдена-да си направиш изследване за съсирваемостта на кръвата/по точно се казава Фактор V Leiden PCR  ДНК анализ/.Това изследване има отношение към кръвоснабдяването на плацентата по време на бременност,от което зависи развитието на бебето. В повечето случаи на мъртъв плод/което може да се случи за съжаление по всяко време на бремеността,ако ти се съсирва кръвта бързо или си предрзаположена към тромбофлебити/ се касае именно за съсирваемостта на кръвта.Ако се окаже,че при теб е така,да не се притесниш,Има много момичета такива и си раждат здрави дечица без проблем.Лечението е да приемаш ниски дози аспирин преди забременяване,за да ти разрежда кръвта и после едни инжекции по време на бременността.Важно е да си направиш изследването,после е лесно.
   Относно аутопсията,ние си взехме резултата 2 дни след като почина малката,но при нас беше по-бързо може би,защото си я взехме да я погребем.Иначе знам,че 1 месец е законовия срок,в който трябва да е готова.
   Бъди само спокойна,случват се такива неща за съжаление.
   прегръщам те: Hug

# 8
  • Мнения: 3 166
KikiNiki , първо - безкрайно съжалявам за преживяното. Знам колко е страшно! Прегръщам те силно! Hug
А по въпроса - на нас ни казаха след около месец и когато след месец проверихме - беше готов. Като гледам - май на всички са им казвали същият срок - месец.

# 9
  • София
  • Мнения: 50
Здравей, мила!
При мен случая е сходен с твоя. Родих мъртвото си бебче в началото на 8 месец, на 4.09., в МД. Резултата излезе точно месец след случилото се. Взех го от лекарката, която ме прие. Беше в нея. Оказа се, че бебо се е задушил в пъпната връв Cry Иначе всичко било ок!
Моля се за малките ангелчета Praynig, а теб прегръщам силно Hug

Общи условия

Активация на акаунт