Хотел Орфей, Банско

  • 5 389
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 096
Някой да е ходил там? Очертава се да мога да отида заедно с детето на много добра цена та се питам дали си струва
http://www.visit.bg/winter/photel.php?hotid=230
това е хотела

# 1
  • Мнения: 242
Ibsena, не съм ходила, но се запознах със собственичката на хотела, чието дете ходи в
нашата детска градина.
И ние мислехме да организираме нещо групово с децата на "специална цена".
Хотелът е чисто нов и определено си струва.

# 2
  • Мнения: 150
Ако на мен ми излезе възможност да отседна там на много добра цена, бих го направила веднага  Peace
Това, което е описано в сайта е точно така. Плюс това има чудна градина с добре поддържана трева, дето да търчат малчуганите. В детската стая освен бавачката има и играчки доста. Детската стая е точно до лоби бар, където мама спокойно може да си пие кафето, а дечко да играе и да я вижда. Хотела се посещава от много чужденци - всичко е на ниво. Чудесно място за почивка е - на много тиха уличка, точно до парка.... Абе чудничко е там. Впечатленията ми са от август месец.

# 3
  • Мнения: 1 937
Дайте координати, моля!
Не открих сайт на хотела.

# 4
Бяхме там миналата година преди Коледа за една събота и неделя. Хотелчето наистина е много приятно, четири звездно е и имат закрит басейн, но си личи, че още имат прекалено малко опит, за да може да се каже, че знаят какво правят. Говорихме с барманът и той сподели, че една година след отварянето му, хотелът е бил затворен за основен ремонт, защото навсякъде е избило влага. Явно го бяха оправили, защото, когато ние бяхме там всичко беше ОК в това отношение. Проблемът бяха строителните площадки около хотела, а на максимум 8 метра от нашата стая отстоеше друг хотел, който слава Богу още беше в строеж, иначе щях да се чувствам като в панелката в "Дружба" с надничащите съседи. Купищата кал, строителните материали и работещите под терасата ни мъже (по-скоро повече викаха, отколкото работеха, де, ама това е друг въпрос), та те се бяха превърнали в неразделни елементи от пейзажа 

Ние май нямахме много късмет най-вече заради туристическата агенция, която ни организира уикенда в хотел Орфей - Валънтайн холидейс - храната, която ни влизаше в пакета беше не само ОСКЪДНА, но и определено не много вкусна (за това по-скоро са виновни от хотела, де). Освен това, ако сами си бяхме организирали контакта с хотела, определено щеше да ни излезе доста по-тънко - имам пред вид, че от Валънтайн холидейс си бяха сложили доста високичка такса за посредничеството.

 Най-унизителното беше, че като си тръгвахме, трябваше да изчакваме две жени от хотела да минат през стаята ни да видят дали не сме си взели нещо от инвентара на тръгване - представяте ли си, каква наглост - не те пускат, докато не ти проверят стаята, пак, че не искаха да ни видят и багажа….. жалко за хубавото хотелче, което иначе, както казах е много приятно и модерно местенце, но за съжаление, както почти навсякъде в България, инфраструктурното развитие на турситическия бизнес изпреварва с поне 20 години развитието на работещите в него, чийто манталитет си е останал на равнище късен комунизъм.

# 5
  • Мнения: 242
Най-унизителното беше, че като си тръгвахме, трябваше да изчакваме две жени от хотела да минат през стаята ни да видят дали не сме си взели нещо от инвентара на тръгване - представяте ли си, каква наглост - не те пускат, докато не ти проверят стаята, пак, че не искаха да ни видят и багажа….. жалко за хубавото хотелче, което иначе, както казах е много приятно и модерно местенце, но за съжаление, както почти навсякъде в България, инфраструктурното развитие на турситическия бизнес изпреварва с поне 20 години развитието на работещите в него, чийто манталитет си е останал на равнище късен комунизъм.


Ами то май си е практика в по-скъпите хотели. И аз избеснях наскоро в Олимп - Велинград, наемаш апартамента за "стотици" левове, плащаш процедури и какво ли не...и накрая чакаш някаква да провери дали не си откраднал 40 гр водка от мини бара.
Повече от смешно.

# 6
  • Мнения: 4 390
За вас може да е смешно и унизително, но идея си нямате колко се краде от хотелските апартаменти /стаи/. И тук не става въпрос изобщо за някакви си грамове алкохол от минибара... Tired

Стаите/апартаментите се отдават от собственика/собствениците на хотела на агенция, която се грижи за всичко и която носи отговорност пред собственика/собствениците, ако нещо изчезне. Проверява се, независимо какви са били наемателите - българи или чужденци.




# 7
  • София
  • Мнения: 6 522
Нас миналата година по това време никой не ни е проверявал  Shocked Shocked Shocked

# 8

Да проверяват, ако искат, но ако става дума за тийнейджъри или да кажем студенти.

Междудругото може и да е практика в скъпите хотели в България да проверяват, но миналата седмица се върнах от командировка в Прага, където също бях в четиризвезден хотел с цени на нощувките за един човек от 214 евро нагоре, но никой НЕ ме проверяваше, аджеба колко безалкохолни са останали в мини-бара и дали не съм си взела нещо от инвентара.  А Чехия отдавна е в ЕС, не само на хартия, а и по манталитет!

Общи условия

Активация на акаунт