Образувание в областта на стомаха-какви варианти теоретично?

  • 9 201
  • 6
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 2 492
Притеснена съм, знам, че трябва да изчакам лекарска диагноза и дотогава нищо не може да е сигурно, но ако знаете поне на теория как е възможно да стоят нещата и ми кажете вероятни предположения, ще бъда благодарна. Открили са на майка ми при опипване областта на стомаха някакво образувание. Това разбрах и нищо друго. Но понеже се страхувам за най-лошото, моля, кажете ми, какви евентуални успокояващи (изключващи опасните диагнози) възможности същестуват за 'образувание', какво друго може да е?

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 2 492
Никой ли си няма идея Cry

# 2
  • Мнения: 1 840
Възможно е да е полип - това е доброкачествено образувание, което обаче е хубаво да се махне. Отстраняването става с гастроскоп и още някакъв инструмент, с помощта на който се изрязва.

# 3
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Липом. Аз имам такова от лявата страна на пъпа. Открих си го сама преди 6 години. не ме боли, просто като натисна повече и го усещам като топче с диаметър около 20 ст. Ходих на ехограф, страшно притеснена, но ми кезаха че няма проблем. След това се сетих че целия ми род по бащина линия има такива на различни места по тялото. Дядо ми има по коленете, чичовците ми по ръцете и главата по няколко, брат ми има по главата. Само брат ми ходи да си маха един голям от главата защото беше на място където се закача лесно и го боли. Махнаха го с местна упойка.

# 4
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
Нищо не може да се каже така smile3506, само се измъчваш с тези варианти. В областта на стомаха е много общо, и какъв е този преглед с опипване  Tired? В стомаха злокачествените образувания обикновено не са особено обемни, като полип на краче или нещо ерозивно.  Не съм чувала с опипване да могат да се открият. Голямо закръглено нещо без особени оплаквания може да е нещо доброкачествено, като голям фиброид или миома както му казвате. Не е точно в стомаха Mr. Green, но е наблизо. Или киста някаква. Това разбира се са чисти спекулации, дано да се почувстваш по-добре. Мисли за нещо друго  newsm78 ...

# 5
  • Мнения: 3 491
Най-абсурдното "образувание", което съм чувала, имаше моят свекър - остатък от пъпната връв. Човекът беше на 60 години, като даде реакция. Медицинската техника не беше в състояние да го определи, подозираха тумор. Но пък и не бяха сигурни, така че просто го оперираха накрая, за да видят какво е.
Мога само да кажа - имал е късмет, че е бил в страна като България. Не знам дали в Америка някой би посмял да прави операция без поставена диагноза.

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 2 492
По 'опипвания' е установено, че е колкото юмруче на дете.
Благодаря все пак за предположенията, имах нужда да чуя, че е възможно да  е възелче, липонче или нещо друго, дай Боже безобидно. А изследванията ще покажат.

Общи условия

Активация на акаунт