Дали е алергия или кожен проблем?

  • 4 431
  • 43
  •   1
Отговори
  • Остров Приятелство
  • Мнения: 648
Не зная от къде да започна, направо вече се побърках  Confused
Синът ми има обриви ли как да го нарека и аз не знам.За 1ви път ми се появиха когато беше на около 3 месеца.Тогава се появиха около китките само, като гривничка.Тогава лекарката рече, че може би е от жилетка или нещо такова вълнено, защото било локализирано само там.Това добре, но около 11 месец му се появи обрив отзад на крачетата, горе при бутовете.Един такъв, като да прилича на слънчев обрив/ако ме разбирате, на някой хора им излизат пъпчици, отзад на ръката като, че ли обърнат косъм, дали ме разбирате newsm78/.Ходихме на лекар, който отсече контактен дерматит, но от какво така и не ми стана ясно/не ходи на гърне, ходи на тоалетна чиния и аз го издържам/.Изписаха ни Адвантан крем, дали той помогна/съмнявам се/, но минаха.Дойде Р.Д. и хапна малко от тортата/уж е прясна/ и малко може би шунка и на следващия ден, ужасяващ обрив на коремчето.Като пак беше локализирано само на коремчето - от края на памперса, до ареолите.Като отсечено.Обрива беше като да си настръхнал и после да си се одрал на цимент, като претъркано, прежулено.Този път ни казаха вече Зиртек.Започнах го, но вместо да помага, се появиха отново тези на крачетата отзад и то много повече от предният път.Отидохме този път на кожен в 29п-ка и там ни изписаха Линолафет и някакво кремче за направа.Казаха ни, че щял да го има до пубертета и после да си мине от само себе си Thinking Линолата я отказах, защото била за суха кожа, а нашата въобще не е такава.Кремчето го взех, но резултат НУЛЕВ  Cry И оооо щях да забравя, преди около 2 седмици ни се беше зачервил ануса, ама много.Чак трепереше като го миех.Лудата аз веднага си помислих глисти, докато не прочетох тук, че е един от признаците за алергия.От около месец почти имаме сополки, които бяха прозрачни и воднисти, но от вчера се сгъстиха и не мога да разбера опитвал се е да се разболее или само сега са такива защото сега е болничък наистина.Бузките от няколко дни ама много за малко са ни румени.
Не съм променяла нищо в храната му, хапва си всичко което съм давала и преди.Нищо ново - картоф, морков, тиквички, грах, зелен боб, брюкселско зеле, чушки, тиква, ябълка, круша, каши/бананова, зърнин, и на BEBI гречка и от сливи/в интерес на истината мисля, че ден или два след като дадох каша от сливи се зачерви дупенцето му/, сухари, сиренце, АМ/той от 3я месец е на АМ/, пилешко, телешко, заешко, свинско, преди и рибка, но сега не съм давала отдавна.Соковете са обичайните - ябълка, круша, морков.Мазнина слагам от скоро - зехтин, преди слагах масло от от около 6м. спрях.Аз му приготвям всичко.
Ето малко снимки.Не изглеждат толкова страшни, просто фотото ми бие малко на червено  Embarassed
Пъпчиците са почти безцветни, леко боцкат или по скоро е грапава кожата.Тези на коремчето боцкаха.Зачервява се, като го къпя или съм го държала на голо т.е. съм го подпирала с ръката си докато мия дупето.Банята е с Джонсън лилавата серия.След баня не го мажа вече с нищо от много отдавна, иначе мажех с преварен зехтин.
Това е, дано съм била ясна. Sad

http://www.bgphoto.net/photos/18412/o632969801686406250.JPG
http://www.bgphoto.net/photos/18412/o632969801818281250.JPG
http://www.bgphoto.net/photos/18412/o632969801889843750.JPG
http://www.bgphoto.net/photos/18412/o632969802047343750.JPG
http://www.bgphoto.net/photos/18412/o632969802212812500.JPG - това е отпред на бутчето, но са съвсем малко, на пръсти се броят.

# 1
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
Уф, аз не съм много веща по тези въпроси , но моя бебо имаше хранителна алергия преди 3 дни и аз пуснах тема тук.
Нашата алергия изглеждаше съвсем различно и беше по цялото тяло включително и по главата и под косата. Беше целия червен и с пъпки като ухапано от комар. Много го сърбеше милото  Confused
Лекарката ни изписа едни капки, витамин С , ампули Калций.
Сега сме добре, но ме е страх че като спра да давам капките пак може да получим алергията.

А ти сигурна ли си че обрива не е от материята на някоя дрешка или перилен препарат с който переш?

# 2
  • Остров Приятелство
  • Мнения: 648
Препарата винаги е бил един и същ - Тео бебе.Преди слагах омекотител, сега не и даже като го спрях по се появиха newsm78
Гладя всичко, даже и чорапките.Държа много чисто.
Охххххххх

# 3
  • Мнения: 1 942
Нашите деца са доста чуствителни. Боби се изриваше от всички прахове и най-странното е, че се изриваше на различни места и по различно време. Започнахме да перем с настърган сапун в пералнята. Не е кой знае каква разлика и кой знае колко трудоемко.

Относно храната - детенце може да не е алергично към точно определена храна, но със появата на обрив веднага трябва да махнеш алергиращите храни /напр. махно граха, телешкото, обезателно свинското/. След като казваш, че се е изринал "като отсечено над памперса" то това със сигурност е алергия към нещо, което е облякъл.

Води дневник. пиши какво и кога е ял /поне преди да се изрине/, какво е облеклото и всичко което ти се струва, че има значение.

Ще отшуми. Просто детенцето явно е доста чуствително.   bouquet

# 4
  • Мнения: 46 510
Такъв обрив получи дъщеря ми, след като облече дреха кисната в белина, въпреки, че след това я прах няколко пъти. Ти слагаш ли?

# 5
  • Мнения: 8 585
@s_sunny

Това е вид хранителна алергия с морфология на папуларна уртикария.
Също така (Никол тук е права) понякога съм я срещал и като контактен дерматит, особено що се касае до задната част на крачката (когато пълзят по земята с голи крачка и подът е мит с хлорин или подобни).
Тоест-има две съставки на тази картина-алергия към храна (коремче->>обриви) и този плашещ обрив по краката, който е релефен и странен на вид и който е повече контактен дерматит (може обаче и да е изява на системната алергична реакция).

Храни, които могат да го предизвикат:

*белтък (яйце)-торти, пасти, всичко съдържащо белтък. Особено глазури.
*грах
*свинско
*банан
*плодови пюрета от бурканчета.

Лекува се със Зиртек в добри дози, баня с някакъв препарат, съдържащ трици (АДЕРМА или Авеено) и мазане с добър хидратантен крем (Ексомега, например).

Особено за краката, много добре се влияе от правен КС крем, съдържащ Бетноват за около само 2 дена.

# 6
  • Мнения: 5 531


''Особено за краката, много добре се влияе от правен КС крем, съдържащ Бетноват'' Peace.Ние сме го изпробвали и това беше най - сполучливото лечение което сме прилагали.

# 7
  • София
  • Мнения: 565
Мила, дано да не е така, но обривът много ми прилича на атопичен дерматит. Моето дете имаше такъв и особено този отзад на крачетата и на китките. Нашата докторка каза, че това са плаки, типични за АД. Най- добре заведи детенцето при добър алерголог. Но не се плаши- дори да е това- лекува се. Hug

# 8
  • Мнения: 4 392
s_sunny , спомням си темата ти за тортата. Не ми се отварят снимките, но и аз смятам , че е алергия, а алергията е комплексно явление. Щом организмът реагира чувствително към дадени храни, не е изключено и да е чувствителен и към прах за пране, почистващи препарати, козметика и прочие.

Направи ми впечатление, че споменаваш зачервени бузки, зачервяване на ануса, хрема. Същите тези симптоми има и Симона, когато и никнат зъби. Възможно е паралелно с алергията и зъбоникнене да си "казва тежката дума". newsm78

# 9
  • Мнения: 178
Зиртека повлия много добре на Стефани,правеше обриви по лицето,краката,ануса беше адски червен.Правеше реакции от жълтък,сухар,ябълки.Мажех обривите с А-дерма,къпех я със сапун А-дерма.За кратко време ефекта беше поразителен.Не къпи детето с каквато и да е било бебешка козметика.Сапуна на А-дерма е на основата на някакъв вид овес и е напълно естествен.

# 10
  • в джунглата
  • Мнения: 916
не мога да преценя точно какъв е обрива, дали  е като нашия но ще споделя опит. дъщеря ми има обрив по лицето кожата и стои грапава като шкурка на много ситни пъпчици и като ги бара се зачервява и може би изглежда като при вас. водих е на кожен и тои каза запушени потни пори/жлези аз не повярвах защото имаше и на места където не мисля че има такива жлези напр. на ушите или пък веждите. на пък взе да се оправя от крема които ни изписа а тои е съвсем безобиден- цинкова микстура (прави се) така че вече започнах да и вярвам. не съм компетентна в тази област но си мисля че ако беше атопичен дерматит или алергия нямаше да мине от някакакъв си цинк.

# 11
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 269
Аз препоръчвам да махнеш Джонсън от козметиката на детето  Peace

# 12
  • Остров Приятелство
  • Мнения: 648
Sillveto Mи то, той е обличал това и друг път, а колкото до сапуна да, не е трудоемко.Но не мога да разбера аз винаги съм прала с ТЕО, чак сега ли да стане нещо newsm78

Никол
никога не съм ползвала белина за дрехите на детето, ама никога.Много съм внимателна и прецизна и затова се мая и чудя, че и ядосвам вече.Колкото си по-внимателен толкова явно по-зле положението  Confused

Birdie Какво е популарна уртикария и от какво се получава Thinking
Пода от както се е родил Калоян го мия само с чиста топла водичка.Никакви препарати Naughty, и то не защото се бях сетила за обриви разни ами затова, че пълзят, въргалят се и после ръчичките къде.....хоп в устенцата.
Яйца не давам още, освен тази т....торта ooooh!, ама викам нали му е първият Рожден Ден може ли пък да не си хапне.
Плодовите пюрета сама ги правя, не купувам нищо.
От къде този хидратантен крем, има ли го тук в БГ?
И този също какъв е и от къде - правен КС крем, съдържащ Бетноват.На нас ни направиха някакъв, но не мога да го разчета за да Ви го приложа.Но в никакъв случай не ни помага.Вече 2 седмица мажа и то, по 2 пъти на ден!

marychery Вие от къде го взехте?

Nadka Sladka Кой алерголог?Моля те, не само  Мустаков - преглежда, даваш и пак предписва Зиртек, тъй че...
Даже да не съм много груба, но май всички това предписват Rolling Eyes

Amarena Мислиш ли, че можe да е това.Домашната ни докторка каза, че не никнат зъби, въпреки, че на мен това ми се струва.А за ануса, защо пък, за 1ви път чувам newsm78

dianajs Знаеш ли, че като се замисля, ми да, може и да е от сухарите, тъй като аз започнах да му давам и бял за вечеря надробен в супичката и то, точно май тогава се появиха тeзи мискини.Винаги съм му давала само пълно зърнест, но реших, че е време и за бял.Хмммм ща го махна и ще следя!От къде да взема тази козметика А-дерма?

дънди нашата не е грапава, като изсъхнало от вятъра.Пак е грапава, но съм искала да кажа, че просто като ги пипнеш, не са равни с кожата, това имам предвид.На коремчето бяха ситни, но тези на крачетата по скоро не са.

Тарталета Май така ще да направя.Само дамите и д-р Birdie да ме насочат от къде да взема посочените от тях.
А всъщност, защо това отричане Thinking

Благодаря на всички които се отзовахте.Много съм притеснена Sad

# 13
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 269
...А всъщност, защо това отричане Thinking

Ужасно са зачестили алергичните реакции от козметичната серия на Джонсън за бебета.

# 14
  • Мнения: 178
S_sunny, има в аптеките козметика на А-дерма.Аз живея в провинцията и тук го има в почти всички аптеки.Всъщност това е сапун без сапун-т.е без каквито и да било органични вещества,на основата изцяло на овес.Използвам все още тази козметика.С крема мажех Стефи два пъти на ден.Между другото откога си въвела глутена и защо мислиш, че обривите са от сухарите?Ако спреш наведнъж няколко храни няма да разбереш от коя са обривите.Спри тези,които ти е писал Бърди плюс риба.Ако мога да ти помогна с още нещо-пиши ми на личния.Ще се радвам ако мога да ти помогна!

Общи условия

Активация на акаунт