Колко дълго живеят дървоядите?

  • 11 450
  • 34
  •   1
Отговори
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 818
Прост въпрос  Grinning
Българският Уикиречник мълчи по въпроса, с Гугъл до 4-5 страница по 'дървояд' прегледах, не намерих нещо, което да ме накара да го изчета.
Имаме от над година дървено детско столче. В него живее дървояд. Скрибуца тихо всеки ден и всяка нощ. Дупки видими - няма. Преди 2 седмици се счупи едната летва и мъжът ми леко се паникьоса как сега от там ще да изскокне този ми ти дървояд и като подпука ламината, ще го прояде като стой, та гледай. Нарисува едни апокалиптични картини как ще ходим все едно върху швейцарско сирене. Дървоядът обаче нъц. Седи си в стола и скърца.
Та - колко живее един средностатистически дървояд?





п.с. страшно много проза и лирика се шири из нета, крррасота просто да чете човек bits and pieces в Гугъл описанията към линковете, които попадат пред очите му...


И аз имам десетина сандъка с дървояд. Поне засега нищо не мога да направя. Някои обгорих и той изчезна, но на други - не. ...

Дървояд и Mравояд Един огромен дървояд нападнал по погрешка малък мравояд . ... за закуска ( не за обяд ) си хапнал този дървояд ! ...

Както един дървояд може да погълне вековна къща, а един фас - горите за цяла Александрийска библиотека, така и един вирус може да парализира Интернет, ...

За да са здрави лъжиците и дървояд да не ги похабява, дървото се сече през май и юни, докато текат сокове по стъблото му, на “кратиш месечина”, ...

... щото беше захапал една гостенка , ма тя си е виновна , сяда ли се на табуретка с дървояд с широка пола и прашки.... ми то не дървояд , човек да си ша са ...

Вероятно обидения дървояд ще се вдигне на щурм срещу теб .Тогава вземи предварително приготвен вестник (желателно български и надлежно сгънат на 4 - със ...

Дървояд! Живее в единия ми крак не помня откога. Денем е тих, а нощем проправя тунелчета през старата ми плът. Боли. Скоро ще стигне до сърцето ми. ...

Комплексираният Жофроа се опита да се въплати в дървояд , но вкусът на талашит не му понесе, поради което имаше корекции на сценичния интериор . ...


Прилежно марширува дървояд и хрупка. След миг светът ми ще се срути: пльок! В прозореца - като в голяма черна дупка - надниква някакво око (на крава или бог ...


Но малък, нищожен един дървояд. се вмъкнал във ствола му тайно. Мъчел го денем и нощем със бяс. и гризел го той безпощадно. ...

# 1
  • Мнения: 1 533
За съжаление достатъчно дълго, че да се влюбят, създадат потомство и да си го отглеждат, щастливо скърцайки из дървенията. И в къщи скърцат

# 2
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 818
Той е сам - скърца самотно. В кого да се влюби?

# 3
  • Мнения: 1 533
Той е сам - скърца самотно. В кого да се влюби?

Тъй скърцат те като се разгонят, ако се сещаш...Пък може и да са влюбени и да скърцат в един глас. Много ме дразнят - само чувам, нищо не виждам! С какво да ги примамя, на сирене дали кълват? С дърво ако ги примамя - едва ли са толкова глупави!

# 4
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 818
Тъй скърцат те като се разгонят, ако се сещаш...
Яххх! То да не си дървояд, бе, бате, в този случай! Цяла година безплодно скърцане - ужасТ!

# 5
  • Мнения: 1 533
Тъй скърцат те като се разгонят, ако се сещаш...
Яххх! То да не си дървояд, бе, бате, в този случай! Цяла година безплодно скърцане - ужасТ!

Абе безплодно! Кой го знае какви ги върши на тъмно, извратеняка...

П.С. Забърши като си лягаш Whistling

# 6
  • Мнения: 3 405
Не се знае, решението е да се оттървете от столчето, че като свърши с него току виж се прехвърлил на друга дървения (както си мисли съпружието) Wink

Може да го умъртвите с Райд, но как ще го впръскате на точното място нямам идея newsm78

а тук има едни, които се борят с вредителите.

# 7
  • Мнения: 1 489
Решението е да се оттървете от столчето.На моя приятелка живя няколко години в паркета,но тои им беше естествен.Незнам дали ще живее в ламинат,защото нали е изкуствен.Накрая махнаха паркета и от доле беше всичко в стърготини.Така си решиха проблема.

# 8
  • Мнения: 3 405
Цитат
10. Препарат за третиране на нападната от дървояди и инсектициди  дървесина SADOKILL,
покриваемост 10 кв.м/ л
- 0.75 л - 13.00 DM

И това открих, но май е стара информация като гледам валутата...

# 9
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 818
Може да го умъртвите с Райд, но как ще го впръскате на точното място нямам идея newsm78

Като взехме столчето, съпружието се изтрепа да търси дупка - няма такава. Явно е лакирано с все дървояда вътре.

# 10
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Ние имахме в спалнята-неговият сексуален живот определено пречеше на моя-не можах да бъда в темпото на дървояда, а явно се влияех  Mr. Green
додоха масторите-разбучкаха сите дъски изотзадзе, намазаха и напръскаха една гадория, нц. Нищо не ги мори.
Производителите пропускат някои от процесите с цел пестене и за това няма дупка, а има дървояд. Само че  Mr. Green, където има дървояд, ще има дупка, щото им става тясно като се разшири семейството и тръгват да дирят нови простори.
Един приятел си спасил рояла от дървояд, но той е педантичен и упорит човек (уф, беше, за съжаление  Confused). Та той го тровил с газ под чохъл на двора, но преди това беше разучил кой тип дървояд му е нападнал ценната вещ и така. Споделяше, че излизат на пролет.
Но дървоядът у ламинат не влиза  Mr. Green Stop

# 11
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Бу, а решението е толкоз просто и прозаично...  Thinking
Има креватче, има дървоядче..., няма креватче - няма дървоядче!  Flutter

Отивай на шопинг за нов, голям и просторен балдахин за Мая  Grinning

# 12
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 538
Няма как да прояде ламината, ще му приседне от смолата, която свързва стърготинките. И ПДЧ не знам да яде - само натурално дърво. Иначе - отърване от него докато има дърво - няма.

# 13
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Да  не е луд тоз дървояд да влезе в ламинат? Нали ще си счупи главата?

Свеки ги мори с газ за горене. Капва в дупката и после тъпче фитилче от памук там - сакън да не излезе и един атом миризма Mr. Green
Та търсете дупката, Бу. Няма друг начин Wink

Редакция: Не знам как се казва газта. От онази, която се сипва в старовремските лампи. За горене или за светене?

Последна редакция: сб, 21 окт 2006, 13:27 от ДЕ ВАня

# 14
  • Мнения: 1 546
Ох, нашия дървояд пък не само си скърца ами току поизхвърли малко дървен прах от дупката, която си е направил в една дървена секция (която е за хвърляне, де).. Mr. Green Laughing

Общи условия

Активация на акаунт