за бебешкото креватче

  • 2 989
  • 30
  •   1
Отговори
Мами,решавайте спора,защото за малко да не се посдърпаме със Слънцето-става въпрос за тези сглобяемите бебешки креватчета,който ги продават в ТСМ,пък и другаде съм ги виждала.Те според мен са само за дневен престой на бебчето и за игра,но не стават за постоянно легълце,според мен няма да е удобно и може да навреди на бебето ,но спорен моето Слънце това не е така и не иска да вземем нормално бебешко легло .Кой е прав в случая,мами с опит?  bouquet Heart Eyes

# 1
  • Мнения: 1 059
Имам приятелки които си отгледаха децата в такива кошари, без да ползват специални бебешки легла.

# 2
  • Мнения: 1 893
Те всички са сглобяеми,но ако имаш предвид сгъваемите,аз лично ги предпочитам.
Дълбоки са,стените им са меки и лесно се местят.
Трябва само дюшече.

# 3
  • София
  • Мнения: 3 064
E, защо да не стават? Точно днес купих такова, изглежда ми много добре, защо да купувам две, като може да си спи в него вкъщи и като ходим някъде да има уюта на собственото си легло.

# 4
  • Мнения: 4 629
В случая ти си права  Wink Кошарките са за ползване от време на време, а креватчето за постоянно спане на бебето

# 5
  • Мнения: 3 478
Ами ние сме точно с такова. Така и не се наканихме да вземем нормална кошара. Аз искам, ама тази ни е чудесна, много си я харесвам, има си кви ли не екстри. И аз имах твоите притеснения, въпреки че знам и други хора си ги ползват нон стоп. Та си взех един допълнителен матрак към нея, стана супер, за сега сме така. Незнам само до колко време може да се ползват, в последствие сигурно ще се наложи да вземем нормална.

# 6
  • Мнения: 1 893
Ами ние сме точно с такова. Така и не се наканихме да вземем нормална кошара. Аз искам, ама тази ни е чудесна, много си я харесвам, има си кви ли не екстри. И аз имах твоите притеснения, въпреки че знам и други хора си ги ползват нон стоп. Та си взех един допълнителен матрак към нея, стана супер, за сега сме така. Незнам само до колко време може да се ползват, в последствие сигурно ще се наложи да вземем нормална.
Може и да не се наложи-моята щерка отказа да спи в кошарата много преди да й отеснее.
Ние имаме и дървена,но от сгъваемата съм много по-доволна.

# 7
  • Мнения: 9 895
няма с какво да навреди на бебето. Имаме сгъваемо легло на бертони, слагам вътре сгънато одеяло за по-меко и толкоз. Имаме и дървено легло, в чиито решетки малкият постоянно си блъска я глава, я крака.
Има кошари само за игра, но тук говорим за легла, нали?

# 8
  • София
  • Мнения: 5 079
Защо да не стават? Аз лично много ги харесвам (не съм ползвала, дядото ни направи люлка Heart Eyes), но мислех точно такава кошарка да взема, струват ми се много сладки и удобни. Peace

# 9
  • Мнения: 2 237
Сгъваемите кошарки са много удобни,меки и маневрени.Аз почти си изгледах Калина с такова.Имаме и дървено,но много се удря в решетките и плаче.А в другото е мекичко и спи без проблем.А като тръгнем на път кошарката е незаменима Peace
Ако имаш възможност бих те посъветвала да си вземеш и сгъваемо и дървено.

# 10
  • Мнения: 1 866
Мисля, че стават. Познавам много хора които са на такива, но аз предпочитам дървената кошара, а сгъваемата я ползваме само като пътуваме. Ако вземете сгъваема задължително трябва да си купите хубав матрак (то и за дървената трябва всъщност). Важното е детето да спи на качествен матрак. 

# 11
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
Става,защо да не става.
Ние за Боби бяхме купили специално подвижна кошара освен дървеното му креватче.Тъй като често пътуваме при майка ми исках да има къде да спи.Освен това по морето като тръгнем е редом с нас и ми вършеше страхотна работа.
Баткото порастна и вече не му е нужна,защото спи на легло като голям човек,като нас. Laughing
Мислехме,че и Преславка ще я ползва но мъж ми си каза тежката дума
,че кошарата ако бъде преместена тоест свита и разпъната отново,окончателно ще се разпадне. ooooh!
Принудихме се да вземем нова сгъваема кошара.Старата на баткото остана при майка ми,и когато си ходим там ма къде да спи Преславка а новата си е във къщи.
Случвало се е през деня когато я сложа във дървената и кошара някой да започне да вдига много шум отвън и да не може да заспи.
В такива моменти моментално разпъвам сгъваемата и се паркирваме от спалнята във хола. Laughing
Аз съм страшно доволна, и със две ръце съм за сгъваемите кошари.
Оххххх съжалявам за дългият си пост. Wink

# 12
  • Мнения: 3 089
най-голямото неудобство на сгъваемите кошари идва в момента, когато детето вече трябва да спи на 'долното ниво' - много е ниско. и ако детето е неспокойно и се налага много пъти да бъде потупвано, погалвано, да ти държи ръката докато заспива и т.н. (какъвто е нашият случай), то наистина не е удобно.
иначе за път, спор никакъв няма, че е страхотно решение.
а за използване през деня съм твърдо против - детето има твърде много ограничения в началото на живота си (не пипай кабелите, не бъркай в боклука, не блъскай тв-то, не пипай компа и т.н.), за да му налагаш още едно, при това пространствено. в случаите, в които се налага да отидо до вц-то, просто мятам петра за 1 минута в нейното дървено легло. през останалото време детето си щъка, пълзи, влачи или каквото там иска да прави си го прави, но на пода.
най-добре е да имате и двете.

# 13
  • Мнения: 419
Те всички са сглобяеми,но ако имаш предвид сгъваемите,аз лично ги предпочитам.
Дълбоки са,стените им са меки и лесно се местят.
Трябва само дюшече.
И ние ползваме такава и съм много доволна.

# 14
  • Мнения: 2 047
  Детето ми скоро ще направи година и постоянно скача в дървеното си легло, хваща се за решетките и се изправя, овесва се на тях, засилва се от единия край и се хвърля към другия  и още подобни акробатики. Не си представям тези кошарки да издържат на подобни беснотийства.
   За мен друг недостатък са, че са с плътна мрежа и ако спите до детето нощем не се вижда така добре, както ако е решетка. Не зная за другите, но през първите месеци често се будех и само си обръщах главата и я виждах добре.
За малко бебе и за път са ок.

Общи условия

Активация на акаунт