"Заден ринит"-какво друго освен физиологичен р-р?

  • 37 897
  • 53
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3 098

Аз винаги съм писал за алергични ринити и трета сливица, като възможни причини за отити, но малко хора по принцип ми обръщаха внимание.


И аз винаги съм настоявала и съм водила безкрайни спорове с недоу4илите лекари тук,докато не ми сринаха детето,щото ринита бил "безобидна история".Накрая си я прибрах,изследваха си я и се оказа то4но аденоидна вегетация с вси4ките й симптоми,които ти избождат о4ите.
От мен да знаете,не лекувайте децата си симптомати4но,търсете при4ината,4етете и избирайте най_добрите специалисти за децата си.

Бърди,въпрос към вас_вредни ли са капките за нос за сърцето?
За Тобрекс 4ета тук,не е никак препоръ4ително да се прекалява с него,камо ли всяка ве4ер.
Ле4ението трае 7 дни.

# 46
  • Варна
  • Мнения: 3 242
Обясниха ми че трябва да правя промивки на нослето с физиологичен р-р няколко пъти на ден-със спринцовка и да го гълта...
Но подобрението не е забележимо.
Може ли  нещо друго да се прилага при Заден ринит?

Заден ринит, който се проявява с кашлица в легнало положение се повлиява изключително добре с класическа хомеопатия. Давам Drosera 30CH, но не казвам, че това ще е подходящо и във вашия случай. Посетете добър хомеопат.

# 47
zdr. mami nie sa6to sme sas zaden rinit ot v4era ni tekat mnogo sopoli.vodih q na lekar i mi ispisa fenistil kapki za6toto protivoalergi4nite kapki potsu6avali po barzo ligavicata. a sa6to taka i vibrocil pravim si i 4ai ot laika s med.nadqvam se da ni mine po barzo kakto i na vsi4ki de4icakoito sa sas sopoli

# 48
  • Мнения: 225
Здравейте и от мен Hug
Много вълнуваща ме тема.Ние сме със заден ринит от как се върнахме от родилния дом.На мен също ми бяха казали да пръскам със спринцовка, но ми беше неудобно и си взех стеримар.Водих малката на частно уж при най добрия ни педиатър(в малък град сме и няма голям избор),и  го попитах дали не е добре да се направят изследвания за стафилококи и съответно лечение при наличие на такива- а той какво ми каза
"-Тук не се правят такива изследвания(в града),пък  и ако има какво ,аз моите не съм успял да ги излекувам вече 30 години....Пък и дори да има не можем да кажем че  ринита е от тях..."
Кажете ми какво да правя...В пълна мъгла съм,нещо не му вярвам много..

# 49
  • Мнения: 100
След толкова време темата ми отново е отворена Simple Smile
Виждам че има хора с този проблем и реших да споделя как се справихме ние с него за близо три години....
Сина ми израсна стафилококите- точно както казаха лекарите- постепенно сополите намаляха и детето започна да привиква ,постепенно хремите намаляха и понякога почти изчезваха.
Пробвах различни лекаства и да си призная на своя глава почти месец след публикуване на темата го лекувах с Ринолекс/ абсолютно противопоказно за крехката му възраст  Embarassed/,но след три дни еднократно на ден мазане,нещата се нормализираха,носа се отпуши и ...детето спа непробудно....
Не препоръчвам на вас да следвате стъпките ми ,но аз бях отчаяна и готова на крайности- получи се и слава богу нямаше негативни последици....
До годинка сина ми почти не е боледувал ,като изключим хремата,но после започнаха едни редуващи се ангини/ той е с уголемени сливици по рождени/ и така докато стана на 2г.- на мен ми писна от АБ и некадърни доктори,които го изписваха през 2 седмици и ....се обърнах към хомеопатията
Отново рискувах и ...пак спечелих
Сега дина ми е на 3г и 2 месеца- рядко боледува- лека хрема и още по лека форма възпалено гърло...просто носа и гърлото си ум останаха слабите места,но ходи на детска градина откакто стана на 2г и за една година ми е отсъствал има -няма 10дни и то не последователни....
Успех на всички! Hug

# 50
# 51
  • Мнения: 2
Синът ми е на почти 3 години и за трети път в рамките на 3 месеца сме все със заден ринит.Незнам вече какво да правя.Вече се лекуваме с хомеопатия от почти 3 месеца.Доста бавно ни минава,но поне не пием антибиотици и други разни.Пръскам стеримар и рядко виброцил.

# 52
  • Бургас
  • Мнения: 6 468
най-добре е са се открие причината за този заден ринит.
при нас се оказа трета сливица.
има още причини,мисля че бяха изброени по-назад.

# 53
  • Мнения: 3 927
След толкова време темата ми отново е отворена Simple Smile

Ами твоята тема я "изплюва" гугъла на първо място като се потърси за заден ринит  Simple Smile
Така и аз се ограмотих малко, защото и моето бебе се закашля, после се чуха уж хрипове, гърдите обаче са чисти.....и се оказа секрет в носа, който си седи някъде отзад........наричало се заден ринит........

Лекарката ни хомеопат обаче потвърди пръскането на физ. разтвор и препоръча течна АФА по 1/2 капкомер 2 пъти на ден, като се почне с няколко приема по 3-4- капки. Почнах в понеделник, да видим какво ще стане  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт