Отговори
  • Мнения: 819
Д айте съвет..нормално ли е дете на 1г.и9месеца да иска само да суче и да се мръщи на всичко останало?
Единствено иска освен това таратор и то не винаги.По едно време беше полудяла за шунка,ама и нея спря,за което пък се радвам...щото е вредна.
На всичкото отгоре е таласемия минор...ниски желязо и хемоглобин и не ще нищо да хапне.Пихме желязо и се бяхме пооправили,скоро ще я изследваме пак.Какво да и дам да яде? newsm17

Последна редакция: нд, 22 окт 2006, 10:32 от Vivi

# 1
  • Мнения: 7 803
що не питаш кърмачките, щом още се кърмите. дано и мине бързо този период

# 2
  • Мнения: 27 524
Здравей,
дими ме насочи към темата ти в другия форум, радвам се, че писа и тук. По принцип не е нормално, но всичко е поправимо. Докога смяташ да кърмиш? Не е ли време да я отбиеш тотално, още повече щом това ви създава и проблеми? Няма дете, което да се остави да умре от глад, така че ако искаш да прояде, просто започни да се налагаш. Не като я насилваш, а бавно и полека. Като е гладна йпредложи не таратор, а кисело мляко с бисквити да кажем. Или каша. Ако не го поиска го прибери и не давай друго  Stop Важно е да й покажеш, че не може да се налага и с отказ да постига своето. Бързо ще разбере и като я налегне гладът ще клекне. На почти двегодишно дете може да даваш почти всичко за ядене, не може нищо да не иска, от теб зависи. Предложи плодови пюрета, млечен крем, грис с масло... Успех  Peace

# 3
  • Мнения: 7 803
Докога смяташ да кърмиш? Не е ли време да я отбиеш тотално, още повече щом това ви създава и проблеми?
точно заради това я насочих обратно в кърмаческия  Peace там не са против дългото кърмене и ще и дадат по-адекватни съвети, ако иска да продължава да си кърми

# 4
  • Мнения: 6 461
Момичето има тема и в кърмаческия Peace
Но иска мнението на всички майки .Все пак детенцето и е на година и девет месеца и би трябвало всичко да хапва. Simple Smile
Аз мисля че е добре да започва да дава кашички ,нищо че детето е голямо ,но са вкусни и може да го приучи чрез тях да започне да се храни.Както също така да дава това което много обича а именно шунка и таратор.
УСПЕХ И МНОГО ТЪРПЕНИЕ Peace

# 5
  • Мнения: 7 803
на първо място е въпроса дали иска още да кърми или не  Wink тогава със съветите  Peace а щом досега не е отбила значи е ЗА дългото кърмене, а по тази причина ще и е трудно да накара детето да яде друго. сигурно си има трикове и за това, но за тях ще разбере от другия форум. както сама виждаш тук няма какво да и се предложи  Sad

# 6
  • Мнения: 2 197
На всичкото отгоре е таласемия минор...ниски желязо и хемоглобин и не ще нищо да хапне.Пихме желязо и се бяхме пооправили,скоро ще я изследваме пак.Какво да и дам да яде? newsm17
Просто не можах да сдържа като прочетох това.
Всяка майка решава кое е най-добро за детето и. Това е така, но все си мисля, че би трябвало да се замисля малко повече дали не прави нещо погрешно. Как може дете на 2 години да яде само мляко? Подрастващия организъм има нужда от витамини, минерали, микроелементи и т.н. Много малка част от тях се съдържат в млякото. Затова се приучва постепенно да яде други неща. Не става от първия път. Но се научава. Дъщеря ми месец и половина отказваше зеленчукови пюрета на обяд. Съответно изяждаше по 1-2-3 лъжички и аз не и давах друго, за да се научи, че това е обяд, а не млечно хранене. По едно време се бях отчаяла, че няма да иска да яде пюре, но продължих да не и давам друго.  Накрая прояде (1.5 месеца ни костваше). В началото, когато не ядеше зеленчукови пюрета и давах жълтък в плодовите, точно заради желязото. Не мога да разбера вие и плодови пюрета и каши ли не сте яли като малки?

# 7
  • Мнения: 819
Мили мами,да не се хваля много,ама имаме лекичък напредък...! newsm44
Стскайте палци

# 8
  • Мнения: 7 803
immortel радвам се за вас двете  Hug
boto теми ЗА и ПРОТИВ дългото кърмене има доста, на тези целта е друга  Peace

# 9
  • Мнения: 27 524
Мили мами,да не се хваля много,ама имаме лекичък напредък...! newsm44
Стскайте палци

Стискаме, ще успееш, от теб зависи. Културата на хранене у хората се изгражда още от съвсем ранна детска възраст и само благодарение на родителите  Peace

# 10
  • Мнения: 2 197
immortel радвам се за вас двете  Hug
boto теми ЗА и ПРОТИВ дългото кърмене има доста, на тези целта е друга  Peace
Мнението ми не е свързано с кърменето, а с последствието от него , а именно с ниските стойности на хемоглобина. Всеки сам за себе си решава как да храни детето си. Лошото е когато се получава такъв проблем заради неадекватно решение.

# 11
  • Мнения: 7 803
разбирам те мила  Hug мнението ми съвпада с твоето, но ...... мисля, че тя го знае

# 12
  • Мнения: 46 488
Мнението ми не е свързано с кърменето, а с последствието от него , а именно с ниските стойности на хемоглобина ...

Все пак детето е с таласемия минор, наследствена е и каквото и да яде, пак ще е с нисък Хемоглобин.

Общи условия

Активация на акаунт