Дали е от зъби?

  • 954
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 565
Момичета , мислите ли ,че това може да е от зъби?
Значи в Четвъртък като взех малката от градина си беше екстра.Още кашляше чат-пат(само след сън по няколко пъти) и като кихне хвърляше сополи.Предишната седмица беше с хрема и кашлица , та това беше остатъчно. През нощта се размрънка и като отидох да я видягореше.39.4 . Сложих веднага компресите с оцет, свалихме температурата до 38. В Петък беше цял ден като парцал- давах и Нурофен и Панадол, вечерта легна с 38 и нещо.През нощта се поти много и сутринта като стана и нямаше нищо.Към 4 следобяд обаче пак вдигна 39.4 Дадох Нурофен и сега преди да легне (с 39.2) и дадох капки аналгин.Всичко по съвет на педито. Не се оплаква да я боли нещо, освен зъбите, не се е засилило кашлянето , нито сополите. Ръцете и обаче са непрекъснато в устата, най-отзад там където трябва да излязат кътниците и казва ,че я болят. Лекарката обаче ми вдигна шубето тази вечер като ми каза ,че от зъби два дни може да държи температура, но ако станат три трябва да търсим друг проблем.В Понеделник ще я заведа за кръвна картина, но не знам дали утре да не викам доктор да я види вкъщи.Проблема е,че нашата педиатърка е с някакъв вирус иначе още вчера да я бях извикала.Как ви звучи това-може ли да е наистина от зъбите?

# 1
  • Мнения: 6 461
Аз мисля че ако педито няма възможност по здравослвни причини да прави прегледи то тя трябва да има заместник или дежурен лекар, който да  приема пациентите.
Незнам дали е от зъбки ,но може да е някой градински вирус от който да вдига вис. температура.

# 2
  • Мнения: 565
Какво е "градински вирус"?

# 3
  • Мнения: 6 461
Имах предвид ,че може да е хванало детенцето вирус от детската градинка (по съкратено) Wink

# 4
  • където има любов
  • Мнения: 307
И аз си мисля ,че не е от зъби.Щом няколко дни вдига такава температура трябва да е друг проблема.Винаги ,когато малката вдигне температура се успокоявам ,че сигурно е от зъбите,но все се оказва нещо друго.Дано скоро разберете,каква е причината за температурата! Peace

# 5
Аз лично се убедих че от зъби не може да вдигне вис.т. потърси причината другаде заведи детето да му видят ушите.Моя син преди време 3 дни не свали т.и се оказа отит.Беше неделя и по спешност го заведох в ИСУЛ.Естествено не минахме без АБ.Сега му излизат посл.4 кътника но няма т.а израстването им е много болезнено.Скорошно оздравяване.

# 6
  • Мнения: 565
Проби и третия кучешки, четвъртия прозира. Вчера качи на обяд 38,2 и от тогава до сега нямаше температура.Сега -37,4.Вече има и апетит.Пуснахме кръвна картина- РУЕ 50.Лекарката каза ,че е много висока тази утайка, мислеше за антибиотик, но аз се опънах и се разбрахме да изчакаме до края на седицата и да пуснем нова кръвна картина.Ако обаче през това време започне пак да вдига висока температура почваме антибиотик.Стискайте палци- до сега не е пила нито веднъж, иска ми се и този път да се преборим без него.Една позната лекарка пък каза ,че при децата било нормално да се повиши кръвната утайка и ,че може и да е било от зъбите, да не бързам с антибиотика. Иначе прегледахме уши, гърло, гърди- всичко е ок. newsm78

# 7
  • Мнения: 755
Има такъв вирус... и ние бяхме тръшнати от него по същия начин . На кръвната картина имахме СУЕ 50 при допустими 10-15... пихме АБ и работите се нормализираха . Зная , че никой не иска детето му да пие АБ , но има такива упорити вируси ,че понякога се налага. Аз една седмица се борих с Т. с Нурофен и Панадол , но имаше само частично подобрение и после отново Т. А избиването на зъба е намалила на детенце имунната с-ма и това е спомогнало вируса да ви се лепне. При растеж на зъби имунната с-ма намалява и тогава организма е най-податлив на всякакви вируси. Лекувайте се и да оздравявате бързо. Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 790
Ние преди 2 седмици бяхме така - само с много висока температура 38 -39 и леко зачервено гърло. И на нас сега ни избиват зъби и аз първоначално си помислих че е от тях, но не би... На 3-тия се обрина и температурата спадна. Оказа розеола или вирусен обрив, както настоява нашата педиатърка. Дано оздравеете по-бързо  Hug

# 9
Здравей.
От половин ден Криси е с 38,5 , вечерта и дадох нурофен и до половин час нищо и нямаше /заспа спокойно/.Лекарката каза ча само гърлото е много леко зачервено а тя между другото е и със доста силна хрема , а до преди 6 дена бяхме на антибиотикпак заради гърло .Единият кучешки зъб е избил  остават още 3 .Възможно ли е да е от зъбите.

# 10
  • Мнения: 819
Не зная дали ще ти помогна,но ще ти разкажа за нашият вирус.Ани не ходи на детска градина и няма контакти с малки деца.Преди 3 седмици започна една висока Т и така 3 дни без почти да успеем да я свалим.Педито я прегледа и каза,че е от зъбите.Така мислех и аз ,защото и тя по същия начин не си изплюваше пръстите.Посла помислихме,че може да е нещо урологично,щото пишкането намаля,въпреки,че това може да е заради температурата,та почнахме да вземаме и Суметролим,по предписание на педито.На четвъртият ден установихме,че става въпрос за.....Розеола!!!

# 11
  • Мнения: 819
И ние сме до Гео Милев,значи в нашият район е върлувала розеола доста сериозно.Ние я хванахме при преглед в полилкиниката!!!Ужас...отиваш със здраво дете,а си тръгваш със заразено!!!!!!!!!!!!! #Cussing out #Cussing out  #Cussing out  #Cussing out

# 12
Здравейте.
Мама съм от година и половина и нямам никаква представа за Розеолата , какво представлява тя и какви са симптомите.По горе бях писала за Криси че няколко поредни дена е с температура и най интерестното беше ,че всеки ден по едно и също време я вдигаша (оказа се някакво вирусче ).Лошото  при тези педита , че някой път отиваш за най елементарно нещо а детето се заразява с куп други неща.Незная зимата какво ще я правя не сме на ясла точно поради тази причина че много боледуват децата , да ми е жива и здрава но много ми е палава.[/img]

Общи условия

Активация на акаунт