Претцели?

  • 2 080
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7 091
Някой има ли рецепта за претцели? Имам предвид за основното тесто? newsm78

# 1
  • Мнения: 7 091
Auntie Annie's Pretzels
( Не съм ги правила, но си мисля да опитам, готовите, които се продават са разкошни, но според мен мнго скъпи)

1 1/2      чаша вода
1 1/4    супена лъжица суха мая (1 пакетче)
2    супена лъжица кафява захар
1 1/4    ч.л сол
1    чаша брашно за хляб( с набухватели е предполагам, не съм купувала)
3    чаши брашно
2    чаши вода
2    с.л сода за хляб
2-4    супени лъжици масло ( разтопено)

За оригиналните:+ смляна морска сол ( не на много ситно, а на малко по-големи зрънца
За сладките: + канела и захар
За сладки 2: стафиди в тестото и айсинг отгоре
за бадемовите: + смлени бадеми
за претцел дог: + кренвирш
за чесновите:+ чесън на прах
за сметановите:+ сметана на прах и лук на прах


   1. Разтворете маята във водата
   2. Добавете захарта, солта. След това прибавете брашното и месете докато стане гладко и еластично.
   3. Оставете да втаса поне 30 мин.
   4. Докато тестото втасва, пригответе "содена баня" - 2 чаши топла вода с 2 супени лъжици сода.
   5. Разбърквайте често.
   6. След като тестото втаса, вземете малко от тестото, разточете го на дълго въже с усукване ( около 1 см на дебелина) и оформете претцела ( ако не знаете как изглежда, ще пусна снимки, иначе може и на пръчици да ги нарежете ).
   7. Потопете претцела в содения разтвор и поставете в намазнена тава ( добре е да е в/у хратия за печене).
   8. Оставете претцелите да втасат отново.
   9. Печете на 230  докато се зачервят.
  10. Намажете с разтопено масло.
  11. След това може да ги топнете в смесите описани по-горе: сладки, солени и т.н.
  12. Забележка: колкото по-тънко и дълго направите въженцето, толкова по-оригинални ще бъдат.


# 2
  • България Сливен
  • Мнения: 245
А какво е Предцели? Никога не съм срещала това название. Благодаря!

# 3
  • Мнения: 2 550
гИврек  Laughing

# 4
  • Мнения: 7 091
Малко прилича наистина на геврек, но като вкус няма нищо общо.  Peace

 Ето тук може да видите разновидностите., за които говоря( като кликнете на стрелките в рамката от лявата страна):

http://www.auntieannes.com/pretzels.aspx

# 5
  • Мнения: 1 116
Аз съм правила по рецепта от книжката ми към машината за хляб, ако имаш такава там би трябвало да има. Ако не е снешно довечера ще я пусна, че днес ще имам гости и трябва да се приготвям.

# 6
  • Мнения: 185
на таzи страница могат да се видят брецелите. Те са иzвестнен националнен "геврек" от Бавария.
http://www.brezel-baecker.de/laugengebaeck

# 7
  • Мнения: 7 091
на таzи страница могат да се видят брецелите. Те са иzвестнен националнен "геврек" от Бавария.
http://www.brezel-baecker.de/laugengebaeck

Аз знаех, че не са американски, ама не знаех, че са баварски  Peace Интересно, те им казват Брецел, а тук Претцел. Интересно ми е дали са едни и същи на вкус, ама определено няма как да опитам  Laughing

# 8
  • Мнения: 7 091
Аз съм правила по рецепта от книжката ми към машината за хляб, ако имаш такава там би трябвало да има. Ако не е снешно довечера ще я пусна, че днес ще имам гости и трябва да се приготвям.

Танита, прегледах книжката, ама рецепта няма  newsm78 Не е спешно разбира се Simple Smile
Аз на сайта, от който смъкнах горната рецепта видях, че са писали някои, че и са го месили и в машина.  newsm78Може да опитам и аз...
 Peace

# 9
  • България Сливен
  • Мнения: 245
Момичета, благодаря Ви за обеснението! След като ги видях на фотосите се сетих, че съм ги яла в USA. Бяха оваляни в канела и захар. Нещо чудесно е . Повярвайте ми!

Общи условия

Активация на акаунт