Колко време да пия контрацептиви..няколко месеца или доживот

  • 6 091
  • 9
  •   1
Отговори
здравейте,
искам да попитам нещо за противозачатъчните.Пих "Диане 35" 3 месеца,защото имах киста на яйчника,още на първия месец изчезна,но гинеколожката ми ги предписа за още 2 месеца.След 3ия блистер започнах да пия ЯСМИН,пак по нейно предписание,само че за да го ползвам като контрацепция.Въпросът ми е..колко време могат да се пият контрацептивите..месеци,години..и ако приема на контрацептиви става от година/две има ли опасност за усложнения след време при опити за дете..аз съм на 16 и искам да знам трябва ли от сега нататък всеки месец да пия някакви контрацептиви и до кога..?
Благодаря Предварително)

# 1
  • Мнения: 2 936
мисля че трябва да има прекъсване....на една или две години за по няколко месеца Rolling Eyes
защо лекарката не ти обясни..
аз съм имала кисти,но пиех хапчета само докато изчезнат,а не непрекъснато
усложнения след като ги пиеш няма,но задължително трябва да правиш почивка.

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 2 491
Абе по-добре не ги пий много години наред. Дори да е безвредно, все пак...това е външна намеса. А една позната така беше привикнала години наред да ги пие, че при опит да ги спре й се появяваше мигрена и пак ги почваше. Всяко прекалено нещо е вредно.

# 3
mersi mn za mneniqta:))..problema pri men e 4e ne iskam ot 16 godishna da zapo4vam da piq kontraceptivi za po 6/7 meseca i taka dokato iskam da imam detsa,zashtoto tova moje da stane i kogato sum na 26 primerno i 10 godini trqbva da piq protivoza4ata4ni(s pauzite ot po nqkolko meseca de)...moje bi da iz4aKam oshte 2/3 godini i znam li..da si sloja spirala,za da ne se zanimavam godini nared s hap4eta..shte go izmislq:))Mersi MNogo za mneniata:))))

# 4
  • Мнения: 702
Контрацептивите могат да се вземат без прекъсване в продължение на много години. Единственото условие е да се ходи редовно на гинеколог, да се правят необходимите прегледи. След спирането им може забременяването да се забави, защото трябва да се възобновят циклите на овулация.

# 5
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Абе по-добре не ги пий много години наред. Дори да е безвредно, все пак...това е външна намеса. А една позната така беше привикнала години наред да ги пие, че при опит да ги спре й се появяваше мигрена и пак ги почваше. Всяко прекалено нещо е вредно.
Peace
Напълно подкрепям. Аз съм противник на противозачатъчните.

# 6
  • Мнения: 109
Спирала на нераждала жена - аз лично не бих рискувала.
По въпроса за хапчетата - нали има и такива, които се пият до няколко пъти в месеца след секс. Не ми се е налагало да ползвам и не знам как се казват, но мисля, че в твоя случай това би било по-доброто решение.

# 7
Тези, които се пият след секс са спешна контрацепция и не е добре, пък и е безсмислено да се пият често, постигат се същите нива на хормони, но е много по-шоково. Човек не трябва да се предоверява на рекламите по ТВ, а тях трябва по-добре да ги контролират. Тези хапчета се пият при скъсан презерватив или объркан прием. Т.е. ако правиш секс всеки ден, как се предпазваш? не можеш и не трябва и няма смисъл да се пие Постинор или Ескапел. То на овулация не може мн да се разчита, а те й разместват i датата и т.н.
Спирала на нераждала жена се слага, но зависи от и гинеколога доколко е сръчен. И аз съм се чудела за себе си, без да съм раждала.

Може би без противозачатъчини е по-добре, но пък на 16 една нежелана бременост е в пъти по-рискова. един аборт е травмиращ и т.н. Т.е. всичко е въпрос на пресмятане и няма абсолютен отговор.

Аз бих се информирала за различните варианти и бих обсъдила с гинеколога. Иначе самата аз съм на противозачатъчни от 10 години.

Това за прекъсвването е спорна тема, но ако си почиваш, трябва много да внимаваш, защото тогава се случват най-многото непланирани бремености. Аз 4 години не бях почивала по въвет на лекар, после на мен ми писна и спрях за месец поради липса на партньор. Колкото до главоболието, то се получава и при жени без противозачатъчни, наистина е свързано с хормоналните нива, но не е въпрос на привикване. просто се повлиява от приема им.

Казваш, че не ти се пият 10 години, но хубаво прецени как ще се пазиш иначе тези 10 години. Аз съм си за противозачатъчните, поне що се отнася до мен. То се разбра. Но правилният избор е информираният избор. Затова си мисля, че си на прав път с всичките тези въпроси, които си задаваш. И нали знаеш колко е важно да се използва презерватив? Ако нямаш постоянен партньор (нали си на 16) и ако не сте си правили тестове, най-добре залягай и на презерватива или само на него, но в такъв случай имай винаги на разположение нещо за спешни случай. Мен би ми било прекалено да се тормозя с презерватив и с ежедневен прием на хапчета.

Според моята лекарка няма доказателства, че пречат на бъдещо забременяване, объркването идва о т факта, че в повечето държави възрастта на първата бременост се вдига и вече фертилността на жената е различна и забременяването на 22 не е като на 32, демек причината не е в хапчетата.


# 8
  • Мнения: 14 133
За нераждала жена са по-добрият вариант от спирала. Аз също съм на контрацептив. Чувствам се добре. Менструациите са много леки. Ходя редовно на профилактични прегледи.

# 9
Най-добре въобще не пий!!!
Водят до развитие на Кандида ( за съжаление едва ли лекар специалист ще ти каже), а освен това и до объркване на хормоналния баланс, който може да се прояви по-късно като миома например! Изборът си е твой!

Общи условия

Активация на акаунт