кърмачето ми много се мъчи нощем като ака...

  • 691
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 290
най-сетне да пусна и аз тема...

досега на всичките си въпроси намирах отговори без да се налага да ви занимавам с нашата особа Simple Smile
Благодаря за което на всички компетентни момичета които списват тук   bouquet

и преди да са ме нарочили, че спамя минавам на въпроса си...

Вече сме почти на 2 месеца.
Караме я само на "безразборно"   Mr. Green кърмене
Няма вода дори и с лъжичка за след хранене
Няма залъгалки - нищо!
Само вечер докато го къпя ако влезе капчица вода в устичката му майка ми му казва с болка:
"Пийни си бабче, то явно иначе няма да ти дадат..."  Joy

та...... вечер след баня го кърмя около 22 часа, после се буди около 3 и после към 6, но това е съвсем относително

Обикновено към 4 сутринта обаче започва да ака.. започва се едно мъчително напъване и страдане от страна на бебчо. Целия става на мускул, извива се и проплаква. Пръцка и после пак... И така около час.., а дори и повече. Акото не е с нещо по-различно от друг път, но защо така боли? как бих могла да му помогна? И защо през деня си ака без проблем...?
Помогнете чрез мен на малкото ми човече моля  Praynig

# 1
О-о-о, миличка! При нас този мъчителен момент продължава и до днес, макар че сме на 3 мес и половина. Точно към 4ч Дани се буди изапочва да пъшка и да се напъва. Да ти кажа честно това много ме притесняваше в началото(почти не спях от ужас и безпомощност), но с течение на времето разбрах, че Дани явно не страда, а това пъшкане е нещо като ритуал, а и през нощта е по-тихо и това изглежда доста по-зловещо. Освен това забелязах, че с порастването и спря безразборното акане през нощта(въпреки че продължавам да я кърмя минимум 2 пъти през нощта), но иначе като се събуди хубаво към 7-8ч. се изаква хубавичко. Пъшкането ,обаче, продължава. Има и още нещо- Дани се събужда в този период и аз си изтълкувах това пъшкане като начин да си изпроси допълнително внимание, защото според мен разбра, че мама винаги става, а тя хитрушата ме посреща с една огромна усмивка и гукане(т.е. пъшкането спира, но само докато мама си легне отново). Така че не се притеснявай толкова много. Зная, че е тежко да слушаш това, но мисля, че няма нищо опасно. Между другото твоето бебче е доста по-мъничко и мисля, че вие сега сте в апогея на периода на коликите. Сигурно и те имат намеса. Даваш ли някакви капки? Аз давах Еспумизан и съм доволна. Те действат не моментално, а с натрупване, затова давах през деня преди всяко хранене, за да е по-спокойна вечер! Дано да съм помогнала поне мъничко! Търпение му е майката!!Желая ви успех!!! newsm10

# 2
  • Мнения: 1 290
tiger, благодаря ти, че поне ти ми отговори Simple Smile

Ами ние и до ден днешен нямаме колики - тоест нищо не давам. Дано да прескочим тази неприятност.
Всъщност като цяло засега бебо е голям кротушко и проплаква само когато е гладен и ... това сутрешно акане.
Едва ли го прави заради липса на внимание, тъй като спинкаме заедно с него и дефакто цяла нощ се гушкаме, а когато започне да ака веднага започвам да му галя и затоплям тумбачето, но.. явно не помага

пак призовавам ако някой знае защо се случчва това и как да помогна да ми пише Simple Smile

Последна редакция: нд, 22 окт 2006, 19:26 от Gvendolin

# 3
  • София
  • Мнения: 630
Мисля си дали мама не страда повече от бебчето Laughing.
За мен това поведение е абсолютно нормално. Почти винаги разбирам когато бебка ака. То са звуци, то е напъване Rolling Eyes. Така както описваш нещата са си наред.  Peace

# 4
  • Мнения: 1 503
Здравей,
Моето бебче беше по същия начин с акането в малките часове.Той спря да ака след баня още на 2-3 седмици ,но към 5 сутринта се започваше едно велико пъшкане ,грухтене и напъване.Аз му правих масажче на коремчето за минутка и после му притисках крачетата към коремчето.Помагаше !Понякога акото излизаше като на пяна,но педито ми каза,че това се получава от газове.Peace

# 5
  • Мнения: 1 290
Благодаря ви Simple Smile

Беше ми странно само защо го прави внаги сутрин... опитвах се да намеря някакво логично обяснение.

Дано наистинане страда толкова колкото мисля, но така се изопва целия и почервенява и се напъва и проплаква... Пръцка по няколко пъти, ака и така около час...

Просто исках да знам дали и при вас е така Simple Smile
Думите "нормално е така" са доста относителни, но поне са удпокояващи Simple Smile

# 6
  • Мнения: 2 829
Моето бебе е на 2 месеца и 12 дни. При нас също се случва да се напряга, извива, пъшка и проплакжа преди да се изака, випреки че не е всеки път. Обикновено обаче помага да го сложа на гърдата и да му дам да суче. Понякога се не иска да засуче жеднага, дори пищи като го сложа, обаче засуква и минава по-леко. То при нас сукането е универсално болкоуспокояващо, приспивателно, успокоително и т.н., засега, какжато и да е причината за дискомфорт на бебо, аз винаги имам подходящо лекарство под ръка  Grinning
Успех и дано скоро мине...

# 7
  • Мнения: 4 970
И ние сме в същата ситуация CrazyТъкмо си мислех 4е коликите са отшумяли преди няколко дни ,и ..пак се запо4на с това напъване.На мне ми обясниха 4е това е от коликите- може би нещо остатъ4но Thinking.При нас дори и в най-силния коли4ен период дискомфорта е бил сутрин Rolling EyesИна4е Дари ака пове4е от редовно.Наистина докато су4е  по-лесно се изхожда.Ох- не знам.Дано скоро отшуми този период,4е определено не ми е леко да гледам как се мъ4и малката души4ка Praynig.Определено й е неприятно усещането,съдейки по пла4а и изражението на лицето й Cry

# 8
  • Мнения: 284
Моето бебче е колкото твоето и това ,което описваш важи и при нас.Това са колики- напъва се,пръцка,пъшка,почервенява цялата.Помагам и като я сложа по корем върху мен докато се успокои.

# 9
  • Мнения: 1 290
...Това са колики- напъва се,пръцка,пъшка,почервенява цялата....

незнам дали са колики... случват се само сутрин и трят докато се изака.

...Обикновено обаче помага да го сложа на гърдата и да му дам да суче. Понякога се не иска да засуче жеднага, дори пищи като го сложа, обаче засуква и минава по-леко.

тази нощ изпробвах точно този номер - ми стана. Още като го усетих, че започва да се напъва и да хленчи го закачих за шланга (както татко му доволно нарича кърменето) и всичко мина съвсем спокойно. Сучейки се напъваше, но цоцкаше. Изпърцуни се, изака се и нямаше никакви ревове - тази нощ пак така ще направя. Дано да работи

иначе и у нас нещата стоят засега точно по този начин:
...То при нас сукането е универсално болкоуспокояващо, приспивателно, успокоително и т.н., засега, какжато и да е причината за дискомфорт на бебо, аз винаги имам подходящо лекарство под ръка  Grinning

# 10
  • София
  • Мнения: 630
Цитат
Още като го усетих, че започва да се напъва и да хленчи го закачих за шланга (както татко му доволно нарича кърменето) и всичко мина съвсем спокойно. Сучейки се напъваше, но цоцкаше. Изпърцуни се, изака се и нямаше никакви ревове - тази нощ пак така ще направя. Дано да работи

Най-вероятно си открила начина за успокоение на бебчо Laughing.
Късмет   bouquet.

# 11
  • Мнения: 185
Наистина докато су4е  по-лесно се изхожда.
Да, защото сукането усилва перисталтиката и бебчовците по - лесно се изпръцкват и изакват.
По-късно ще се научи да пръцка и ще видиш какво пръцкане ще пада Laughing. Но поне няма да му е подуто коремчето.
 Hug

Общи условия

Активация на акаунт