Безплатни визи за македонците от 1 януари 2007г.

  • 454
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 167
Темата е дали е редно държавата  (т.е  българските данъкоплатци)  да плаща визите на чужди граждани ( или граждани на други държави, освен Р.Македония, за които/ и ако е въведено подобно облекчение), желаещи да посетят страната ни след 1 януари 2007, т.е датата на влизане в ЕС.

България ще въведе визи за гражданите на Македония от 1 януари 2007 г., предаде гръцката агенция АНА-МПА, като се позова на източник от македонското правителство. Разрешителните за достъп до България ще се издават за срок от една година и ще бъдат поставяни в паспортите на желаещите да посетят страната.

Визите ще се издават безплатно от българските консулски власти в Скопие,
а в бъдеще и от генералното консулство на Българрия в Битоля, което предстои да заработи, уточнява агенцията. Мярката се налага заради влизането на България в ЕС от 1 януари.

# 1
  • Мнения: 4 978
Ако това е стъпка към разширяване на границите на България - да, с удоволствие  Grinning

# 2
  • Мнения: 6 167
хах, недей моля та! какви стъпки, да не сме в 19ти век Crazy
и в сегашните граници едвам се справяме, защо да се разширяваме  Mr. Green

# 3
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Ма как защо? Ми България на три морета... Mr. Green
Знам, че Македония няма море. Ама има Охрид. А Охрид е Самуил, Биляна и Св.Наум.
Няма да ни струват кой знае колко безплатните визи - то, който искаше да идва в България си взе български паспорт Whistling

# 4
  • Мнения: 4 978
хах, недей моля та! какви стъпки, да не сме в 19ти век Crazy

То в ХІХ в нещата не са ставали със стъпки.

и в сегашните граници едвам се справяме, защо да се разширяваме  Mr. Green

.. да има, да се чувства изобилието  Laughing

# 5
  • Мнения: 6 167
как да не струват много
струват.
защо трябва да ги плаща държавата?
македония е държава, както всяка друга държава, независима, и тн.
затова името и тн. изобщо не е важно
и  за мен е доста странен такъв реверанс.
визи навсякъде са платени, аз за 1в път чувам за безплатна виза.

# 6
  • Мнения: 4 978
Как да искаш пари от брат си и родата, като искат да си дойдат  Wink

# 7
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Сега сериозно. Живяла съм там 3 години. Въпреки намеците на нашите политици, пък и криворазбрания патриотизъм, Македония е отделна държава със собствен път. Смятам за нередно да имат каквито и да са привилегии при получаването на виза. Не са с нищо по-горе от един пампаец от н`ам си къде...

# 8
  • Мнения: 4 668
Сега сериозно. Живяла съм там 3 години. Въпреки намеците на нашите политици, пък и криворазбрания патриотизъм, Македония е отделна държава със собствен път. Смятам за нередно да имат каквито и да са привилегии при получаването на виза. Не са с нищо по-горе от един пампаец от н`ам си къде...

Така е ! Да не говорим , че много се бият в гърдите , че са македонци , ама драпат за български паспорти като луди ( на мъжът ми брат му живее с македонка , та наблюдавам проблема отблизо ... )
След като толкова държат на" държавата Македония " , не им трябват тези привилегии ...

Общи условия

Активация на акаунт