Библиотека " Децата в чужбина и езиците.."

  • 1 814
  • 31
  •   1
Отговори

Анкета

Има ли нужда от библиотека

Опции:

* Гласуването приключено: ср, 25 окт 2006, 18:05

  • Мнения: 6 167
Здравейте,
много теми вече има за това как дечицата плод на интернационална любов, или такива, живеещи в бг семейства в чужбина възприемат езиците , които им се налага да проговорят по необходимост или родителски амбиции  Wink

Материалът вече е една малка библиотека, каквато предлагам да създадем и да ... заковем за поколенията ( а също да обогатяваме периодично).

Преди да се хвърлим обаче в тази благородна кауза , подхождам сериозно и питам Имаме ли нужда от такава Библиотека и колко от нас са готови да се запишат в 'комитета'  по съставянето й?   Crazy

Надявам се да се появи и опитен човек, който е правил такова чудо да даде ценно ноу хау.

Пускам и анкета, която ще е активна до сряда на идващата седмица.

До тогава, освен яснота по това има ли нужда се надявам да сме изяснили и доброволците, а също концепцията какво ще представлява библиотеката. 

Ако се хванем,  можем да родим Библиотеката 1-2 седмици по-късно

 Peace

Последна редакция: нд, 22 окт 2006, 18:06 от Lennie

# 1
  • Мнения: 7 803
ако има нужда брой ме за доброволец. ще помогна колкото мога

# 2
  • Мнения: 11 306
Гласувах с ДА, но дори и Дивиана и  Татти да я заковат тази Библиотека, е много под въпрос колцина от потребителите ще я ползват.
Прави впечатление, че малко се ползва дори наличната за обща информация.
Бройте ме и мен в кюпа.

Последна редакция: нд, 22 окт 2006, 21:13 от Вечерница

# 3
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Гласувах с Да, защото е полезно. Бих могла да помогна и ако е нужно. Но наистина остава питанката, колко хора ще си направят труда да влязат и прочетат написаното / като съдя по мене си как не влизам почти никога в закованите теми/  Embarassed

# 4
  • Мнения: 1 393
Lennie, идеята ти е похвална!   bouquet
ЗА съм и с радост бих се включила в комитета или в каквото там е нужно, та да осъществим успешно начинанието.
Ще следя темата.

# 5
  • Мнения: 7 914
Аз съшо мисля, че би било добре да има подобна библиотека, ама както е казала Вечерница малко хора гледат закованите теми, повечето пускат нова тема Peace

# 6
  • Мнения: 1 363
Аз си мисля, че е хубаво да има такава "библиотека".
Вярно е, че някои от нас предпочитат да пуснат тема и да получат личен отговор на вълнуващите ги/ ни въпроси, но е вярно, че се изчита и доста материял покрай търсенето на отговорите .

# 7
  • Мнения: 1 393
Добре де, защо толкова ви притеснява, че биха се пускали въпроси, вместо да се чете вече написаното?
Нали затова и ще я направим тази библиотека.
Та като почне някой пак да пита -  ще му даваме линк към библиотеката.  Peace

# 8
  • Мнения: 992
Гласувах с ' Да', тъй като ме вълнува и ще ми е полезно. Peace

# 9
  • Мнения: 1 655
Би било полезно естествено , и аз много често ползвам библиотеките , и рядко пускам тема, по ми е лесно да изчета какво са казали по подобен въпрос отколкото да 1акам отговори тепърва!

# 10
  • Мнения: 2 257
Здравейте,
много теми вече има за това как дечицата плод на интернационална любов, или такива, живеещи в бг семейства в чужбина възприемат езиците , които им се налага да проговорят по необходимост или родителски амбиции  WinkМатериалът вече е една малка библиотека, каквато предлагам да създадем и да ... заковем за поколенията ( а също да обогатяваме периодично).Преди да се хвърлим обаче в тази благородна кауза , подхождам сериозно и питам Имаме ли нужда от такава Библиотека и колко от нас са готови да се запишат в 'комитета'  по съставянето й?   Crazy
Надявам се да се появи и опитен човек, който е правил такова чудо да даде ценно ноу хау.Пускам и анкета, която ще е активна до сряда на идващата седмица.До тогава, освен яснота по това има ли нужда се надявам да сме изяснили и доброволците, а също концепцията какво ще представлява библиотеката.  Ако се хванем,  можем да родим Библиотеката 1-2 седмици по-късно Peace

С други думи - да се съберат в едно и заковат отгоре вече изписаните по въпроса теми, така ли? - и/или да се търсят целенасочено материали и литература  и да се постват от сега нататък (пак в закованата тема)?
Дори и някои хора да не четат библиотеки, други четем - тъй че смятам, че би било добре да имаме такова нещо. Едно 'да' и от мен.

# 11
  • Мнения: 6 167
благодаря за отговорите и за желанието да направим заедно това нещо Peace Peace
предлагам все пак да изчакаме до сряда, за да видим и хората, които ще се появят утре и вдругиден какво мислят. а може и да се появи човек, който знае как се прави. Thinking

аз нямам никакъв опит и никога дори не съм пускала търсачката за такива теми, самата тема изобщо не ми е на дневен ред,  но ми е интересно да видя как се прави библиотека и да го направим Peace

аз  си представям:
 - да се съберат линкове към теми за този въпрос от бг мамма
 - да се систематизират по теми ( напр " деца в български сем. чужбина', или ' деца от смесени  бракове" или " българчета в детски градини в чужбина' и тн и тн)
- да се допълнят систематизираните вече теми с намерени материали в нет-а ( статии, линкове към книги и тн).

така мисля, ще като се забоде ще има вече някакъв продукт ,  а не просто дискусии по темата, които периодично се повтарят.

истина е, че заковани теми не се посещават.  Confused
( вижте как почти не се движат напр. закованите теми в клюкарника)
понякога заковаването е лоша услуга.

но все пак мисля, че такова нещо е продуктно-ориентирано и полезно за тези, които искат нещо повече от просто разговор по тема, която им се е появила в дъждовния следобед, например. да не говорим, че ако някой пусне Гугъл с въпрос за двуезичие вероятността да попадне в библиотеката е много голяма.
( аз често като питам нещо, напр "Пиле с ориз" ми излизат сред първите резултати - теми от форума).

та така, казвайте как я виждате тази идея, аз ще проуча как се прави ( ще пиша на някой от готварския да ми обясни опита)

  bouquet  bouquet  bouquet

# 12
  • Мнения: 295
С две ръце подкрепям идеята ти, Лени, още повече като гледам по моето дете как се оформя тази двуезичност!

# 13
  • Мнения: 4 390
Тъй като никой не си е направил труда да отвори и разгледа  ПОЛЕЗНА И ВАЖНА ИНФОРМАЦИЯ, ще ви кажа, че това, което тепърва се гласите да правите, вече е направено. Отдавна.

И подтема Двуезичие има, с 11 линка по въпроса към настоящия момент. Винаги могат да се добавят още линкове, както и нови подтеми.

За протокола - аз съм едната отговорила с "НЕ" в анкетата.

# 14
  • Мнения: 3 491
Тъй като никой не си е направил труда да отвори и разгледа  ПОЛЕЗНА И ВАЖНА ИНФОРМАЦИЯ, ще ви кажа, че това, което тепърва се гласите да правите, вече е направено. Отдавна.

И подтема Двуезичие има, с 11 линка по въпроса към настоящия момент. Винаги могат да се добавят още линкове, както и нови подтеми.

За протокола - аз съм едната отговорила с "НЕ" в анкетата.


Дивиана, на 2-3 пъти, толкова поне аз съм засичала, беше пускан линк към книга за това как да учиш детето на български в чужбина. Книгата беше на български, Georgia и Лиска със сигурност бяха пускали линк. Но на мене ми беше трудно да си го запиша във фаворитите, имаше нещо специфично. Ако може тази книга да бъде добавена към библиотеката, ще е добре. Или ако е добавена, да е малко по-видима.
Иначе всичко останало е супер! Peace

Общи условия

Активация на акаунт